Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

te zestawy ktore sa na internecie sa bardzo dobre ale najwazniejsze ejst to aby wykonywac je regularnie i stopniowo sie rozciagac ;)

Szczerze? Ja sama się uczyłam bez żadnych ćwiczeń. Nie rozciągałam się, bo nie potrzebuje tego. W sumie to się nauczyłam od mamy, bo ona jest taka ,, giętka'' i nie potrzebujemy żadnych ćwiczeń:D. Poprostu codziennie robiłam po trochu i po 8 dniach zrobilam dokładnego szpagata :D

np ćwiczenie:
1.stań w lekkim rozkroku
2.przenieś ciężar na prawą nogę aby lewa była prosta
3.jeżeli czujesz lekki ból to znaczy że to 1 krok do sukcesu ale nie przesadzaj z tym żeby ci się nic nie stało ;))
4.tak samo jak w punkcie 3 ale przenieś ciężar na lewą nogę

np ćwiczenie:
1.usiądź na podłodze w rozkroku(spróbuj jak najwięcej rozszeżyć nogi)
2.Głowę stopniowo przybliżaj do nogi prawej następnie między nogi oraz do lewej nogi
3.Troszkę boli......



Ja tak ćwiczyłam codziennie 1.godz. i nauczyłam się w tydz. ale pamiętaj kiedy bd jusz umieć musisz dalej ćwiczyć... ponieważ potem już możesz go nie umieć :CC Ja tak mam :CCC

zweryfikowana
Posty: 1.482
Ostrzeżenia: 1/5

wystarczy że będziesz się codziennie regularnie rozciągała po ok godz i już będziesz widziała rezultaty :).

1.Na początku rozgrzej kolana i stopy,
2.później siądź w siadzie prostym, palce obciągnij, ręce do góry przy uszach, i ciągnij brzuch do kolan jak najdalej możesz, później złap rękami kostki i dociągaj ciało do nóg.
3.Rozszerz nogi na trochę więcej niż 90 stopni jeśli dasz radę, nie może być też za szeroko bo wtedy to nic nie da. I to samo ręce przy uszach i ciągniesz brzuch do prawej nogi potem do lewej i tak po 3 razy. Następnie dociągasz całe ciało to prawej i do lewej też powtórz kilka razy. A na koniec klapa czyli kładziesz się brzuchem do ziemi (między nogi) i trzymasz.
4.Jeśli chcesz jeszcze każdą nogę z osobna poćwiczyć to siadasz w siadzie płotkarskim. Jedna noga ugięta z tyłu druga prosta. I robisz skłony do prostej, do środka i do ugiętej. i później zmiana.
5. Później stajesz w rozkroku nie za dużym i robisz skłon do prawej nogi, łapiesz ją i trzymasz z 2 min potem do lewej i tak po dwa razy, i do środku i trzymasz. I to też powtarzać.
6.A później robisz wypad na prawą nogę i pogłębiasz, następnie lewa ręka na ziemi prawa do góry odwracasz się w prawą stronę i trzymasz,a później odwrotnie prawa na ziemi i lewa w górze. Następnie na wypadzie dajesz ręce do góry kręgosłup prosty i tez trzymasz i delikatnie pogłębiasz.
7.stojąc dalej w wypadzie kładziesz łokcie na ziemi i balansujesz ciałem raz w przód raz w tył mocno ciągnąć piętę do ziemi. Przy tych ćwiczeniach trzeba pamiętać że noga która jest w tyle ma być prosta w kolanie nie można jej zginać.
8.Po tych ćwiczeniach kładziesz kolano tylnej nogi na podłogę, noga z przodu ma mieć kąt pod kolanem 90 stopni, łapiesz nogę z tyłu ręką i dociągasz do pośladka, z tym że cały czas masz biodra wciśnięte tak jak byś chciała usiąść, czyli pchasz biodra do środka, i ma być linia prosta od jednego kolana do drugiego.
9. I potem te same ćwiczenia na drugą nogę.

Jak będziesz to robiła dokładnie i systematycznie to CI to dużo pomoże. Ja od zawsze byłam rozciągnięta i już 12 lat tańcze i ćwiczę akrobatykę, ale na zajęciach jak prowadzę rozgrzewki to stosuję zawsze te ćwiczenia i niektóre dziewczyny już po tygodniu widziały różnicę. Znam jeszcze wiele innych ćwiczeń ale to są już bardziej jak by zaawansowane a te myślę że Ci wystarczą :)

ja nauczyłam się w tydzień, ale były to dosyć intensywne ćwiczenia, uczyłam się już wcześniej, ale miałam długą przerwę- zazwyczaj tak jest jak chcesz uczyć się powoli.. wzięłam się porządnie, przez 7dni próbowałam go zrobić i starałam się jak najbardziej zniżyć i wytrzymać w tej pozycji tylko tyle

ja się sama rozciągałam, cw takie jak na wfie w szkole robiłam i po jakims czasie szpagat sam sie zrobił :P

ja umiem szpagat i to wcale nie takie trudne ;)

Jak będziesz robić lekkie ćwiczenia, ale codziennie to po miesiącu spokojnie zrobisz :)

Ja w ogole się nie przygotowywałam, po prostu zrobiłam i już :) Ale to kwestia genów.

znajdź w pokoju większy kawałek wolnej podłogi i ściany. połóż się na brzuchu kroczem do ściany a nogi w rozkroku zaprzyj przy łączeniu ściany z podłogą. tyłek nie może być w powietrzu cały czas musi dotykać ziemi. jeśli po jakimś czasie takiego leżenia już nie boli, należy przysunąć się bardziej do ściany :) ćwiczenie b.proste i łatwe. w czasie rozciągania zawsze mozna poczytać ksiażke :) powodzenia!

tez mnie to interesuje, macie jakies rady?

mi pomagało jak noge położyłam na szafce ( wysokość lekko powyżej pasa ), robiłam skłony do nogi na szafce i do nogi na podłodze. Najpierw noga na pięcie, potem bokiem :) Do tego skłony w siadzie (w rozkroku) i najlepiej jakbyś się czegoś złapała i przyciągała klatke piersiową do podłogi ;)

zalezy jaki szpagat chcesz zrobic: francuski czy turecki?

francuski to ten bardziej znany: ja np codziennie przez 30 min rozciagalam sie robiac tzw siad podkarski, potem w rozkroku do jednej i do drugiej nogi sklony (na siedzaco)a potem tez na siedziaco w rozkroku jak najszerszyn robilam zklon do przodu zeby jak najdalej wyciagnac rece i dotknac klatka piersiowa dopodlogi. trudne ale dalo efekt. niestety musze zaczac to praktykowac od nowa bo juz:zastygly" mi sciegna i miessnie;p

zweryfikowana
Posty: 313
Ostrzeżenia: 1/5

tancze od 13 lat, szpagat to kwestia czasu i rozciagniecia:) polecam własnie ten siad po turecku, lub wypad na jedna noge do przodu i jakby ciagniecie do dołu nogi z tyłu, wyprostownej w kolanie.
dobre tez jest siedzenie w rozkroku i probujesz sie jakby połozyc brzuchem na podłodze, na poczatku pewnie probuj w rozkrokku głową, pozniej staraj sie bardziej klasc sie klatka piersiowa:)
mysle, ze to tez jest genetycznie, niektorzy bez rozcigania i zadnych cwiczen zrobia:)

Najważniejsza jest konsekwencja. !!! codziennie po 15 minut, ale codziinie:)
to tak jak ja z brzuszkami;p

To jest bardzo indywidualna sprawa :) więc nie należy się kierować tym jak szybko komuś się udało tylko obserwować swoje postępy :) Myśle że najważniejszym czynnikiem jest cierpiwość

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Sposób na Boczki