Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 -->
zweryfikowana
Posty: 304
Ostrzeżenia: 1/5

ja najszybciej rozciągnełam się przy regularnym ćwiczeniu jogi w domu.
Zestaw ćwiczeń jogi znalazlam na youtubie. efekt rozciągnięcia strasznie szybki : )

łoooo musisz sie rozciągać i to sporo,w 1gimnazjum udało mi sie zrobić,ale po dobrych paru miesiacach intensywnych cwiczen ,teraz bym juz rady nie dala,ten jeden umialam ze jedna noga z przodu druga z tyłu.
slayer

Co do rozciągania do szpagatu, to tempo jest indywidualne, roznie ciało reaguje na ćwiczenia oraz z różną szybkoscią daje się "rozciągnąć". Jednej osobie zajmuje to miesiąc, innej zas ok. rok. Będąc w podstawówce i gimnazjum uczęszczałam na aerobik, w którym to Pani nas nieźle katowała co do tego ;) I jednej udawało sie naprawdę szybko, zaś np mi zajęło to z pół roku przy zajęciach trzy razy w tygodniu(ale to dlatego, że mam straszne przykurcze podkolanowe, druga sprawa równocześnie grałam w siatkówkę i troszkę się te sporty eliminowały pod tym względem).
Przede wszystkim ważna jest sumienność i dokładność.
Mięśnie nalezy porządnie rozgrzać przed rozpoczęciem ćwiczen rozciągających, moze to byc np krótki bieg, wymachy nóg itp.
Osobiście polecam ćwiczenia takie jak:
-położenie jednej nogi np na stół, aby był kąt prosty i sięgamy rękoma do jednej nogi, a zas do drugiej. W miarę możliwości zwiększamy wysokość uniesienia nogi.
-jeżeli nie mozemy doknąć ziemi palcami na wyprostowanych nogach to ćwiczymy aby nam sie to udało, za pomocą dociągania ich do ziemi jak się tylko da i trzymamy chwilę i tak parę razy.
-usiąść w siadzie z prostymi nogami, jedną ugiąć w kącie prostym, druga prosta tzw. siad płotkarski i dociągamy rękoma do prostej nogi, z drugą to samo. Pamiętajmy jednak, że przy wszelkich ćwiczeniach rozciągających ważne jest miec proste plecy, a nie garba(przy prostych plecach jest trudniej, ale są lepsze efekty) ;)

Kiedy próbuję robić szpagat to nie mogę wyprostować tej nogi która jest z tyłu. Znacie może jakieś dobre ćwiczenia na to? Od kilku dni się rozciągam i moim celem jest zrobienie szpagatu :)

Przywodziciele i dwugłowy musisz mocno rozciągnąć, ale żebyś sobie nie zerwała mięśnia bo potem długo się go "naprawia" koleżanka miała z tym problem.

a jakie ćwiczenia na te mięśnie?

Jak się zaweźmiesz to dasz radę, skąd mam wiedzieć czy dasz gdy nie znam Twojej wytrwałości? :)

kiedys też się tak uparłam patrząc na moją siostrę, która tak już ma i szpagat nigdy nie był problemem. Ja się rozciągałam w taki sposób, że robiłam skłony w coraz większym rozkroku, dotykając dwa razy podłoża dłońmi a raz łokciami- super rozciągające i nic przy tym ie powinnaś sobie naderwać :)po paru tygodniach zrobisz bez problemu i zostanie ci to na dłuższy czas :).

Nie da się zrobić szpagatu bez rozciągnięcia [pomijam teraz osoby z "magicznymi genami" ;)] Jeśli chodzi o szpagat turecki, to wszelkie ćwiczenia w rozkroku, skłony, głową do kolan, w przód, rozjeżdżanie się do rozkroku i wychodzenie rekami do przodu tak, by położyć biodra na ziemi, potem wchodzenie nimi pod tyłek i starać się nie przewrócić, pompki w rozkroku [to jest hardkor], motylek, leżenie na podłodze i trzymanie w powietrzu prostych rozkraczonych nóg, obniżać je na boki tak, jakbyśmy chcieli dotkąć nimi ziemi obok nas, rozciąganie nóg tak, że jedna jest wyprostowana do boku, druga zgięta w kolanie, tak że prawie kucasz na ziemi, unosimy się nieco, łapiemy równowagę, teraz podnosimy ręce do przodu. Boli nas wewnętrzna strona uda, a my staramy się utrzymać równowagę i nie wyrżnąć do tyłu ani do przodu. To samo na drugą nogę. Można też przenosić ciężar z nogi na drugą. Czyli rozjeżdżamy się do rozkroku i przenosimy się raz na jedną nogę, raz na drugą i tak się fajnie bujamy w prawo i w lewo :P Nie wiem, czy ktoż zrozumie moją palaninę. Trzeba też pamiętać o technice wykonywania ćwiczeń, bo jak będziemy je robić na odwal się, to mogą nie przynieść praktycznie żadnych efektów. Skąd wiadomo, że to wszystko podziała? 10 lat tańczyłam, więc to są sprawdzone przez mnie samą sposoby^^ Szpagat zrobiłam 3 razy w życiu taki do samego końca. Trenowałam do każdego odpowiednio 3 miesiące, miesiąc i miesiąc. Powodzenia!^^

Poszperajcie w blogach 'sporotwych' i jogowych. Tam są pełne zestawy ćwiczeń i zdjęcia asan

też się przyłączam, ćwicząc brzuch i nogi moze i tego się nauczę. :D

Jak byłam mała to się nauczyłam robić szpagat, jak się chciałam przed księdzem na przerwie w szkole popisać. Byłam pewna że wyjdzie z tego coś innego, i co, nieświadomie zrobiłam szpagat :)
Teraz też robię, ale już trochę mnie mięśnie rwą, bo się nie rozciągam ;)
Co to ćwiczeń to jakieś fitness, rozciąganie nóg itp :)

zweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 1/5

codziennie, po kilka minut, rób wszelakie ćwiczenia rozciągające na nogi i przede wszystkim ten siad turecki stopami do siebie :)

Nie wiem czy już się tu nie wypowiadałam, ale potwierdze tak jak większość, wszelkie ćwiczenia rozciągające i jazda. Broń boże nie róbcie szpagatu bez rozgrzewki, bo sie załatwicie jak ja. Pozrywałam sobie coś i do dzisiaj boli.

Moim zdaniem ważna jest porządna rozgrzewka przed rozciąganiem, mi najlepiej się siada na wszystkie trzy szpagaty dopiero jak jestem mocno rozgrzana.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przy jakich cwiczeniahc najwięcje mozna wypocić ?