Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

Hej kochane :)

Zapewne któraś z Was potrafi zrobić szpagat :) Już od dłuższego czasu zbieram się żeby w końcu się go nauczyć:)
Czy macie jakieś sprawdzone ćwiczenia rozciągające? Wiem że w necie jest tego pełno ale chciałabym dowiedzieć się czegoś konkretnego od konkretnej osoby :) Nie musi to byc magiczne cwiczenie dzieki któremu nauczę się szpagatu w miesiąc... Ja mam czas :) i nie chcę sobie niczego nadwyrężyć. Także powolutku małymi kroczkami byle do przodu :)

Podzielcie się ze mną swoim zestawem ćwiczeń :) Jeśli nie możesz pomóc podbij chociaż proszę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 10:04 przez moderator.

trzeba sie powolutku rozciagac :P na fitnesie sa takie cwiczenia

ja bez rozgrzewki zrobię ci szpagat, więc nie wiem jakie trzeba ćwiczenia zrobic :(

Cytat
wac_panna
trzeba sie powolutku rozciagac :P na fitnesie sa takie cwiczenia

Wiem wiem :) tylko chciałabym wiedzieć jakie to są ćwiczenia?

ja się nauczyłam w dwa miechy kiedyś
wszelkie rozciągania nóg pomagają
najlepszy jest siad po turecku, ale stopy zetknięte spodami a kolana mają być na podłodze
wiem, że trudne :) ja mam ponad 3 dychy a tak robię :)
powodzenia

Cytat
orijanna
ja się nauczyłam w dwa miechy kiedyś
wszelkie rozciągania nóg pomagają
najlepszy jest siad po turecku, ale stopy zetknięte spodami a kolana mają być na podłodze
wiem, że trudne :) ja mam ponad 3 dychy a tak robię :)
powodzenia

O a w jaki jeszcze sposób się rozciągałaś? siad po turecku ok :D co prawda muszę trochę poćwiczyć żeby dotknąć kolanami podłogi ale to się da :D a ile mam tak siedzieć? :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-13 17:20 przez Soulmates.

ja tez się chętnie dowiem !;)

Hej też właśnie myślałam żeby się nauczyć szpagatu:)więc się przyłączam:)


Dzięki ;) już kiedyś widziałam ten zestaw ćwiczeń :)
Może ktoś jeszcze ma inny ?:)

Cytat
Soulmates
Cytat
orijanna
ja się nauczyłam w dwa miechy kiedyś
wszelkie rozciągania nóg pomagają
najlepszy jest siad po turecku, ale stopy zetknięte spodami a kolana mają być na podłodze
wiem, że trudne :) ja mam ponad 3 dychy a tak robię :)
powodzenia

O a w jaki jeszcze sposób się rozciągałaś? siad po turecku ok :D co prawda muszę trochę poćwiczyć żeby dotknąć kolanami podłogi ale to się da :D a ile mam tak siedzieć? :P
na przykład cały film
aż dojdziesz do etapu kiedy beż wysiłku te kolanka będą leżały na podłodze
wtedy przesiadasz się na poduszkę i to samo-z tym, że kolana niżej od tyłka

Najlepsze ćwiczenie:
siadasz, nogi masz złączone, wyprostowane do przodu i próbujesz się pochylić coraz dalej. :)
"rozkraczasz" się i próbujesz dotknąć głową jednej nogi, drugiej i do środka. ;)
oraz mój ukochany motylek. ;)

tak jak dziewczyny wcześniej mówiły :
siad po turecku, i próbujesz dotknąć kolanami ziemi, a potem się przychylić i w takiej pozycji dotknąć głową ziemi. ;)
POWODZENIA! :)

Hej, ja szpagat robię od niepamiętnych już czasów (chyba od urodzenia), ale to kwestia genów :P. Zgadzam się z poprzednikami, że kwiat lotosu tu pomoże (tzn. ten siad podobny do po turecku jakby ktoś nie wiedział), a poza tym możesz siadać w rozkroku najszerszym jaki potrafisz i rozciągać nogi. Poza tym myślę, że dużo ćwiczeń z jogi mogłoby tu być pomocne, o to np. : http://www.schudnijmy.pl/cwiczenia/Joga/jogarozciaganienog, http://www.schudnijmy.pl/cwiczenia/Joga/jogarozciaganieramioninog, http://www.republika.pl/jogaszkola/poradnik/d8/L08s5.html.
Jest tego sporo, więc do dzieła!
Powodzenia, napisz jak już się nauczysz robić szpagat:)

To co napisały poprzedniczki... zwłaszcza ten kwiat lotosu :) Ja na wakacjach mam zamiar się nauczyć szpagatu ^^

niezweryfikowana
Posty: 336
Ostrzeżenia: 1/5

Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak zapiszesz się na jakieś zajęcia rozciągające. Na pewno znajdziesz takie w pobliskim klubie fitness, ponieważ są one bardzo popularne. Z pewnością pomogą ci one w wykonaniu szpagatu...

A mianowicie, która z Was potrafi zrobić szpagat?
Od niedawna moim celem to jest właśnie to!

Ile zajęło Wam przygotowanie się? Ile musiałyście ćwiczyć, żeby to osiągnąć?
Myślicie, że mimo, że nie jestem wybitnie rozciągnięta, to mi się uda?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ROLKI - zbiorczy