Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:20:52

Cytat
matra
Wody możesz się napić przed bieganiem i po bieganiu, w trakcie również, byle byś piła w niewielkich ilościach, bo bieganie z pełnym żołądkiem zdrowe nie jest i nie ważne, czy żołądek jest pełen wody czy jedzenia.

Zasada jest prosta - do południa wcinamy węglowodany, pod wieczór białka. Przed treningiem wcinamy węglowodany, po treningu białka.
Węglowodany w większej ilości mają być nieoczyszczone.

Ale czy oplaca sie np na taki krótki dystans? Zawsze biore ze soba mala butelke wody i praktycznie cała ja wypijam i czuje sie po niej ociążała.

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:28:13

ja zawsze biegam od marca do lipca (tak przed wakacjami :P ) przed sniadaniem i po tygodniu juz czuje ze chudne wiec moim zdaniem to przed sniadaniem powinno sie biegac :)

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:28:59

No bo wody się pije po trochu. Ja też kiedyś wypijałam 1-1,5 szkl wody na raz, a potem chodziłam zduta, bo jestem gruba i ciężka. Teraz piję wody po trochu, a przynajmniej staram się to kontrolować i jest ok.
Dobrze jest wypić rano na czczo szklankę wody z sokiem z cytryny. Ja się do tej zasady nie stosuję, bo na nieumyte zęby nie wezmę do ust niczego, a na umyte woda z cytryną hmm /: kiepski pomysł.

A czy się opłaca na krótki dystans - zależy. Jak się pocisz dużo i męczysz, szybko Cię suszy to tak. A jeśli nie, to nie, proste. Wszystko według potrzeb Twojego organizmu, tylko jak pisałam - nie pić za dużo na raz.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:36:03

Cytat
matra
No bo wody się pije po trochu. Ja też kiedyś wypijałam 1-1,5 szkl wody na raz, a potem chodziłam zduta, bo jestem gruba i ciężka. Teraz piję wody po trochu, a przynajmniej staram się to kontrolować i jest ok.
Dobrze jest wypić rano na czczo szklankę wody z sokiem z cytryny. Ja się do tej zasady nie stosuję, bo na nieumyte zęby nie wezmę do ust niczego, a na umyte woda z cytryną hmm /: kiepski pomysł.

A czy się opłaca na krótki dystans - zależy. Jak się pocisz dużo i męczysz, szybko Cię suszy to tak. A jeśli nie, to nie, proste. Wszystko według potrzeb Twojego organizmu, tylko jak pisałam - nie pić za dużo na raz.

A nie szklankę wody z miodem?:P. Ojj duzo sie poce i mecze tez.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:45:28

jedz na sniadanie musli z mlekiem ja jadłam tak przed kilka miesiecy i nie biegałam i schudłam 5 kg a musli na ostatni posilek dnia czyli godz 18-19

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:47:29

z miodem? a po co z miodem?
woda z cytryną reguluje metabolizm, dobrze działa na perystaltykę jelit z rana ima dobry wpływ na cerę, bo oczyszcza, a do tego może mieć dobry wpływ na regulację potliwości.

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 4/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:49:23

Cytat
matra
z miodem? a po co z miodem?
woda z cytryną reguluje metabolizm, dobrze działa na perystaltykę jelit z rana ima dobry wpływ na cerę, bo oczyszcza, a do tego może mieć dobry wpływ na regulację potliwości.

bo mowia ze najelpiej przed bieganiem tez wypic wode z miodem :).. ooo nie wiedziałam , ale dziekuje Ci za pomoc:)
Cytat
bejbikis
jedz na sniadanie musli z mlekiem ja jadłam tak przed kilka miesiecy i nie biegałam i schudłam 5 kg a musli na ostatni posilek dnia czyli godz 18-19

A z jakiej firmy jadlas te musli?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-05 10:50 przez pysiaa89.

niezweryfikowana
Posty: 730
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 10:53:50

Cytat
pysiaa89
Cytat
matra
z miodem? a po co z miodem?
woda z cytryną reguluje metabolizm, dobrze działa na perystaltykę jelit z rana ima dobry wpływ na cerę, bo oczyszcza, a do tego może mieć dobry wpływ na regulację potliwości.

bo mowia ze najelpiej przed bieganiem tez wypic wode z miodem :).. ooo nie wiedziałam , ale dziekuje Ci za pomoc:)
Cytat
bejbikis
jedz na sniadanie musli z mlekiem ja jadłam tak przed kilka miesiecy i nie biegałam i schudłam 5 kg a musli na ostatni posilek dnia czyli godz 18-19

A z jakiej firmy jadlas te musli?

różne najczęsciej z biedronki aby nie były słodzone jogurtowe lub czekoladowe :)

Na czczo czy nie?

05 sie 2012 - 11:14:44

To nie tłuszcz wbrew pozorom odpowiada za przybieranie na wadze, a węglowodany - czyli cukry złożone. Prawdą jest, że spożycie węglowodanów należy ograniczać najlepiej jedynie do cukrów pochodzących z warzyw i owoców. W miarę możliwości należy unikać ziemniaków, pieczywa (w mniejszym stopniu dotyczy to pieczywa razowego - ono zawiera nieco mniej węglowodanów niż tzw. jasne pieczywo), makaronów, ryżu, kaszy i o zgrozo - płatków kukurydzianych, czy pszennych (można je zastąpić owsianymi na przykład). Co nie znaczy, że w ogóle nie powinno się ich jeść - ważne żeby rozsądnie. Rezygnacja ze słodyczy też jest bardzo istotna. Wiadomo, że czasem jest takie parcie na słodkie, że trzeba wciągnąć batonika, ale raz na jakiś czas nie szkodzi :) Ważne, żeby tak, jak napisała któraś z poprzedniczek, większe ilości węglowodanów spożywać do południa - w godzinach przedpołudniowych są one lepiej i szybciej trawione. Jeśli dostarcza się zbyt dużo węglowodanów, organizm trawi je długo i "brakuje" mu czasu i energii (bo to ogromny wysiłek energetyczny) na trawienie tłuszczów. Tak więc przez zbyt duże ilości węglowodanów, odkładane są tłuszcze. Co z drugiej strony nie oznacza, że trzeba jeść tłusto. Nie, nie. Tłuszcz jest potrzebny, zawierają go mięso (tak białe jak i czerwone), ryby, mleko i jego przetwory etc. Ale unikamy smażenia na tłuszczach zwierzęcych (masło, smalec), a sięgamy po tłuszcze roślinne (oleje roślinne, oliwy).

Co istotne: małe porcje, dosyć często. Jest jednak jedno ale: nie łapiemy po jedzonko od razu jak czujemy "mały" głód. Często organizm po opróżnieniu żołądka domaga się jego ponownego zapełnienia - lepiej wtedy sięgnąć po wodę, poczekać trochę, a jak już rzeczywiście kiszki marsza grają sięgnąć po coś do zjedzenia.

Dużo na temat diety ubogowęglowodanowej (nie Atkinsa!!!) jest w książce "Dieta bez wyrzeczeń". Zamieszczone są tam też przepisy na smaczne i proste dania :)

niezweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

23 sie 2012 - 23:58:09

Tak jak w tytule jakie sa wasze doswiadczenia , chodzi o cwiczenia na spalanie .

Na czczo czy nie?

24 sie 2012 - 00:00:05

Miałaś na myśli 'na czczo'? Czyli bez jedzenia?
Nie wiem, nie słyszałam, ale chętnie się dowiem.

niezweryfikowana
Posty: 283
Ostrzeżenia: 1/5

Na czczo czy nie?

24 sie 2012 - 00:01:53

Cytat
magodzianka
Miałaś na myśli 'na czczo'? Czyli bez jedzenia?
Nie wiem, nie słyszałam, ale chętnie się dowiem.

tak , sorki zjadlam Z :D

Na czczo czy nie?

24 sie 2012 - 00:02:17

ja tez nic nie slyszalam na ten temat.

Na czczo czy nie?

24 sie 2012 - 00:05:26

To raczej nie zdrowe ... zawsze powinno zjesc sie przed treningiem, po treningu to samo, a nawet powinno byc to podobno cos kalorycznego np. jakis baton.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pływanie czy bieganie ?