Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Mam zamiar zacząć ćwiczenia z Mel B (prawie cały zestaw: nogi, pośladki, brzuch, ramiona i może cardio).
I czy jeżeli nie przejdę na typową dietę tylko zmniejszę porcje, zmienię napoje gazowane na wodę, ograniczę piwo, tłuszcze i słodycze, nie będę jadła po 19 to osiągnę zadowalające efekty?

Przy 165cm wzrostu ważę około 51kg więc wydaje mi się, że nie jestem bardzo gruba, chodzi mi o pozbycie się fałdy na brzuchu a pozostałe mięśnie chcę po prostu wzmocnić i lekko wyrzeźbić.

I jeszcze odnośnie ćwiczeń, jak myślicie, które zestawy z wymienionych przeze mnie ćwiczeń polecacie wykonywać rano a które lepiej wieczorem?

Ja ćwiczę z Ewą Chodakowską już za parę dni będzie miesiąc. Jem czarny chleb zamiast białego , nie jem ryżu ani kartofli , piję wodę i herbatę , słodycze może raz w tygodniu i to w niewielkich porcjach. Też chcę wyrzeźbić swoje ciało dlatego ćwiczę skalpel ,bo jest to trening na wszystkie partie ciała. Z Mel B ćwiczę 10 min trening na brzuch , nie próbowałam innych treningów. Nie wiem czy schudłam z wagi ,bo się nie ważyłam,ale czuję się lżejsza i ubyło mi po 2-3 cm z ud, brzucha i pasa. Także ćwicz i nie poddawaj się!:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 13:27 przez luckaa.

Oczywiście, że tak. To co piszesz, to właśnie zasady zdrowego odzywiania i nic więcej nie trzeba.
Z tym neijedzeniem po 19 to, ok, ale jeśli chodzisz spac okolo 22; jesli pozniej, to możesz sobie pozwolić na coś lekkiego do 3 h przed snem (ja chodze spać czasem o 1-2 w nocy i byłabym porządnie głodna, gdybym nie jadla poźniej)
Twoja waga wydaje mi się idealna, ale sama waga to nie wszystko, bo mięśnie ważą wiecej niz tluszcz. Jeśli Twoim zdaniem masz jakis zbedny tłuszczyk (chyba niewiele), to kardio jest konieczne (bieganie, rower, rolki 3x tydzień). jesli nie - wystarczy rzeźbienie.
Czy rano, czy wieczorem, nie wiem, są różne teorie na ten temat, moim zdaniem najlepiej wtedy, kiedy mamy największa ochotę na dane ćwiczenia i dobrze jest tez o różnych porach - bo organizm przyzwyczaja się zarowno do typu ćwiczen, jak i do stałej pory i po jakimś czasie może zaczać pracowac bardziej wydajnie tzn. zuzywac mniej energii. Więc dobrze ejst go trochę oszukiwać, zmieniając porę wykonywania danych ćwiczeń. Tak samo trzeba tez co jakis czas zmieniać zestaw ćwiczeń, dodawać nowe, które będa zmuszały ciało do inne pracy niż dotychczas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 13:33 przez angua79.

Ech, ja mam 160cm i ważę 57kg i jestem raczej szczupła;) Noszę rozm. S, małe M. Skoro nie chcesz chudnąć tylko wyrzeźbić ciało to na pewno Ci ćwiczenia pomogą;)

Cytat
angua79

Twoja waga wydaje mi się idealna, ale sama waga to nie wszystko, bo mięśnie ważą wiecej niz tluszcz. Jeśli Twoim zdaniem masz jakis zbedny tłuszczyk (chyba niewiele), to kardio jest konieczne (bieganie, rower, rolki 3x tydzień). jesli nie - wystarczy rzeźbienie.

No, z wagą i wyglądem nie jest tragicznie ale myślę, że mogłoby być duużo lepiej. :)
O bieganiu też myślę i będę chciała zacząć ale nie mam na razie odpowiednich butów i niestety na razie brak funduszy aby takie zakupić. Więc pomyślałam że zacznę od ćwiczeń w domu a później dołączę do tego bieganie :)
I może basen.

Cytat
Shawty94
O bieganiu też myślę i będę chciała zacząć ale nie mam na razie odpowiednich butów i niestety na razie brak funduszy aby takie zakupić. Więc pomyślałam że zacznę od ćwiczeń w domu a później dołączę do tego bieganie :)
I może basen.

do bieganie nie musza być zaraz drogie. Buty Joma kosztuja od 100 zł, a są dobre i polecane przez biegaczy. Na poczatek moga być też nawet z decathlonu (da się dostać już od 70 zł). Kilka wypadów na basen i już masz buty ;)
Ja mam tanie buty, ale biegam po lesie i parku, gdyby miały być na twarda nawierzchnię, to chyba trzeba poszukać takich z lepszą amortyzacją (chociaż tez opinie są różne).
Możesz też chodzić, chodzenie w szybkim tempie (6 km/h) tez spala kalorie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-09 13:48 przez angua79.

Cytat
angua79

Możesz też chodzić, chodzenie w szybkim tempie (6 km/h) tez spala kalorie.

Ale do tego to i tak buty lepsze niż trampki chyba by się przydały ;)
Mam nadzieję tylko, że wytrwam w tych ćwiczeniach :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sztuki walki