Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 44
Ostrzeżenia: 5/5

na YT są filmiki...
bez rozgrzewki nawet jak ktoś umie to idiotyzm...powodzenia:)

siad podkarski i skłony do kolan

Ja umiem szpagat na lewą nogę na prawą oraz sznurek rozciągam się na zajęciach tanecznych . Polecam ten filmik :

. A tak ogółem to najlepiej jest siadać na podłodze w rozkroku i starać się jak najbardziej wysunąć ręce do środka , jeśli już będziesz bardziej rozciągnięta to zejdziesz na łokcie ;)

Ja nauczyłam się robić szpagat w 3 miesiące, ćwiczenia podała mi moja trenerka tańca. Najpierw powinnaś rozciągnąć nogi na tyle, żeby ze złączonymi wyprostowanymi nogami dotknąć głową nóg ( na stojąco i siedząco). Później dorzucić do tego wymachy wyprostowanymi nogi w przód i w w tył, położyć się na plecach i podnosić kolejno nogi w górę, dociskając do klatki piersiowej (nogi muszą być proste). Następnie wyżej wspominamy kwiat lotosu a na koniec próbowanie zrobić szpagatu tyle ile jesteś w stanie (do lekkiego bólu)i przez 30 sekund delikatnie pulsować. Każde ćwiczenie wykonywać na obie nogi. Jeden zestaw ćwiczeń powinien trwać ok 20 min i co 3 dzień robić sobie dzień wolny. Przez pierwszy tydzień może trochę boleć ale wytrwałość się opłaci ;)

okolo miesiaca mnie zajelo dojscie do szpagatu.
Robic cwiczenia takie(nawet sama wymyslaj) przy ktorych boli cie pod kolanami i czujesz jak nagina ci sie kręgosłup;)

Cytat
fantas
ja bez rozgrzewki zrobię ci szpagat, więc nie wiem jakie trzeba ćwiczenia zrobic :(


mam tak samo, ale moze jakies nozyce ,przysiady, bieganie, plywanie wszystko ogolnie co na nogi;)
czemu idiotyzm ? niektorzy od urodzenia maja po prostu takie kosci/miesnie rozciagniete,ze bez problemu robia szpagat;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-11 22:28 przez mjakmarta.

Ja polecam jogę. Poćwiczysz 2 miesiące i powinnaś już robić szpagat.

moze na yt jak wpiszesz szpagat bedzie film

zweryfikowana
Posty: 357
Ostrzeżenia: 1/5

rozciągaj się codziennie pół godzinki i pół godziny ćwicz, brzuszki itp, próbuj codziennie robić szpagat, ale nic na siłę, mi udało się zrobić po kilku tygodniach :)

Chyba się też przyłączę,na Sylwestra chyba dam radę:-)

zweryfikowana
Posty: 1.787
Ostrzeżenia: 1/5

Ja robiłam mnóstwo ćwiczeń rozciągających za czasów cheerleaderek, ale teraz już bym szpagatu nie robiła :D zapewne będę musiała wrócić do ćwiczeń, bo niedługo zaczynam studia choreograficzne :) i wtedy będę szukać następnych ćwiczeń :D


to ja : 5 min rozgrzewki i szpagat bez problemu :D

Trzeba się codziennie rozciągać, i codziennie też próbować zrobić szpagat, ale nie na siłę, tylko tyle ile dasz rady :) ćwiczenia znajdziesz bardzo łatwo, tylko wpisz w google i ci wyskoczą :) Ja nie potrafię zrobić szpagatu, chociaż był czas, że strasznie chciałam potrafić go zrobić, ale to już minęło :)

zweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 1/5

nie chce mi się czytać wszystkich postów więc jak już ktoś wrzucił sory. http://worekpomyslow.pl/porady/sport-i-fitness/fitness/jak-zrobic-szpagat-zestaw-cwiczen-1070

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opinie - Nike Air Max