Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 11:51:01

W tym roku postanowiłam nauczyć się jeździć na nartach- od zawsze chciałam i jakoś nie mogłam się zebrać w sobie. Powiedzcie mi kochane- jak dobrać narty żeby było wszytsko ok? Nie znam się na tym kompletnie i dlatego szukam rady na forum :P Może są tu Dziewczyny, które mi doradzą- na co zwracać uwagę przy wyborze nart i całej reszty :)

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 11:52:15

Ile masz wzrostu? Nie jezdziłaś nigdy?

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 11:57:59

Ja mam do ramion, na takich dobrze mi się jeździ, choć instruktorzy uważają że najlepsze są takie które sięgają ci do brody:) Preferowałabym Atomic albo Rossignol:)

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 12:03:52

Cytat
alpina
Ile masz wzrostu? Nie jezdziłaś nigdy?

mam 170, no właśnie zaczynam dopiero przygodę z nartami, dlatego jestem całkowicie zielona w tym temacie :(

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 12:04:49

Jeśli dopiero zaczynasz to możesz kupić używki. Muszą być odpowiednio krótkie żeby było Ci łatwiej inicjować skręty. Załóżmy,że masz 165 cm wzrostu, wtedy narty powinny mieć przynajmniej 10 cm krótsze a z własnego doświadczenia wiem,że nawet 15 cm, czyli 150 cm. Przy kupowaniu zwróć uwagę na to, żeby były z grupy tzw allround. I zwracaj uwagę na to żeby były damskie. Damskie narty są miekkie. Buty też muszą być miekkie na początek. Miękkość buta oznacza flex. Dla początkującej proponuje 45 -50 -55. Oznaczenia te są na butach więc przy zakupie będziesz widziała. O ile narty na początek możesz kupić uzywane to buty proponuje nowe. No chyba, że po pierwszym dniu stwierdzisz, że to nie dla Ciebie:) W co wątpie bo ten sport jest genialny:)
No i radzę zainwestować w instruktora na początek. Chociaż na 2 godzinki.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę.


Teraz zobaczyłam, że masz 170 cm. Więc 155 będą ok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-20 12:05 przez alpina.

jak dobrać narty

20 lis 2012 - 12:08:19

Ja rok temu była na feriach zimowych koło zakopanego i pierwszy raz miałam narty na nogach, po pierwszym dni zwątpiłam że kiedykolwiek się nauczę. Trzeciego dnia wrzucili mnie na "głęboką wodę" to nic że jechałam krechą i prawie się zabiłam :D no ale w końcu się nauczyła :D

jak dobrać narty

21 lis 2012 - 09:18:08

alpina bardzo dziękuję za rady i pomoc! :)


pttysia no właśnie też się boję, że się zabiję, alee...chęć spróbowania jest silniejsza :P

jak dobrać narty

21 lis 2012 - 09:28:04

najlepiej idź do sklepu sportowego, tam dobrze ci doradzą. ale ogólne zasady już znasz, narty muszę być krótsze o około 10-15cm niż twój wzrost, ja polecam carvingi - łatwiej się na nich skręca, buty kup nowe ale dobrze dopasuj najlepiej w sklepie. No i instruktor wskazany jak najbardziej.
Na nartach można się w miarę szybko nauczyć zjeżdżać ale jeździc nie - na to trzeba czasu.

niezweryfikowana
Posty: 702
Ostrzeżenia: 1/5

jak dobrać narty

24 gru 2012 - 08:43:00

dwa lata temu miała ten sam problem,gdy szykowałam się pierwszy raz na wyjazd narciarski...był to co prawda wyjazd na weekend, organizowany przez moję firmę, ale wtedy wszyscy doradzili mi, zeby narty wypożyczyła na miejscu i tak też zrobiłam, tam dobrano mi odpowiednie narty, a dla laika było to dosyc dobre rozwiązanie...teraz już mam swoje narty, ale też ich kupno wyglądało tak, ze poszłam do sklepu sportowego i pracownicy dobrali mi właściwe do mojego wzorstu itp., ja akurat wolę zdać się na słowo profesjonalistów i w tym przypadku sie opłacało...teraz to tak śmigam jakbym od dziecka na nartach jeździła :D

jak dobrać narty

15 sty 2013 - 18:54:48

Jeśli nigdy nie jeździłaś na nartach i masz zamiar jeździć okazjonalnie to może lepiej wypożycz narty na stoku. Buty mieć lepiej swoje niż pożyczyć przepocone.

jak dobrać narty

20 sty 2013 - 18:55:43

przy stroju- wygoda, żeby było ciepło, rękawiczki najlepiej z jednym palcem, bo są najcieplejsze :] fajnie jakby miały takie opaski na nadgarstek, żebyś się nie martwiła, że jak będziesz je zdejmowała np. na wyciągu to ci spadną. a reszta sprzętu- idź do wypożyczalni oni ci tam doradzą, dostosują do umiejętności wszystko wytłumaczą :-)

jak dobrać narty

23 sty 2013 - 21:27:29

narty dobiera się do swojego wzrostu...dokładnie to mi w wypożyczalni nart dobierali...w sklepie tez ci pewnie doradzą, ale do wzrostu napewno sie dobiera!!! :) Życze szerokiej Jazdy i super zabawy :)

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

jak dobrać narty

13 lut 2013 - 15:43:33

Również nie ryzykowałabym kupna nart na pierwszy wyjazd. Kto wie czy to nie będzie jednorazowa przygoda.

jak dobrać narty

16 lut 2013 - 23:03:26

dobre buty narciarskie to podstawa! Najlepiej jeśli od razy wyprofilują wkładki do twojej stopy w innym wypadku mogą cię bardzo boleć gdy będą źle dobrane

jak dobrać narty

04 mar 2013 - 19:09:37

Osobiście polecam na pierwszy raz (a raczej na pierwszych kilka razy) jednak wypożyczyć buty niż kupować, najlepiej za każdym razem inne. Nie jest łatwo je dopasować, a przymiarki w sklepie to zupełnie coś innego niż ubrany but na stoku.

Na początek szczerze nie polecam nart o małym promieniu skrętu, bo jazda "pługiem" na nich to męka, a każdy instruktor od tego zaczyna. Nie muszą być damskie ;) Wybierz narty carvingowe, stosunkowo szerokie, o większym promieniu skrętu i co najważniejsze - miękkie. Dodatkowo polecam, jak już trochę się oswoisz, "pokombinowanie" z mocą zapięcia buta. Na początku instruktorzy uczyli mnie na mocno zapiętych butach, a po kilku doszkalaniach okazało się, że w ogóle przestałam je zapinać :) kwestia indywidualna

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

KRAV MAGA Rzeszów