Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak dobrać narty

08 mar 2013 - 21:56:17

Cytat
alpina
Jeśli dopiero zaczynasz to możesz kupić używki. Muszą być odpowiednio krótkie żeby było Ci łatwiej inicjować skręty. Załóżmy,że masz 165 cm wzrostu, wtedy narty powinny mieć przynajmniej 10 cm krótsze a z własnego doświadczenia wiem,że nawet 15 cm, czyli 150 cm. Przy kupowaniu zwróć uwagę na to, żeby były z grupy tzw allround. I zwracaj uwagę na to żeby były damskie. Damskie narty są miekkie. Buty też muszą być miekkie na początek. Miękkość buta oznacza flex. Dla początkującej proponuje 45 -50 -55. Oznaczenia te są na butach więc przy zakupie będziesz widziała. O ile narty na początek możesz kupić uzywane to buty proponuje nowe. No chyba, że po pierwszym dniu stwierdzisz, że to nie dla Ciebie:) W co wątpie bo ten sport jest genialny:)
No i radzę zainwestować w instruktora na początek. Chociaż na 2 godzinki.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie pomogę.


Teraz zobaczyłam, że masz 170 cm. Więc 155 będą ok.


zgadza sie, jak na poczatek- 155 bylyby dla Ciebie optymalne. oczywiscie Carvingi wchodza w gre, a nie narty proste. wazny jest tez ich promien skretu- o to pytaj fachowcow. szczerze polecam fischery, heady i volkl.
oswoje sie z nartami, duzo zjazdow, az przyjdzie czas na doskonalenie techniki jazdy na krawedzi tylko i wylacznie- to dopiero jest sport ! :)

powodzenia :)

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

jak dobrać narty

09 wrz 2014 - 14:31:20

Nie sądzę aby dobrym pomysłem było kupowanie narty gdy się jeszcze nigdy nie jeżdxiło. Najpierw proponowałabym abyś spróbowała na wypożyczonych bo może sie okazać, że nie będziesz stworzona do tego sportu. A dopiero po takim zorientowaniu sie w temacie mozesz pomyśleć o zakupie sprzetu.

jak dobrać narty

22 paź 2014 - 13:27:49

Tu masz wszelkie potrzebne info na temat kupowania nart i całego sprzętu - Sama przez to przechodziłam kilka lat temu będąc całkowicie zielona w tym temacie :) Ważne żeby było wygodnie, ciepło i co najważniejsze bezpiecznie :)

http://narty.tirolski.pl/porady/dobor-sprzetu-narciarskiego-poradnik-dla-poczatkujacych

jak dobrać narty

30 paź 2014 - 08:08:42

Czasem śmiać mi się z tych wszystkich "sprawdzonych" rad. Jak dla Ciebie narty 150 cm, jeśli chcesz kupować. Chociaż na poczatek proponowałam bym kupić sobie buty własne- co but swój to swój- bez żadnego dodatku w postaci grzyba- zwłaszcza że nowy but dopasowuje się do nogi więc w to radziłabym zainwestować. Narty możesz na początek wypożyczyć -bo w sumie widzę że motywację masz dużą,no ale jak Ci sie nie spodoba?
Ktoś tutaj radził ,żeby kupić buty bardzo miękkie...guzik prawda, kup sobie średniego flexu bo miękki but jest strasznie giętki i trudno będzie Ci zapanować nad nartą. Co do promienia skretu nart, raczej nie zastanawiałabym się nad tym ,żeby kupować z większym promieniem bo ciężko będzie w pługu, pługu uczy sie bardzo krótko i jak najszybciej z reguły instruktorzy chcą z pługu wyjść żeby przejść do bardziej naturalnych form i nie utrwalać za mocno tego nawyku. A przy kolejnych formach..czyli jeździe na krawędzi fajniejsze narty są z małym promieniem skrętu. No i co wtedy-?kupisz nartę z większym promieniem skretu do jazdy pługiem,a po 3 h jazdy kupisz narty o mniejszym promieniu. Jak na poczatek promień skretu może być R= 10-12 m. To już jest naprawdę fajna narta. I nie radzę inwestować sporo pieniędzy w jakiś wypasiony sprzęt dla zawodowców,dopóki się nie nauczysz jeździc porządnie;)

jak dobrać narty

11 lut 2015 - 13:06:18

Najpierw się poducz i zobacz, czy lubisz ten sport- markowe, fajne narty są drogie, więc warto wiedzieć, że będzie się ich używać przez kolejne lata.
Polecam udać się do sklepu z Head'ami lub Rossignol'ami (moi faworyci). Tam najlepiej doradzić się sprzedawcy- które narty są dla początkującej osoby, jaką długość nart wybrać etc.
Ja zaczynałam na Rossignol Passion, chyba II. Obecnie używam Rossignol Bandita, które kupiłam od koleżanki.
Nie kupuj nart do freestyle'u na razie, skup się na takich, na których może nie pojedziesz szybko, ale będziesz miała bardzo dobrą równowagę.

Polecam też dobrać buty- nie ma co wypożyczać takich sprzętów w wypożyczalni. Jeśli zabraknie pieniędzy, wolałabym kupić buty niż narty- praktyczniejsze rozwiązanie :)

jak dobrać narty

15 lut 2015 - 19:42:05

Wszystko co związane z nartami i sportami zimowymi jest drogie wię rzeczywiście musisz wiedzieć, że sport Ci się podoba, więc jak nie jesteś pewna to najpier korzystaj może z wypożyczonych, jeśli już jesteś pewna, że chcesz to moment jest bardzo dobry bo dobre, markowe narty czy inne akcesoria są przecenione, np. tutaj: <moderacja, spam>ceny dużo mniejsze więc taniej będzie skompletować wyposażenie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 14:29 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 2/5

jak dobrać narty

02 paź 2015 - 21:41:37

no na pewno warto najpierw wypożyczyć sobie sprzęt i zobaczyć w ogóle czy ciebie to satysfakcjonuje. Ja kupiłam sobie narty dopiero w tym roku z wyprzedaży, bo jeszcze sezon się nie rozpoczął. Jest to drogi sprzęt i naprawdę warto się zastanowić. Najpierw pochodź po stacjonarnych sklepach i się popytaj a potem kup z internetowego jest taniej, możesz sobie porównać ten sklep: <moderacja, spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 14:30 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 2/5

jak dobrać narty

15 lis 2015 - 14:42:53

najlepiej kupić narty w dobrym sklepie , wtedy masz pewność że dobierzesz odpowiednie dla swoich potrzeb. Zobacz sobie w Bikershop masz tam prosta w obsłudze wyszukiwarkę- wpisałam ze narty dla mnie, na tyle i tyle wzrostu i znalazłam odpowiednie. Mają bogate opisy dla kogo narty, czy dla początkujących, czy zaawansowanych. A i ceny dobre za narty dobrych marek <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-23 11:58 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 3/5

jak dobrać narty

09 lis 2017 - 09:58:14

Przy wyborze nart należy przede wszystkim prawidłowo ocenić swoje umiejętności. Następnie trzeba dopasować narty, odpowiednio do wagi i wzrostu. Istotnym pytaniem są także nasze ambicje. Czy chcemy doskonalić swoje umiejętności, czy jedynie rekreacyjnie zjeżdżać ze stoku? To wszystko znacznie ułatwi nam wybór najodpowiedniejszego modelu. Dlatego tak naprawdę pomoc doświadczonego sprzedawcy ze specjalistycznego sklepu ze sprzętem sportowym zazwyczaj okazuje się niezbędna. Czerwone światełko powinno nam się zapalić, gdy handlowiec poleca nam konkretne narty, nie pytając wcześniej o powyższe kwestie.

jak dobrać narty

03 paź 2023 - 12:53:58

Wszystko zależy od tego na jakim poziomie jesteś zaawansowania, jaki masz budżet itd itp.
Spróbuj się skontaktować ze sklepem Freaksshop.pl
Mogą fajnie doradzić odnośnie sprzętu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami i teraz mają niezłe ceny przedsezonowe. Sprawdź i napewno będziesz zadowolona :)
Sklep sportowy

niezweryfikowana
Posty: 207
Ostrzeżenia: 6/5

jak dobrać narty

13 paź 2023 - 11:40:02

Dla miłośników górskich stoków, którzy cenią wszechstronność, można sprawdzić narty all-mountain-resort dostępne na https://sklep.majestyskis.pl/narty/narty-all-mountain-resort/

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

jak dobrać narty

03 sty 2024 - 23:44:13

Według mnie jazda na nartach to świetny sposób na zaczerpnięcie świeżego powietrza i ćwiczenia. Jeśli chodzi o jazdę na nartach, warto rozważyć różne rodzaje dostępnych kijków narciarskich. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://tp.com.pl/artykul/jakie-sa-rodzaje-kijow/1500965. Jazda na nartach to świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i dobrą zabawę.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

które wybrać na fitness?