Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:27:33

Cześć dziewczyny

Mam do Was pytanie/ prośbę, czy znacie może jakieś fajne strony z butami zimowymi przeznaczonymi na wycieczki górskie.
Nie długo wybieram się w góry, niestety nie mam jeszcze butów i tak szukam i szukam, ale nic mi w oko nie wpadło. Może jest tu jakaś miłośniczka góra która podpowie na jakie buty zwrócić uwagę. Niestety nie mam zbyt dużego budżetu, ale lepsze jakieś trekingowe, niż zwykłe kozaczki :)
Z góry dziękuję za pomoc ! :)

Podobają mi się takie, ale nie wiem czy się nadają. Od razu mówie że nie bede chodzić nie wiadomo gdzie. Jedynie po szlakach gdziee większość turystów i w miasto.



Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:29:59

zobacz na stronie decathlon, mają dużo fajnych bucików

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:31:12

no "kozaczko" odpadają

zależy do czego potrzebne, ja teraz byłam w górach i miałam timberlandy za kostkę, ale raczej nie wspinałam się w nich na skały :)

jeżeli chcesz do chodzenia po górach to trekingowe ale najlepiej ocieplane jeżeli chcesz też chodzić zimą po górach.

potrzebne Ci są buty tylko do chodzenia po mieście/małych pagórkch lub żeby dojść w nich na stok?

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:37:17

miasto/ małe pagórki.



Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:39:47

Do 350 zł:
Decathlon marka Quechua
Kangaroos model Aspen (typowo zimowy, ocieplany) lub Columbia Newton Ridge (lżejszy, z grubymi wełnianymi skarpetami tez da radę zimą)
poniżej 300 zł moim zdaniem przyzwoitych trekkingów nie kupisz, zostają buty taktyczne typu protektor, ale to typowe buty wojskowe, czyli brzydkie ;) i trzeba do nich przywyknac, na poczatku moga zmasakrować stopę, no i cięzko o małe rozmiary
Pamietaj, że buty w teren kupujesz o nr większe niż normalnie nosisz, bo do nich zwykle wkładasz 2 pary skarpet, chyba że to ocieplane zimowe, ale ja takich osobiście nie lubie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 12:41 przez angua79.

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:41:19

Decathlon, Go Sport albo Campus

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:42:08

no to albo takie jak pokazałaś albo trapery :) nieprzemakalne i ocieplane, jeżeli chodzi o strony to tak jak koleżanka wyżej pisała decathlon lub allegro, z droższych to campus, alpinus, timberland.

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:44:56

Cytat
kasienka212121
Podobają mi się takie, ale nie wiem czy się nadają. Od razu mówie że nie bede chodzić nie wiadomo gdzie. Jedynie po szlakach gdziee większość turystów i w miasto.
Jak do dreptania po szlakach i deptakach, to starczą zwykłe Quechua. Ale ja bym wybrała ciemniejsze - na szlaku bywa błoto ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 12:45 przez angua79.

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:47:46

Buty w góry musisz przymierzyć, bo muszą być wygodne, nie obcierać itp. Nie ma co kupować przez internet. Polecam odwiedzić sklepy typu Decathlon i tam coś wybrać. W góry potrzebujesz przede wszystkim butów za kostkę (takie które ją będą dobrze trzymać), ze stabilną, "nieślizgającą" podeszwą.

Mnie się osobiście trafiły na letniej wyprzedaży fajne buciki w Go Sporcie za 50 zł (przecena z 200, bo miały rozpruty język, który zszyłam bez problemu).

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:48:55

Cytat
j_ulka
jeżeli chcesz do chodzenia po górach to trekingowe ale najlepiej ocieplane jeżeli chcesz też chodzić zimą po górach.
Nie prawda :> Nie kupuje się w góry ocieplanych butów nigdy. Buty raczej są całoroczne, jak kurtka, tylko odpowiednie warstwy pod nie się dobiera, np. grubsze skarpetki. Jak miałoby wtedy działać odprowadzanie wody czy oddychalność, jak masz ocieplające futerko w bucie?

Cytat
kasienka212121
miasto/ małe pagórki.
Nie kupuj takich butów, przemokną Ci na pierwszym lepszym deszczu. Mają jakieś dziwne wstawki, które nie wyglądają na wodoszczelne. Najlepiej kupić ze skóry, bez żadnych innych dziwnych wstawek.

Co do decathlonu, to nie polecałabym tam kupować butów. To raczej sprzęt z takich niższej półki. O ile koszulkę czy polar można tam kupić, tak buty powinny być porządne i bym nie ryzykowała. Chociaż możesz trafić na porządne też.

Poniżej 300zł raczej nie kupisz porządnych butów, więc lepiej trochę dołożyć i mieć lepsze, na 10-15 lat nawet. Ja kupiłam - ale to parę lat temu - za 350zł La Sportiva Nevada http://image.ceneo.pl/data/products/2100676/i-la-sportiva-buty-nevada-gtx.jpg takie buty, z jednego kawałka skóry. Chodziłam w nich w przeróżnych warunkach, w deszczu i po kolana w śniegu, nigdy nie przemokły.

Poczytaj sobie najlepiej na forach górskich, na ngt.pl testują sprzęt, a nie na forum ciuchowym :D

Ja polecam Ci firmy takie jak właśnie La Sportiva, Asolo, Beck, Bergson, Boreal, Hi Mountain, Lafuma, Salomon, Scarpa. Firmy jak Campus czy Alpinus raczej żyją reklamą i to winduje ich cenę, ale jeśli znajdziesz dobre cenowo buty to dla mało wymagających wypraw też będą ok.
Zwróć uwagę właśnie na materiał z jakiego jest but wykonany, (np. gore tex jest nieprzemakalny, oddychający) no i na podeszwę, która się nie ślizga (Vibram jest jedną z lepszych). I obowiązkowo nad kostkę.
No i nie polecam Ci kupować przez internet, takie buty to nie tenisówki, muszą leżeć Ci dobrze na nodze, więc lepiej wcześniej przymierzyć.

Cytat
j_ulka
no to albo takie jak pokazałaś albo trapery :) nieprzemakalne i ocieplane, jeżeli chodzi o strony to tak jak koleżanka wyżej pisała decathlon lub allegro, z droższych to campus, alpinus, timberland.
Campus i Alpinus są przereklamowane. A Timberland to nie są buty w góry, to nie ten typ podeszwy. Jak ma dać 200 czy 300zł za buty górskie, to lepiej kupić takie rzeczywiście przeznaczone w góry.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-09 12:51 przez skasna.

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 12:52:20

trekkingi z Wojasa polecam

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 13:01:17

Napewno nie musisz wydawać całej wypłaty na buty z górej półki. Ale myślę, że warto mieć w swojej szafie trekingi.

Ja mam jedne buty z Campusa - ale mają już parę lat. Jedyny ich minus to to, że zardzewiały kółeczka wokół dziurek na sznurówki ;)
Z tym, że nie wiem czy te obecnie produkowane to ta sama jakość.

Na święta w prezencie dostałam buty Merella - wydają się bardzo wygodne, ale narazie miałam je tylko 2 razy na spacerze. Więc nie wiem czy polecam ;)

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 13:02:47

dziękuję ślicznie dziewczyny. Wybiorę się na wycieczkę po sklepach. Może cos się trafi na wyprzedaży a jak nie to i tak będę musiała coś kupić :)

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 13:17:49

ja kupiłam 2 dni przed wyjazdem w góry w mcartur. ok 200zł ze skóry, w ogóle mnie nie obtarły, nic się nie działo.
a co do tego gdzie będizesz chodzić-po szlakach nie znaczy,że łatwo i przyjemnie. czeska ścieżka w szklarskiej do łatwych nie należy ;)

Góry. Obuwie

09 sty 2013 - 13:20:19

Cytat
cati89
czeska ścieżka w szklarskiej do łatwych nie należy ;)
Jaka to jest czeska ścieżka w Szklarskiej?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zumba - wrocław gdzie polecacie???