Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

15 minut temu

informacje o żywieniu

33 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Prostowanie włosów

dzisiaj o 7:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

proste ćwiczenia na kręgosłup

29 paź 2012 - 11:47:16

Ostatnio bardzo boli mnie kręgosłup- mam niestety pracę, w której praktycznie non stop siedzę przed komputerem, co skutkuje bólami w kręgosłupie(zwłaszcza jak się kładę do łóżka):/ Staram się siedzieć wyprostowana, ale wiadomo, że nie będę w stanie przez cały czas się kontrolować, poza tym siedzenie w pełni wyprostowaną jest zwyczajnie mało wygodne. Znacie może jakieś proste ćwiczenia na kręgosłup, które można wykonywać w wolnych chwilach bądź w domu? Ważne też, żeby nie były zbyt czasochłonne. Czekam na propozycje ćwiczeń i wszelkie porady :)

proste ćwiczenia na kręgosłup

29 paź 2012 - 12:34:20

Jeśli korzystasz w pracy z mozilli firefox to ściągnij sobie do niej dodatek StretchClock, on w optymalnych odstępach czasu będzie Ci pokazywał kiedy powinnaś wykonać (jakie) ćwiczenie albo choćby kiedy powinnaś wstać i przejść się dookoła biura, właśnie po to, żeby się nie zasiedzieć i nie zniszczyć kręgosłupa. W domu możesz po prostu leżeć na płaskim i twardym (np. podłoga), robić "kołyskę", "foczkę", nosić kilka minut dziennie patyk za plecami, wyciągać się na drążku jeśli masz możliwość. Oczywiście zwykłe skłony, kręcenie głową, barkami, biodrami itd też pomagają. Postaraj się siedzieć w odpowiedniej pozycji przed komputerem i mieć podnóżek, może się sprawdzić zwykły schodek taki jak dla dzieci, żeby dosięgnęły zlewu:) Albo cokolwiek, stos gazet, pudełko po butach itd. mnie też bolą plecy od siedzenia przed komputerem;)
Nie ma za co.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-01 12:20 przez Zuosnica.

proste ćwiczenia na kręgosłup

10 lis 2012 - 20:06:27

Pływanie może Ci pomóc ;)

proste ćwiczenia na kręgosłup

11 lis 2012 - 17:34:39

pytanie było o ćwiczenia w międzyczasie, np. w domu bądź pracy:P

mnie by się przydały, ale na odcinek szyjny kręgosłupa, ostatnio ciągle mnie boli, a przez obecną pracę boję się, że doprowadzę się do skrzywienia w tym odcinku:/ siedzę za taką ladą na stołku barowym przed komputerem i jest to bardzo niewygodne

proste ćwiczenia na kręgosłup

13 lis 2012 - 15:11:46

Ćwiczenie 1.

W leżeniu na brzuchu. Wdech. Podnosimy wyprostowaną w kolanie nogę. Liczymy do 5. Wydech. Opuszczamy nogę i rozluźniamy się. Wykonujemy spokojnie 3-4 oddechy. To samo wykonujemy z druga noga. Ćwiczenie powtarzamy od 5 do 15 razy z każdą noga (razem 10-30 razy).




Ćwiczenie 2.

W leżeniu na brzuchu wykonujemy podpór na rękach dłonie układając na wysokości klatki piersiowej. Wdech. Podnosimy głowę i ramiona do wyprostu ramion. Liczymy do 5. Wydech. Opuszczamy głowę i ramiona, Rozluźniamy się. Wykonujemy spokojnie 3-4 oddechy. Ćwiczenie powtarzamy od 5 do 15 razy.



Ćwiczenie 3.

W leżeniu na brzuchu, ramiona wzdłuż tułowia. Wdech. Podnosimy głowę i ramiona. Liczymy do 5. Wydech. Opuszczamy głowę i ramiona, Rozluźniamy się. Wykonujemy spokojnie 3-4 oddechy. Ćwiczenie powtarzamy od 5 do 15 razy.



Ćwiczenie 4.

W leżeniu na brzuchu, ramiona wyprostowane do przodu. Wdech. Podnosimy głowę i ramiona. Liczymy do 5. Wydech. Opuszczamy głowę i ramiona, Rozluźniamy się. Wykonujemy spokojnie 3-4 oddechy. Ćwiczenie powtarzamy od 5 do 15 razy.





Ćwiczenie 5.

W leżeniu na brzuchu, ramiona wyprostowane do przodu. Wdech. Podnosimy prawą rękę i lewą nogę. Liczymy do 5. Wydech. Opuszczamy rękę i nogę, Rozluźniamy się. Wykonujemy spokojnie 3-4 oddechy. Ćwiczenie powtarzamy naprzemian od 5 do 15 razy.







Ćwiczenie 6.

Opieramy się na dłoniach i kolanach. Na wdech wykonujemy' "koci grzbiet" na wydech opuszczamy plecy. Ćwiczenie powtarzamy naprzemian od 5 do 15 razy.

jak również jakiś masaż:P

niezweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 1/5

proste ćwiczenia na kręgosłup

15 lis 2012 - 17:17:51

studiuje masaż, więc mogę Ci poradzić coś w tej kwestii ;) jeśli mieszkasz z kimś np z partnerem, koleżanką, mamą lub z kimś innym to polecam zakupienie sobie takiego sprzętu do masażu

http://www.medisana.info.pl/item.php?nr_artykulu=88210&nazwa=MEDISANA_Masa%BFer_IVM

ten który Ci podesłałam jest dość drogi, ale na allegro znajdziesz tańsze, a naprawdę taki sprzęt daje efekty :) sama takiego używałam na bóle kręgosłupa, karku czy nawet jak miałam zastane mięśnie :)

proste ćwiczenia na kręgosłup

27 lis 2012 - 21:12:01

polecam jogę, a zwłaszcza tę książkę - http://www.empik.com/joga-dla-zoltodziobow-budilovsky-joan,3008590,ksiazka-p
totalnie bez wnikania we wszystkie filozofie, tylko jako ćwiczenie. książka jest fajna, bo ma przygotowane zestawy po 5-10 minut i oddzielny rozdział na ćwiczenia kręgosłupa. sama intensywnie korzystałam z takich zestawów i przynosiły naprawdę sporą ulgę.

proste ćwiczenia na kręgosłup

02 gru 2012 - 09:13:59

Odezwij się na priv . Jestem fizjoterapeutą, mogę Ci podesłać kilka fajnych zestawów ;)

proste ćwiczenia na kręgosłup

09 gru 2012 - 21:41:04

Ja też mam poważne problemy z odc .szyjnym kręgoslupa-zaczęly się silne bóle głowy,omdlenia,zawroty głowy-okazało się,że mam przepukline i wypukline międzydyskową i II stopień ucisku na rdzeń kręgowy-robi mi się dyskopatia-najlepsze są ćwiczenia,masaż aby rozluźnić mięsnie,pływanie . Poszukaj w necie ćwiczenia bo ależy jakiego odcinka kręgosłupa to dotyczy bo np. w moim przypadku nie mogę wykonywać brzuszków i kołysek bo nadwyrężam bardziej kręgosłup.Wszystko to jest dzięki siedzącemu trybie życia-ja pracuję w Holandii od 10 lat-siedzę na taśmie i kontroluję przez 12 godz i to jest moja przyczyna.Najlepiej udaj się do neurologa-on cię skieruje do poradni rehabilitacyjnej-tam ci mogą pomóc i jakie masz wykonywac ćwiczenia-badania też są wskazane w jakim stopniu i co się dzieeje w kręgosłupie bo bez przyczyny nie boli

proste ćwiczenia na kręgosłup

12 gru 2012 - 11:27:50

Zasięgnij metody pilates :) jestem instruktorka fitness i bardzo polecam te ćwiczenia, możesz je wykonywać nawet rano przed wstaniem z łóżka bądź wieczorem przed snem :)

proste ćwiczenia na kręgosłup

05 lut 2013 - 17:04:36

Ja też jestem za ćwiczeniami kręgosłupa a nie masażem, który daje tylko czasowe ukojenie w bólu kręgosłupa Najlepszym sposobem to tak zwana trakcja kręgosłupa polegająca na odpowiednim ćwiczeniu kręgosłupa i przywrócenia jego pierwotnej ruchomości. Jest takie fajne urządzenie do ćwiczenia kręgosłupa ma ono wszelkie atesty pozwalające uznać je za urządzenie rehabilitacyjne, każdy którego znam i stosował te kilka ćwiczeń na trakcje kręgosłupa odczuwa natychmiastową ulgę. Po kilku tygodniach metoda znacząco utrwala właściwą pozycję kręgosłupa i przestrzenie między kręgami. Póki co to najlepszy sposób na bóle kręgosłupa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-05 17:06 przez nubax.

proste ćwiczenia na kręgosłup

29 sty 2014 - 15:30:19

ja też całymi dniami siedzę przed komputerem dlatego kupiłam sobie specjalny materac z tego sklepu i zauważyłam zmianę na korzyść, lepiej się wysypiać a za dnia jestem mniej obolała

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ćwiczenia na jędrną pupę!