Obecnie rozmawiamy o:

Dobry barber w Rzeszowie

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:11:13

A ja właśnie słyszałam, że lepiej wieczorem, bo mięśnie już są "rozruszane" przez cały dzień ;)

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:19:25

ćwicz wtedy kiedy masz najwięcej energii , nie ćwicz przed samym spaniem intensywnie bo to utrudnia zasypianie i ogólnie chyba nie zbyt dobrze wpływa na organizm ;)

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:22:55

Myślę że najlepiej wtedy kiedy mamy najwięcej siły i energii no i czas wolny;) JA rani nie dam rady ćwiczyć, od razu mi się w głowie kręci i jestem zbyt słaba. Z kolei takie między 15-17 to mnie energia rozpiera i wtedy ćwiczenia mi sprawiają przyjemność a o to chyba chodzi:)

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:28:22

O 17 faktycznie ma sie więcej energii.ale ja ćwiczę rano o 11 i o 20 i efekty są.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:29:13

właśnie szukałam ostatnio informacji na ten temat, bo planuję od poniedziałku (na weekend zaplanowane kremówki więc nie ma sensu ;D) wziąć się za siebie. Czytałam, że podobno najlepsze ćwiczenia na spalenie tłuszczu i poprawę metabolizmu są przed śniadaniem, ale dużo zależy też od predyspozycji osoby - niektórzy bez śniadania nie mogą normalnie funkcjonować, więc co mówić o jakichkolwiek ćwiczeniach ;) Wieczorem za to pozwala spalić kalorie nagromadzone w ciągu dnia, pobudzić przemianę materii, tak żeby w nocy lepiej to wszystko pracowało :) Także w sumie i tak dobrze i tak dobrze. Każdy powinien się przetestować kiedy mu lepiej odpowiada.

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:38:23

Ja zazwyczaj ćwiczę po śniadaniu, czyli ok 10 godziny ;)
Wtedy czuje, że mam energie na cały dzień!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:45:36

Cytat
kinia2111
właśnie szukałam ostatnio informacji na ten temat, bo planuję od poniedziałku (na weekend zaplanowane kremówki więc nie ma sensu ;D) wziąć się za siebie. Czytałam, że podobno najlepsze ćwiczenia na spalenie tłuszczu i poprawę metabolizmu są przed śniadaniem, ale dużo zależy też od predyspozycji osoby - niektórzy bez śniadania nie mogą normalnie funkcjonować, więc co mówić o jakichkolwiek ćwiczeniach ;) Wieczorem za to pozwala spalić kalorie nagromadzone w ciągu dnia, pobudzić przemianę materii, tak żeby w nocy lepiej to wszystko pracowało :) Także w sumie i tak dobrze i tak dobrze. Każdy powinien się przetestować kiedy mu lepiej odpowiada.

to, że powinno się ćwiczyć na czczo to jeden z mitów, tak samo głupi jak ten, że ostatni posiłek powinno się zjadać o 18.00.
Ćwiczenia wykonywane na czczo powodują zjawisko katabolizmu czyli spalania mięśni, a nie tłuszczu :) no i zwiększa poziom kortyzolu w organizmie co korzystne nie jest w żadnym wypadku :)


polecam poczytać też co nieco tutaj:
http://www.przewodnikurody.pl/artykuly/fitness/214-koniec-mitologii-odchudzania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-22 21:46 przez martischa.

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:47:46

najlepiej rano,ale wiadomo jak kto ma czas :) plus wieczorem mniej się chce ;p

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 21:58:37

ćwiczę tak o 19 lub 20 bo uwielbiam potem się wykąpać i położyć do łóżka :)

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 22:10:55

Rano, od razu po przebudzeniu warto wykonać kilka skłonów czy przysiadów żeby pobudzić krążenie i szybciej "wygonić" sen z głowy:) Ale nie powinno się ćwiczyć na czczo. Lekkie, pożywne śniadanie i dopiero wtedy trening- ale kto ma na to czas? Ja ćwiczę wieczorami (17-22) bo wtedy najlepiej mi się ćwiczy. Nie ma mowy o "zastyganiu" mięśni jeśli po treningu dobrze się rozciągniesz.

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 22:13:41

Mnie się znów zbiera na ćwiczenia w nocy (23-24) :P

O jakiej porze ćwiczyć ?

22 mar 2013 - 22:16:57

Ja staram się ćwiczyć rano i wieczorem. Ale o zastyganiu mięśni nie słyszałam ;D

O jakiej porze ćwiczyć ?

24 mar 2013 - 10:47:54

trening z rana jak śmietana:))

O jakiej porze ćwiczyć ?

24 mar 2013 - 10:52:58

A co myślicie o tych ćwiczeniach

?

O jakiej porze ćwiczyć ?

24 mar 2013 - 10:57:00

też słyszałam i czytałam że najbardziej efektywne jest ćwiczenie rano. ale ja mimo to najlepiej lubię wieczorkiem , tak koło 19 ;p

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bieganie i siłownia