Obecnie rozmawiamy o:

Pediatra Kielce

gorący temat

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:38:39

Znacie jakies fajne, niskokaloryczne przepisy? bo ja tez chce trzymac taka diete ale nie mam pomysłu. Co powinno się jeść a co nie i w jakich porach dnia ?

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:40:51

CalkiemInna2, być może, jeśli tak to niedobór sodu.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-06 22:51 przez Zuosnica.

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:41:04

Cytat
lovesport
Znacie jakies fajne, niskokaloryczne przepisy? bo ja tez chce trzymac taka diete ale nie mam pomysłu. Co powinno się jeść a co nie i w jakich porach dnia ?

Ja to chyba przesadzam ze swoją dietą :) także nie chciałabym Ci źle doradzić :)

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:41:42

Cytat
CalkiemInna2
Zamierzam ćwiczyć wieczorami, wtedy łatwiej mi się skupić. Boję się też trochę, że przesadzam ze wszystkim. Nie chcę jakoś specjalnie wyrzeźbić mięśni, chcę zgubić sadełko którego nadal mam w nadmiarze.Jeszcze jakieś 10kg więc nie wiem czy słodkie (miód) jest wskazane? O miodzie nie rozmawiałam z dietetykiem, właściwie może dlatego, że nie przepadam za nim. Najgorzej, że ta sól mnie tak męczy a podobno po treningu spada cukier... A ja mogłabym dosłownie nasypać sobie jej w usta. Może to jakiś niedobór?

Jeśli nie chcesz się wyrzeźbić to skup się na ćwiczeniach cardio- one są na spalanie najlepsze :)Miód jest wskazany (oczywiście w rozsądnych ilościach;), bo to dobra, naturalna słodycz ;) O soli to nie pomogę niestety- może ktoś inny będzie miał lepszą wiedzę w tej sprawie :)
Cytat
lovesport
Znacie jakies fajne, niskokaloryczne przepisy? bo ja tez chce trzymac taka diete ale nie mam pomysłu. Co powinno się jeść a co nie i w jakich porach dnia ?

Przyklad:
Z rana owsianka na mleku lub wodzie z rodzynkami i miodem.
Przekąska w postaci owoca- banan, jabłko.
Obiad- ryż ciemny z rybą lub filetem z kurczaka (jeśli bardzo chcesz małokalorycznie to gotowany) duża porcja warzyw- brokuły, surówka.
Przekąska w postaci np. orzechów.
Kolacja- gotowane jajko z ciemnym pieczywem (byle nie wasa!) i warzywami na kanapce (sałata, ogórek, itp.)
Jesteś najedzona ale nie przeżarta ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-06 22:47 przez BeataJ24.

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:42:54

Chyba najlepiej nakupić sobie zapas owoców :)

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:48:38

Cytat
Zuosnica
CalkiemInna2, być może, jeśli tak to niedobór sodu.

Dodałam do swojej diety witaminy jako suplementy (niby jest w nich sód) ale fakt, że wyrzekłam się prawie soli może przemawiać za niedoborem sodu. Tak też myślałam. Spróbuję go trochę uzupełnić nie tylko przez te "zbiorowe" witaminki i zobaczymy.

Jeśli mam się czuć dobrze podczas ćwiczeń i nie słabnąć to skusze się na tego banana :)

A swoją drogą ile czasu mam ćwiczyć jako początkująca? I czy mel b to dobry dla mnie trening (chodzi o zaawansowanie)?

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:50:56

Nie powinnaś się tym przejmować jeżeli to objawia się tylko po treningu. Po prostu jedz sól:) Słone paluszki czy precle. Jeśli Twój pot jest bardzo słony i miewasz skurcze, Twój organizm daje Ci znak, że powinnaś uzupełnić braki sodu. Biegacze w trakcie maratonów dostają napoje zawierające 200mg sodu w porcji, by nie odprowadzić do odwodnienia i hiponatremii. Także jedz słone i niczym się nie przejmuj. Najlepiej czarne oliwki (do 10 sztuk), precelki z mąki razowej (ok. 100g), żółty ser (30g), talerz rosołu, słone migdały (30g). Najlepiej będzie też jeśli zwykłą sól kuchenną zastąpisz solą morską.

Cytat
CalkiemInna2
A swoją drogą ile czasu mam ćwiczyć jako początkująca? I czy mel b to dobry dla mnie trening (chodzi o zaawansowanie)?
Na początku ćwicz 4x30min w tygodniu, i stopniowo wydłużaj aż dojdziesz do 4/5 60-ciominutowych treningów. Ćwiczenia Mel B są proste i często do zrobienia w dwóch opcjach: dla początkujących i zaawansowanych. Więc poziom można sobie dostosować. Ale jeśli będziesz się źle czuła w trakcie, będziesz miała zawroty głowy, duszności, będzie Cię mdliło - przestań ćwiczyć, odczekaj aż minie i dopiero wtedy wróć do ćwiczeń.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-06 22:54 przez Zuosnica.

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:55:38

suszone owoce, polecam

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 22:58:50

Cytat
Zuosnica
Nie powinnaś się tym przejmować jeżeli to objawia się tylko po treningu. Po prostu jedz sól:) Słone paluszki czy precle. Jeśli Twój pot jest bardzo słony i miewasz skurcze, Twój organizm daje Ci znak, że powinnaś uzupełnić braki sodu. Biegacze w trakcie maratonów dostają napoje zawierające 200mg sodu w porcji, by nie odprowadzić do odwodnienia i hiponatremii. Także jedz słone i niczym się nie przejmuj. Najlepiej czarne oliwki (do 10 sztuk), precelki z mąki razowej (ok. 100g), żółty ser (30g), talerz rosołu, słone migdały (30g). Najlepiej będzie też jeśli zwykłą sól kuchenną zastąpisz solą morską.


Zawsze myślałam, że przy diecie trzeba wykluczyć sól (nie całkiem ale spożywać bardzo mało) może czas pójść znowu do dietetyka ale do innego bo poprzedni widzę nie bardzo się znał :P . Każdy z produktów mi pasuje :) i na pewno dołączę go do swojej następnej listy zakupów.
Po treningu było mi też zimno... Nie wiem czy było to z osłabienia czy powód leżał w tym niedoborze? Nie mogłam nawet myśleć o prysznicu bezpośrednio po bo "telepałam się" jak na mrozie.

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:01:47

Cytat
Zuosnica
Nie powinnaś się tym przejmować jeżeli to objawia się tylko po treningu. Po prostu jedz sól:) Słone paluszki czy precle. Jeśli Twój pot jest bardzo słony i miewasz skurcze, Twój organizm daje Ci znak, że powinnaś uzupełnić braki sodu. Biegacze w trakcie maratonów dostają napoje zawierające 200mg sodu w porcji, by nie odprowadzić do odwodnienia i hiponatremii. Także jedz słone i niczym się nie przejmuj. Najlepiej czarne oliwki (do 10 sztuk), precelki z mąki razowej (ok. 100g), żółty ser (30g), talerz rosołu, słone migdały (30g). Najlepiej będzie też jeśli zwykłą sól kuchenną zastąpisz solą morską.
Cytat
CalkiemInna2
A swoją drogą ile czasu mam ćwiczyć jako początkująca? I czy mel b to dobry dla mnie trening (chodzi o zaawansowanie)?
Na początku ćwicz 4x30min w tygodniu, i stopniowo wydłużaj aż dojdziesz do 4/5 60-ciominutowych treningów. Ćwiczenia Mel B są proste i często do zrobienia w dwóch opcjach: dla początkujących i zaawansowanych. Więc poziom można sobie dostosować. Ale jeśli będziesz się źle czuła w trakcie, będziesz miała zawroty głowy, duszności, będzie Cię mdliło - przestań ćwiczyć, odczekaj aż minie i dopiero wtedy wróć do ćwiczeń.

Bardzo dobre rady:) Dodam tylko, że jeśli poczujesz, że zaczynasz słabnąć zmień powoli tempo ćwiczeń- np.maszeruj i stabilizuj oddech- wtedy nie wybijesz się całkowicie z rytmu ćwiczeń i nie doprowadzisz do całkowitego załamania ;)

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:11:13

CalkiemInna2, nie martw się zatrzymaniem wody w organizmie, nawet jeśli soli będzie nadmiar Twój organizm się jej pozbędzie bez problemu.
Jest Ci zimno najprawdopodobniej z powodu ubogiej diety. W czasie treningów tracisz dużo energii i nie starcza jej już na ogrzanie ciała. Spróbuj niedługo po treningu zjeść np. pierś z kurczaka z ryżem (basmati ma najwięcej białka, polecam, mimo że trochę kiepsko pachnie:) ) i jeśli po posiłku Ci przejdzie, to znaczy, że to to.

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:13:47

Po prostu rzuciłam się na te ćwiczenia jak szczerbaty na suchary :P
ale widzę już po sobie duże efekty. Dieta była na pewno wielką zmianą a przez co szokiem dla mojego organizmu. Kiedyś ważyłam ponad 100kg zeszłam do 95 z pomocą dietetyków ale i to potrafiłam zaniedbać i waga choć dłuższy czas się utrzymywała to zaczęła w końcu rosnąć. Doszło do 98 i na szczęście się opamiętałam sama. Teraz dopiero widzę jak okropnie wyglądałam. Obecnie ważę 85-86kg a zamierzam jeszcze schudnąć około 10 :) Ale chcę to zrobić zdrowo :) Mam 170cm wzrostu.


Stąd moj pomysł na wykluczenie soli (co nie było dobre) i ćwiczenia :)

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:19:23

Po treningu wrecz wskazane jest zjesc cos slodkiego , moze byc to batonik fit , jogurt typu fantazja z czekolada lub np wafle sonko z polewa czekoladowa co ma 76kcal .

Ciwcze od 2 miesiecy schudlm 9kg i jakos nie tyje po batoniku ktorym jem po treningu bo wszystko sie spala , pamietam przy treningu aerobowym spalasz 9kcal na minute !

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:19:38

jest nawet wskazane zjeść coś z dużą ilością węglowodanów po treningu, bo organizm po 20 minutach ćwiczeń traci ich zapasy z wątroby:p Po prostu nie kupuj czekolady, tylko naszykuj sobie wcześniej banana, suszone owoce, winogrona, pełnoziarnistą bułkę z czymś co lubisz itp, żebyś miała pod ręką od razu coś do zjedzenia zdrowego, jak już zjesz, to powinien ci przejść głód czekolady:p

Ochota na jedzenie po treningu

06 kwi 2013 - 23:21:19

CalkiemInna2, no to ładnie spadło:) Nie wiem ile kalorii spalasz w trakcie jednego treningu z Mel B (zależy od intensywności itd.). Możesz kupić sobie pulsometr, najlepsze efekty osiągniesz utrzymując puls na poziomie 130. One mierzą też ilość spalonych kalorii (niedokładnie, ale orientacyjnie) więc mogłabyś dzięki temu się zorientować ile dziennie musisz ich przyjąć. Nie możesz doprowadzać do zbyt dużego bilansu ujemnego, bo Twoje ciało w końcu zacznie się buntować i odkładać tłuszcz. Wklejam Ci fajne wskazówki dietetyczne:

Precision Nutrition - system dietetyczny opracowany przez Dr John Berardi autora 2 znakomitych książek : Gourmet Nutrition i Precision Nutrition oraz niezliczonej ilości artykułów. Nam na forum znany jest bardziej, jako 10 przykazań żywieniowych .

Czym jest Precision Nutrition?
Jest to system dietetyczny , którego zadaniem jest w sposób jak najprostszy bez zbędnego liczenia zmienić nasze nawyki żywieniowe a dzięki temu doprowadzić nas do lepszej sylwetki, bardziej muskularnej i odtłuszczonej.

Czy to działa ?
Tak!!! Zdecydowanie, jeśli tylko będziemy postępować zgodnie ze wskazówkami, które podam poniżej na pewno osiągniemy nasze upragnione cele. To czego potrzebujemy aby osiągnąć nasze cele to odpowiednie odżywianie oraz odpowiedni trening i regeneracja.
Poniżej prezentuję wam 10 wskazówek, które musza być przestrzegane, aby nasze ciało pozbyło się niechcianego tłuszczu.

1. Należy spożywać 6-7 posiłków co 2,5 - 3 h
2. Należy w każdym posiłku spożywać „pełne białko" (zawierające wszystkie aminokwasy)
3. Należy w każdym posiłku spożywać węglowodany o w miarę jak najniższym I/G pochodzące z warzyw(najlepiej włóknistych) i owoców
4. Należy dbać aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Należy dbać aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki około treningowe powinny zawierać węglowodany o wyższym I/G
6.Należy dbać aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
8. Należy unikać napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Należy dbać o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Należy spożywać większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych (przed i po treningu) , posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców

Zmiana naszego dotychczasowego sposobu odżywiania na ten powyższy zaowocuje poprawą sylwetki oraz zdrowia w większości przypadków .

Pytania jakie się rodzą to jak może wyglądać przykładowy jadłospis na takiej diecie i w jaki sposób te wskazówki wprowadzić w życie ?
Jadłospis jaki tu podaje jest tylko przykładowy, jak wiadomo każdy z nas jest inny i dla każdego dieta ta powinna wygląda inaczej. Jednodniowy jadłospis :
Posiłek 1
Białka jaj
Sałata
Siemię lniane
Posiłek 2
Łosoś
Szpinak
Posiłek 3
Polędwica wołowa
Brokuły
Garść orzechów
Posiłek przed treningowy( można go pi ć w trakcie treningu)
Wpc/wpi/wph (białko serwatki) lub albuminy(białko jaj)
Carbo lub banan (białko w stosunku do węglowodanów jak 1:2)
Posiłek po treningowy
To samo jak w posiłku przed treningowym
Posiłek 6
Pierś z kurczaka
Kasza kuskus/ryż/kasza jęczmienna/płatki
Dowolny owoc
Posiłek 7
Mintaj
Chleb pełnoziarnisty razowy
Sałatka warzywna

Powyżej mamy zobrazowany przykładowy dzień treningowy na diecie Precision Nutrition, oczywiście nie podałem ilości celowo gdyż są one elementami diety bardzo osobistymi i każdy powinien dobierać je pod kątem własnych potrzeb, możliwości i celi. Jak zauważyliście dieta posiada pewne obwarowania, które należy bezwzględnie przestrzegać. Nieprzestrzeganie ich może doprowadzić do spowolnienia efektów lub ich całkowitemu zanikowi. Nim rozpoczniecie układanie diety kilka moich uwag :

- nigdy w posiłkach nie łączymy węglowodanów w dużych ilościach oraz tłuszczy (tyczy się to głównie tłuszczy nasyconych).

- dodatek warzyw nawet w niewielkich ilościach do każdego posiłku jest ważny, natomiast owoce traktował bym bardziej instrumentalnie i stosował bym je około treningowo.

-źródła pokarmowe należy maksymalnie różnicować ,zawsze dbamy o pełne białko( z mięsa, ryb, jaj, odżywek) oraz jak największą ilość warzyw liściastych o jak najbardziej intensywnym kolorze.

- owoce w umiarkowanej ilości są ok. szczególnie około treningowe z własnego doświadczenia polecam jagody (źródło luteiny).

- kaloryczność diety zmieniamy zarówno im plus jak i im minus stopniowo o 100-200 kcal cały czas obserwując reakcje naszego organizmu, dokonujemy tego przez obserwacje poziomu tłuszczu ustrojowego co 2-3 tyg.

- w przypadku ukierunkowaniu diety na masę i konieczności dodania kalorii, kalorie dodajemy najpierw do :
* posiłku po treningowego (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* posiłku w godzinę po treningu (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* pierwszego posiłku (śniadania) w dni treningowe (+ 100-200 kcal w postaci węglowodanów)
* o ile nadal zachodzi potrzeba zwiększenia ilości kcal w diecie, kalorie dodajemy w postaci tłuszczu, równomiernie rozkładając dodaną ilość pomiędzy wszystkie posiłki z wyjątkiem posiłków około treningowych, które jak wiadomo są wolne od tłuszczu.

-wodę należy spożywać w ilości minimum 2l pamiętając również aby nie przesadza z nadmiernym jej piciem.

Na pewno wiele osób ma pytanie co z ważeniem posiłków, co z liczeniem kcal ?
Jest to przecież jeden z ważniejszych elementów 99% zdrowych diet. Cóż jak za każdą dietą tak i za tą nie stoi „magia" lub tajemna kombinacja posiłków i tu też w późniejszym czasie będziemy musieli sięgnąć po odpowiednie bilansowanie diety ale powinno to nastąpi dopiero po tym gdy osiągniemy perfekcje w korzystaniu ze wszystkich 10 wskazówek żywieniowych.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

warto kupić?