Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:49:45

Dziewczyny ! Powiedzcie mi jak sobie radzicie z zakwasami ? Dzisiaj przegięłam z ćwiczeniami na siłowni i obawiam się, że jutro nie będę mogła ruszyć dupska z łóżka ;p

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:52:14

słyszałam że kąpiel w lodowatej wodzie z lodem pomaga, trzeba w niej posiedzieć 20 minut... Jeszcze nie próbowałam ale słyszałam jak trenerka fitnessu radziła jednej kobiecie..

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:52:43

Ciepła kąpiel powinna załagodzić zakwasy ;)

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:54:46

Ojj to już teraz to nie wiem czy mam wannę napełnić lodem, czy wrzątkiem ;p

niezweryfikowana
Posty: 500
Ostrzeżenia: 2/5

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:54:55

trener zawsze mówił że kwasy trzeba rozciągnąć

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:55:03

Gorąca kąpiel - najskuteczniejszy sposób, ważne jest, żeby woda była gorąca, a kąpiel na tyle długa, żeby mięśnie nagrzały się.
Nasmarowanie skóry octem - poza nieprzyjemnym zapachem, metoda ta przynosi bardzo dobre efekty, oczywiście smarować należy jedynie obolałe miejsca.
Rozluźnienie mięśni i rozciąganie.
Picie soku z wiśni - wspomaga proces łagodzenia zakwasów.
Picie piwa - dotyczy wypicia nie więcej niż pół litra piwa, metoda rekomendowana przez wielu zakwaszonych, jednak dość kontrowersyjna ze względu brak dowodów na jej skuteczność.
Masaż - skuteczny zarówno jako metoda zapobiegająca powstawaniu zakwasów, jak i wspomagająca ich leczenie ;)

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:55:24

musisz sie rozciagnać to ci miną,wiem ze mega cięzko ,ale pomęczysz sie 10 minut i zero zakwasów:)

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:55:48

No ja ostatnio po aerobiku i siłowni też miałam problemy z chodzeniem itd.,ale po 2 dniach całkiem przeszło :)Musisz przecierpieć :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-11 22:58 przez colin225.

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:57:23

o tak nie ma nic cudowniejszego niż masaż dnia drugiego po fitnesie . mi to zawsze pomaga. w srody fitness a w piatki chlopak robi mi masaz . boli na poczatku ale potem jest okej.

Zakwasy

11 lut 2012 - 22:59:24

zawsze jak po dłuższym okresie "lenistwa" weźmiemy się za ciężki trening powstają zakwasy xd
powinnaś się rozciągnąć z właszcza w taki sposób, żebyś czuła charakterystyczny ból podczas ćwiczeń, wtedy mięśnie przyzwyczają się do wysiłku ;)
a zeby uniknąć późniejszych powtórek ćwicz regularnie

Zakwasy

11 lut 2012 - 23:00:41

Cytat
Nelii
Gorąca kąpiel - najskuteczniejszy sposób, ważne jest, żeby woda była gorąca, a kąpiel na tyle długa, żeby mięśnie nagrzały się.
Nasmarowanie skóry octem - poza nieprzyjemnym zapachem, metoda ta przynosi bardzo dobre efekty, oczywiście smarować należy jedynie obolałe miejsca.
Rozluźnienie mięśni i rozciąganie.
Picie soku z wiśni - wspomaga proces łagodzenia zakwasów.
Picie piwa - dotyczy wypicia nie więcej niż pół litra piwa, metoda rekomendowana przez wielu zakwaszonych, jednak dość kontrowersyjna ze względu brak dowodów na jej skuteczność.
Masaż - skuteczny zarówno jako metoda zapobiegająca powstawaniu zakwasów, jak i wspomagająca ich leczenie ;)

Soku z wiśni, piwa i octu niestety nie mam w zasięgu ręki, więc niestety odpada, właśnie zażyłam gorącej kąpieli i pewnie wymasuję nogi, miejmy nadzieję, że pomoże :) Dziękuję za rady :)

Zakwasy

11 lut 2012 - 23:00:48

Z racji wykonywanego zawodu poradzę Ci masaż - delikatne głaskanie, rozcieranie i ugniatanie w kierunku serca.

A na przyszłość dobra rada- przed ćwiczeniami rozgrzewka, po ćwiczeniach - rozciąganie!!!

Zakwasy

11 lut 2012 - 23:02:18

Dodatkowe ćwiczenia pomagą na pewno :) Po pierwszym dniu ćwiczeń na fitnessie umierałam ale gdy po dwóch dniach poszłam znowu zakwasy zniknęły :D Sprawdzałam sposób z gorącą wodą lecz nie pomogło siedziałam w wannie 50 minut ;/ lecz w zimnej osobiście się nie odważyłam...

Zakwasy

11 lut 2012 - 23:02:38

Cytat
karenmuse
Cytat
Nelii
Gorąca kąpiel - najskuteczniejszy sposób, ważne jest, żeby woda była gorąca, a kąpiel na tyle długa, żeby mięśnie nagrzały się.
Nasmarowanie skóry octem - poza nieprzyjemnym zapachem, metoda ta przynosi bardzo dobre efekty, oczywiście smarować należy jedynie obolałe miejsca.
Rozluźnienie mięśni i rozciąganie.
Picie soku z wiśni - wspomaga proces łagodzenia zakwasów.
Picie piwa - dotyczy wypicia nie więcej niż pół litra piwa, metoda rekomendowana przez wielu zakwaszonych, jednak dość kontrowersyjna ze względu brak dowodów na jej skuteczność.
Masaż - skuteczny zarówno jako metoda zapobiegająca powstawaniu zakwasów, jak i wspomagająca ich leczenie ;)

Soku z wiśni, piwa i octu niestety nie mam w zasięgu ręki, więc niestety odpada, właśnie zażyłam gorącej kąpieli i pewnie wymasuję nogi, miejmy nadzieję, że pomoże :) Dziękuję za rady :)
A może masz Amol ,prawdopodobnie także pomaga ;)
Oby szybko ustąpiły ;)

Zakwasy

11 lut 2012 - 23:05:09

leże i nie mogę się ruszać haha (;
z tym rożciąganiem spróbuję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-11 23:06 przez ChloeStore.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

bieznia, kupic?