Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ROLKI - zbiorczy

11 maj 2013 - 16:12:58

prosiłabym o czytanie także ostatnich stron, jakie polecacie konkretnie ?

ROLKI - zbiorczy

11 maj 2013 - 16:37:22

polecam te z firmy k2 mam u siebie na profilu je pokazane
jestem z nich b. zadowolona, zdecydowanie warte swej ceny
moze któras chetna umowic sie na wypad na rolki
z okolic katowic, mikolowa, łazisk, tychów?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-11 16:38 przez mycherry.

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

ROLKI - zbiorczy

17 maj 2013 - 16:02:06

Ja planuje kupić rolki dla dzieciaków do których się wybieram na Pierwszą Komunię Świętą. Zastanawiam sie tylko czy jednak dziewczynce nie dać hulajnogi, a chłopcu łyżworolki. Hmmmm.

ROLKI - zbiorczy

17 maj 2013 - 16:04:44

ja mam rolki bauera ale odkad sie na nich połamałam to nie mam odwagi jeździć, dlatego tez nie polecam takiego prezentu dla dzieci w wieku komunijnym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-17 16:06 przez kiciek1985.

ROLKI - zbiorczy

17 maj 2013 - 16:10:48

Cytat
kiciek1985
ja mam rolki bauera ale odkad sie na nich połamałam to nie mam odwagi jeździć dlatego tez nie polecam takiego prezentu dla dzieci w wieku komunijnym.

ooo, powiedz mi proszę gdzie kupiłaś rolki bauera? i jeśli się któraś orientuje gdzie w warszawie je dostanę to bardzo ładnie proszę o namiary :)

Miałam kiedyś bauerki moje ukochane, ale padły mi łożyska.. rolki swoje lata mają więc nie wiem czy jest sens wymieniać łożyska lub kółka. a i te w razie czego wolałabym bauera, ale nie wiem nawet czy są w sprzedaży... Oj jak ja je uwielbiałam. Były jak przedłużenie mojej nogi :D jeździło mi się w nich naprawdę świetnie... moje pierwsze rolki :( Dwa tygodnie temu kupiłam sobie nowe, w go sporcie, nawet nie wiem co to za firma ;/ i jakoś nie mogę się do nich przekonać. Czuję się w nich strasznie niepewnie. Dlatego tak mi zależy na przywróceniu życia starym/kupieniu nowych bauerów. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o kontakt. hehe :D

ROLKI - zbiorczy

17 maj 2013 - 16:22:48

Ja bym na Twoim miejscu odnowiła tamte.
Mi kupiła babcia, tez ładnych kilka lat temu w Kaliszu w sklepie sportowym na ulicy złotej.Pomarańczowo-czarne. Piękne.
Sama wiesz, ze są cudownej jakości. Świetne łożyska, elastyczne koła i skórzane buty.
Ale ich nie używam bo się boję ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-17 16:23 przez kiciek1985.

ROLKI - zbiorczy

17 maj 2013 - 16:29:02

Tak, tak rolki to bardzo fajna sprawa :) Najwięcej działają na nogi i pośladki. Sama jeżdżę na rolkach od 2 lat.
To nie prawda, że kolana się niszczą od rolek. Skąd takie informacje?

ROLKI - zbiorczy

28 maj 2013 - 13:22:06

KUPOWANIE ROLEK, INFORMACJE ORAZ PARAMETRY. Zanim kupisz rolki zapoznaj się z tym co oferują w sklepach by móc wybrać dla siebie najlepszy sprzęt.

Ja polecam kupić na początek dobre ale niezbyt drogie rolki-ceny profesjonalnych zaczynają się od 300 zł, ale jeśli ktoś nie jest zdecydowany na ten sport, dopiero zaczyna i chce się najpierw zaznajomić z rolkami, to najlepiej kupić takie za 150-200 zł. Tańszych nie polecam nikomu! Będą nie tylko niekomfortowe w jeździe, głośne, ale i ich jakość niedostatecznie zabezpieczy kostki, łożyska będą się zacinać, a słabe plastikowe kółka spowodują, że odczuwać będziemy wszelkie wstrząsy na nierównej powierzchni.
Także nie kupujcie rolek w marketach ani tych na promocjach po ok 100 zł i mniej-to nie są 'prawdziwe' rolki.

Dla osób zaawansowanych polecam takie od 400 do 1000 zł. Ja sama posiadam rolki za 900 zł marki 'Fila' i są cudowne - wcale ich nie czuć podczas jazdy(nigdzie nie uwierają, dobrze usztywniają kostkę), są całkowicie bezgłośne i płynne w jeździe, wykonane są z oddychających surowców, kółka 90mm 83A, ABEC7, alumninowe płozy.

Przy kupnie rolek zwróćcie uwagę na to w jakim celu chcecie je użytkować.
Jazda rekreacyjna:
-średnica kół większa niż 76 mm, ale nie większa niż 84 mm. ABEC3 i 78A-80A.

Jazda agresywna (rolki hokejowe, wyczynowe):
-kółka maja średnicę 55-60 mm, są przystosowane do skoków po murkach, nie posiadają hamulców. ABEC9, od 83A. Do slalomów polecam płozy frezowane, aluminiowe 243 mm.

Jazda szybka:
-kółka mają średnicę 90 mm i wzwyż. ABEC7 i 83A.

KÓŁKA
Twardość kółek kauczukowych powinna wynosić: 78A – 82A, 83A-rolki do jazdy szybkiej i dla profesjonalistów. Od twardości kółek zależy przyczepność rolek do podłoża oraz komfort jazdy, dlatego nie zalecam kupować rolek które mają poniżej 78A. Nie kupować plastikowych kółek.


ŁOŻYSKA
Uniwersalne rolki do jazdy szybkiej mają łożyska ABEC3- ABEC7, dla początkujących wystarczą ABEC3. Im większa 'numeracja' tym rolki uzyskają szybszą prędkość podczas jazdy, bo tolerancja dokładności wytworzenia łożysk tocznych jest dokładniejsza. Skalę oznacza się cyframi nieparzystymi od 1 do 9. Nie kupować '1' !

Każde rolki są tak na prawdę inne. Dlatego proponuję najpierw przymierzyć te, które chcemy kupić i popróbować jazdę w sklepie, by upewnić się że rolki są sztywne w kostce i pięcie, dolegają do stopy, ale nie uwierają ani w jednym miejscu. Gdy but rolki uciska po bokach to oznacza że dany model nie jest dla nas. Nie może też zostać luz w środku, co by zmniejszało bezpieczeństwo i komfort jazdy-kupujemy rolki w swoim rozmiarze!(nie kupować w markecie!). Pamiętajcie też, że podłoże sklepowe jest gładkie i nie ma nic wspólnego z tym co oferują polskie chodniki i ścieżki rowerowe. Także przyjemna jazda po podłodze sklepu nie wyznacza dokładnego standardu komfortu rolek!

Firmy
Zachęcam do kupna firmowych rolek, są często wytrwalsze i lepiej wykonane. Firmowe rolki nie kosztują majątku, ich ceny są zbliżone do tych no-name. Ceny zaczynają się od 270 zł, lepsze od 360 zł. Dobre marki to K2, Roces, Fila, Rollerblade, USD Realm, K2 Sport, Tempish- te w/w was nie zawiodą, jeśli są odpowiednio dobrane.
Kupując rolki do jazdy wyczynowej, sprawdź czy posiadają system UFS (Universal Frame System), czyli system wymiennych szyn tak żeby do rolki można było włożyć każdą szynę z tym systemem.

Cytat
Margauxx
Cytat
kiciek1985
ja mam rolki bauera ale odkad sie na nich połamałam to nie mam odwagi jeździć dlatego tez nie polecam takiego prezentu dla dzieci w wieku komunijnym.

ooo, powiedz mi proszę gdzie kupiłaś rolki bauera? i jeśli się któraś orientuje gdzie w warszawie je dostanę to bardzo ładnie proszę o namiary :)

Miałam kiedyś bauerki moje ukochane, ale padły mi łożyska.. rolki swoje lata mają więc nie wiem czy jest sens wymieniać łożyska lub kółka. a i te w razie czego wolałabym bauera, ale nie wiem nawet czy są w sprzedaży... Oj jak ja je uwielbiałam. Były jak przedłużenie mojej nogi :D jeździło mi się w nich naprawdę świetnie... moje pierwsze rolki :( Dwa tygodnie temu kupiłam sobie nowe, w go sporcie, nawet nie wiem co to za firma ;/ i jakoś nie mogę się do nich przekonać. Czuję się w nich strasznie niepewnie. Dlatego tak mi zależy na przywróceniu życia starym/kupieniu nowych bauerów. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - proszę o kontakt. hehe :D
Rolki Bauera to typowe rolki hokejowe, nie dziwię się ze się w nich połamałaś, pewnie nie miały hamulców, trzeba było nogą hamować:P Co do dostepności to w profesjonalnych sklepach lub przez internet je dostaniesz.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-28 13:32 przez askasu.

zweryfikowana
Posty: 200
Ostrzeżenia: 3/5

ROLKI - zbiorczy

03 cze 2013 - 15:30:13

Oj na rolkach jeździłam ost raz chyba w liceum (ładne pare lat temu), ale muszę przyznać, że z chęcią wybrałabym na nie teraz :)

ROLKI - zbiorczy

03 cze 2013 - 15:35:44

uwielbiam rolki! dobra rzecz na zgubienie zbędnych kg :)

ROLKI - zbiorczy

03 cze 2013 - 15:38:42

k2 rządzą !!

ROLKI - zbiorczy

03 cze 2013 - 15:39:41

rolki.. uwielbiam;)

ROLKI - zbiorczy

12 cze 2013 - 22:00:53

szukam dziewczyna z okolic Mikołowa, Łazisk i tychów które były by chętne wyskoczyć na małą przejażdżkę:)
z kimś zawsze razniej niz samemu
proszę pisać na priv

ROLKI - zbiorczy

23 kwi 2013 - 21:44:17

Hej ;)

Jestem z Krakowa i mam zamiar nauczyć się jeździć na rolkach, ale niestety nikt z moich znajomych z Krakowa nie jeździ, więc tutaj moje pytanie: czy któraś z Was uczy się jeździć i chciałaby pouczyć się ze mną ? :) Razem zawsze raźniej.

Studentka, 21 lat ;)

ROLKI - zbiorczy

23 kwi 2013 - 21:45:55

Szkoda,że nie mieszkam w Krakowie ;))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wspólne odchudzanie ze mną.