Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ćwiczenia w ciąży

22 mar 2013 - 07:52:19

A może któraś z Was orientuje się i mogłaby mi polecić jakiś fajny rodzaj aktywności w ciąży? Może ktoś coś wie z własnego doświadczenia?

Będę bardzo wdzięczna.

Ps. Jestem w 19tyg.

ćwiczenia w ciąży

22 mar 2013 - 07:53:46

U mnie w klubie fitness oferują nawet ćwiczenia "Aktywna mama"- mogę popytać :)
Tu znalazłam fajny kanał na YT z ćwiczeniami da kobiet w ciąży. KLIKNIJ TUTAJ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-22 07:55 przez hessa.

ćwiczenia w ciąży

22 mar 2013 - 07:56:06

o byłabym Ci bardzo wdzięczna ;)
We Wrocławiu też widziałam podobne zajęcia, tylko jakoś brakuje mi czasu żeby tam podskoczyć
oo wygląda super. Dziękuję



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-22 07:57 przez icebaby2.

ćwiczenia w ciąży

22 mar 2013 - 08:05:23

jestem mamą 2 dzieci więc troszkę wiem ;-) więc z tymi ćwiczeniami jest tak że jeśli nigdy nie ćwiczyłaś to tym bardziej w czasie ciąży to nie jest wskazane , ale basen wręcz zalecany ponieważ rozluźnia , odciąża kręgosłup i ujędrnia ciało . jeszcze joga jest taka alternatywą dla ciężarnych wyrównuje oddech i poprawia samopoczucie ale to też muszą byś odpowiednie ćwiczenia i pozycje do twojego stanu , najlepiej kiedy skonsultujesz to z ginekologiem prowadzącym ciążę by nic nie zaszkodziło twojemu dziecku , najważniejsze ćwiczenia jakie powinnaś rozpocząć po ukończeniu 24 tygodnia ciąży to ćwiczenia szyjki macicy czyli zaciskanie i rozluźnianie mięśni , to bardzo pomoże przy porodzie oraz ćwiczenia oddechowe które pomagają w tej ostatniej fazie porodu .

ćwiczenia w ciąży

22 mar 2013 - 08:06:55

oj tez z chęcią się dowiem, ja mam dodatkowo problemy z kręgosłupem, który i bez ciąży daje mi popalić, trochę się boję co będzie jak mi brzuch wyskoczy, na razie jestem w 12 tc, Pozdrawiam :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Joga,rozciąganie od czego zacząć ?