Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zanik miesiączki a dieta.

08 kwi 2013 - 15:54:28

Witam kochane Szafowiczki. Znowu zwracam się do Was z prośbą o radę.
Jestem na diecie i zaczęłam niedawno ćwiczyć. Schudłam w 2mieś około 11 kg i zauważyłam, że spóźnia mi się tydz okres. Nie wiem czy mam na niego jeszcze poczekać i nie panikować czy udać się do gin. Poprzedni był w terminie. Miałam raczej regularne cykle. Czy któraś z Was tak miała?
Dodam, że ostatnią wizytę u mojego gin miałam kilka dni przed dietą i wszystko było w jak najlepszym porządku.
Jeśli źle umieściłam wątek proszę o przeniesienie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-08 20:10 przez CalkiemInna2.

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:41:11

też bym chciała się dowiedzieć coś na ten temat. mam podobnie.;o

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:47:33

mnie się też poprzestawiało, myślę, że to z powodu takiego małego szoku dla organizmu, jakim jest przejście na dietę, a dodatkowo jeszcze ćwiczenia. Ale jeśli masz obawy udaj się do lekarza, my specjalistami nie jesteśmy:)

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:52:58

Na jakiej jesteś diecie? bo jeżeli jesz liskto sałaty i pijesz wodę przez cały dzień to na pewno spóźnia Ci się przez to. Ja raz w życiu nie miałam okresu przez trzy miesiące ze względu na diete, jak poszłam do ginekologa i powiedziała jakie mogą być z tego powodu konsekwencje dla mojego organizmu to przestałam stosować diety ;)

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:52:58

Widocznie masz organizm podatny na zmiany trybu bycia/życia, ja też tak mam,
mi sie waha między 24dni a nawet 60/70 :)ale całe zycie tak mam więc przywykłam. Wizyty u ginekologa nie polecam bo da Ci tabletki na wywołanie okresu,to jest dopiero masakra...

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:57:49

Moze byc ta spowodowane dieta, tez tak mialam...3 miesiace bez okresu:(
uwazaj z tym odchudzaniem, bo ja przesadzilam. Ostatnio zemdlalam tez w pracy...no ale moje odchudzanie do zdrowych nie nalezalo... Obecnie jestem na etapie - musze przytyc 2, 3 kilo, bo juz az zle wygladam, za chudo i kazdy mi to mowi:( chcialam schudnac z 65 kg do 52 kg, ale jak to osiagnelam to chcialam dalej i dalej...obecnie waze 47 kg...

Zanik miesiączki a dieta.

13 kwi 2013 - 10:58:20

Oczywiście, że to może być powód. Bardzo często intensywne treningi i dieta przestawiają cykle miesiączkowe. Tak samo jak np. stres, podróże (zmiana strefy czasowej), choroba itd- wiele rzeczy może wpłynąć na spóźnienie się okresu. Jeśli się martwisz to zrób test, koszt to niecałe 5zł.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zwolnienie z wfu - dobry lekarz