Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:40:45

Witam Was drogie szafowiczki!
Właśnie skończyłam swoją pierwszą godzinę ćwiczeń i muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że przy tak statycznych ćwiczeniach można się porządnie spocić! Jednak ja nie o tym:) Czy któraś z Was również to ćwiczy? Czy są wymierne efekty? Naczytałam się samych pozytywnych opinii o Callaneticsie i postanowiłam spróbować:) Trzymajcie za mnie kciuki, przede wszystkim za to, żeby lenistwo nade mną nie górowało:) Dodatkowo od 2 tygodni kręcę hula-hopem z masażerem i muszę się pochwalić, że 1,5 cm w talii i boczkach mniej:) Początki niestety były trudne i przypłaciłam to sporymi siniakami. Mimo to zagryzłam zęby i już jest dobrze! Pozdrawiam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-13 16:02 przez moderator.

zweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 1/5

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:41:53

A co to? :D

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:43:29

co do ćwiczeń ja biegam na bieżni i też na początku nigdy bym nie pomyślała że mogę się tak spocić pierwsze dni 30 minut i miałam wrażenie że się rozpuszczę :D

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:44:22

ja miałam kilka razy to zamiast stepu na zajęciach na uczelni to właśnie wbrew pozorom te ćw duzo dają, a zakwasy miałam w takich miejsach w jakich nie myslałam ze moga sie zrobic :d
ale też slyszalam od dziewczyn które chodziły caly semestr ze widac rezultaty takze powodzenia : )

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:45:08

"Co to jest Callanetics?
Callanetics jest to system ćwiczeń fizycznych zapoczątkowany i rozpowszechniony w Ameryce. Ćwiczenia te ujędrniają ciało i podnoszą wydolność organizmu ale główną zaletą jest poprawa sylwetki. Callanetics jest programem bardzo prostych lecz skutecznych ćwiczeń, sprzyjających korekcji sylwetki od strony zdrowotnej i estetycznej. Ćwiczenia te stały się bardzo popularne i mają wielką aprobatę wśród ogromnej większości kobiet mających styczność z Callanetics."
skopiowane z pierwszej stronki w googlach:)
Nie dajcie się zwieść słowom "bardzo prostych ćwiczeń" gdyż dla laika takiego jak ja po godzinnej serii czuję każdą część ciała:)

Cytat
coco-moko
co do ćwiczeń ja biegam na bieżni i też na początku nigdy bym nie pomyślała że mogę się tak spocić pierwsze dni 30 minut i miałam wrażenie że się rozpuszczę :D
Kiedyś gdy chodziłam na siłownie też korzystałam z bieżni i doskonale Cię rozumiem:) Połączona z bieganiem da świetne rezultaty, tylko jak dla mnie minusem było umięśnienie nóg... Mnie się od razu robiły kwadratowe mimo, że sylwetka była szczupła:) Dlatego szukałam czegoś co poprawia, a nie ujędrnia tak bardzo:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 23:47 przez swanie.

zweryfikowana
Posty: 1.304
Ostrzeżenia: 1/5

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:49:33

Wolę potańczyć z godzinę w pokoju szczerze mówiąc niż ćwiczyć;p :)

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:53:31

Cytat
nick6
Wolę potańczyć z godzinę w pokoju szczerze mówiąc niż ćwiczyć;p :)
Co kto woli:) Mnie tańczenie nie satysfakcjonowałoby gdyż mam niecny plan ukształtować swoją sylwetkę, a nie tylko "zrzucić":D Dwa miesiące i talia osy, zgrabne uda, wąskie ręcę będą moje!!:D

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:53:37

Tak, ja to na wf sobie wybrałam. Nie męczę się na tym za bardzo więc mi to odpowiada ;) Ale od wtorku kiedy to ostatnio miałam wf ledwo się poruszam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-07 23:54 przez gosienkarem.

Callanetics - zbiorczy

07 kwi 2011 - 23:56:47

Cytat
gosienkarem
Tak, ja to na wf sobie wybrałam. Nie męczę się na tym za bardzo więc mi to odpowiada ;) Ale od wtorku kiedy to ostatnio miałam wf ledwo się poruszam ;)
Czyli ze mną jest źle skoro pierwszy raz mnie zmęczył do tego stopnia, że aż się spociłam? :) Starałam się sumiennie wykonywać ćwiczenia z Callan przez godzinę i może to dlatego??:) Kurczę wystarczy zrobić trochę dla siebie i humor wskakuje od razu na next level!:D I już czuję się chudsza mimo, że to tylko moje wymysły:D

Callanetics - zbiorczy

08 kwi 2011 - 00:00:41

Cytat
swanie
"Co to jest Callanetics?
Callanetics jest to system ćwiczeń fizycznych zapoczątkowany i rozpowszechniony w Ameryce. Ćwiczenia te ujędrniają ciało i podnoszą wydolność organizmu ale główną zaletą jest poprawa sylwetki. Callanetics jest programem bardzo prostych lecz skutecznych ćwiczeń, sprzyjających korekcji sylwetki od strony zdrowotnej i estetycznej. Ćwiczenia te stały się bardzo popularne i mają wielką aprobatę wśród ogromnej większości kobiet mających styczność z Callanetics."
skopiowane z pierwszej stronki w googlach:)
Nie dajcie się zwieść słowom "bardzo prostych ćwiczeń" gdyż dla laika takiego jak ja po godzinnej serii czuję każdą część ciała:)
Cytat
coco-moko
co do ćwiczeń ja biegam na bieżni i też na początku nigdy bym nie pomyślała że mogę się tak spocić pierwsze dni 30 minut i miałam wrażenie że się rozpuszczę :D
Kiedyś gdy chodziłam na siłownie też korzystałam z bieżni i doskonale Cię rozumiem:) Połączona z bieganiem da świetne rezultaty, tylko jak dla mnie minusem było umięśnienie nóg... Mnie się od razu robiły kwadratowe mimo, że sylwetka była szczupła:) Dlatego szukałam czegoś co poprawia, a nie ujędrnia tak bardzo:)

rezultaty już widze moja zmora sa ogólnie nogi, i staram się robić wszystko aby były chudsze, i w sumie jak na razie po saunie, basenie i rowerze widzę tylko że mi ubywa cm a nie przybywa więc jestem cała happy i ogólnie takiego kopa mi daje to bieganie hah :D

Callanetics - zbiorczy

08 kwi 2011 - 00:00:46

Cytat
swanie
Cytat
gosienkarem
Tak, ja to na wf sobie wybrałam. Nie męczę się na tym za bardzo więc mi to odpowiada ;) Ale od wtorku kiedy to ostatnio miałam wf ledwo się poruszam ;)
Czyli ze mną jest źle skoro pierwszy raz mnie zmęczył do tego stopnia, że aż się spociłam? :) Starałam się sumiennie wykonywać ćwiczenia z Callan przez godzinę i może to dlatego??:) Kurczę wystarczy zrobić trochę dla siebie i humor wskakuje od razu na next level!:D I już czuję się chudsza mimo, że to tylko moje wymysły:D

Ja robię to co nam pani na wfie każe. Raz jest ok, totalnie nic nie czuję, a po ostatnim np ciągle mnie mięśnie nóg bolą. W którymś z poprzednich sem robiłam ABT i mnie to też specjalnie nie męczyło. Ale może bardziej się przykładasz do tego, inaczej dobierasz ćwiczenia, więcej robisz, nie wiem ;)

Callanetics - zbiorczy

08 kwi 2011 - 09:51:30

Cytat
gosienkarem
Ja robię to co nam pani na wfie każe. Raz jest ok, totalnie nic nie czuję, a po ostatnim np ciągle mnie mięśnie nóg bolą. W którymś z poprzednich sem robiłam ABT i mnie to też specjalnie nie męczyło. Ale może bardziej się przykładasz do tego, inaczej dobierasz ćwiczenia, więcej robisz, nie wiem ;)
No cóż zakwasów dzisiaj nie mam, czyli nie jest tak źle:) W każdym razie czuję się lżejsza duchem bo dzisiaj kolejna godzina:)
Aczkolwiek chciałabym zapytać kogoś kto się w tym orientuje czy żeby otrzymać jakieś wymierne efekty to należy ćwiczyć codziennie, czy też może systematycznie,ale co któryś dzień? Pozdrawiam

Callanetics - zbiorczy

24 cze 2011 - 20:34:02

ja ćwiczyłam Callanetics kilka lat temu, pamiętam, że byłam zachwycona efektami - zwłaszcza nogi już PO TYGODNIU zrobiły mi się sporo smuklejsze, co było aż nie do wiary dla mnie :)
Planowałam właśnie powrócić do tych ćwiczeń, wyszukiwarka szafowa doprowadziła mnie do niego :) cieszę się, że niektóre z Was jeszcze ćwiczą, pochwalcie się efektami :) szczerze powiedziawszy nie ćwiczyłam zbyt długo callanetics, dlatego nie wiem czy można schudnąć ćwicząc tym systemem. Jak to jest?

aha i jeszcze jedna istotna rzecz. Skoro są to ćwiczenia rozciągające chyba nie można łączyć ich z aerobami, hmm?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-24 20:35 przez lobuzinska.

Callanetics - zbiorczy

04 lip 2011 - 13:03:19

Udało mi się dorwać na internecie film z ćwiczeniami Callanetics (z Mariolą Bojarską), trwa on 1.5 godz! Właśnie lecę ćwiczyć :) Na pewno nie dam rady od razu całego, ale zobaczymy. Też naczytałam się bardzo dobrych opinii, dlatego postanowiłam spróbować :) Później napiszę jak wrażenia.

Do lobuzinska: a mnie się wydaje, że jak najbardziej można łączyć, na większości stronach o tematyce fitness jest napisane, aby rozciągać się przed i po np. bieganiem, a bieganie należy przecież do aerobów :) Być może się mylę, ale wszędzie gdzie czytam o joggingu jest właśnie zalecane rozciąganie się.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-04 13:06 przez vixen89.

Callanetics - zbiorczy

12 lip 2011 - 17:32:56

vixen89:

Widzisz, ja znów czytałam kiedyś na jakimś forum o zdrowiu, że rozbudowa mięśni (czyli areoby) powodują, że rozciągane mięśnie (callanetics) są przeciążane czy coś podobnego i że można nabawić się poważnych kontuzji. Ale czytałam to kilka lat temu, gdy zaczynałam przygodę z callanetics'em :) być może to brednie, dlatego cieszę się, że ktoś wyprowadził mnie z błędu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak schudnąć z brzucha??