Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

tabernakula sklep

22 minut temu

zakupy internetowe

47 minut temu

Budowa domu

52 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

28 sie 2012 - 15:18:00

Uwielbiam bieganie. Kiedyś udało mi się w ten sposób zrzucić 10 kg w ciągu 3 miesięcy systematycznego biegania.

niezweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

29 wrz 2012 - 10:35:18

Jak dla mnie bieganie to chyba najprzyjemniejszy i najefektywniejszy sposób na spalanie zbędnego tłuszczu i tego "pomarańczowego" paskudztwa z nóg;) Jednak nawet przy bieganiu trzeba naprawdę uważać na sporo rzeczy, żeby nie nabawić się jakiegoś nieprzyjemnego urazu.

Tutaj można sobie poczytać dwa dobre artykuły na temat biegania. Pierwszy na temat tego co robić, żeby biegało się lżej, drugi dotyczący najczęstszych błędów podczas biegania:
http://lionfitness.pl/artykuly,18,biegaj-lzej,691.chtm
http://lionfitness.pl/artykuly,18,4-bledy-ktore-popelniaja-biegacze,654.chtm

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 19:55:23

Witam!
Mam mały problem.. Chcę spalić 6 kilo i wyrobić sobie ładną sylwetkę,ponieważ mam szerokie ramiona i grube nogi - chcę to zmienić! Tylko nie wiem co dalej..

Próbowałam już biegać, ale szybko się męczę. I nie wiem dlaczego, nie mogę złapać oddechy, a tak bardzo bym chciała zacząć biegać :c Robiłam brzyszki, ale jak widzialam efekty to zaczęłam narzekać na nogi. NOGI to mój ogromny problem. Jak sprawić, żeby nagrały ładnych kształtów?

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 19:57:51

ja ćwiczę ewę chodakowską, am treningi cardio i interwały. Ogólnie ćwiczy się z nią wszystkie partie mięśni, brzuch, uda, pośladki, ramiona itp :)Niby niewinne ćwiczenia ale dają niezły wycisk :)

niezweryfikowana
Posty: 1.835
Ostrzeżenia: 3/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:03:52

zacznij biegać na małe dystanse i nie zniechęcaj się! Ja biegam z koleżanką od marca. na początku nie mogłyśmy przebiec 300 m bo już łapałyszmy zadyszkę, a teraz biegamy 8-10km w zależności od pogody. Ostatnio biegałyśmy nawet jak spadł snieg. Mi ubyło 7 kg i wyrzeźbiłam tym sylwetkę. Naprawdę polecam bieganie!!

ps. nie ubieraj się grubo :)

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:05:55

o, tez mam podobny problem;) i rowniez zastanawialam sie nad cwiczeniami z Ewą Chodakowska...po jakim czasie widac jakies efekty??

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:09:08

Tez proponuję Ewę, ale są to ćwiczenia dość ciężkie. A bieganie to super sposób na zrzucenie wagi. Nie biegaj sprintem tylko powoli truchcikiem i zachowuj miarowy oddech np. dwa szybkie wdechy, dwa szybkie wydechy i wtedy człowiek się tak nie męczy tzn. się nie zapowietrza... A podstawą jest dobra rozgrzewka. Ja to olałam i na początku ze zwykłego biegania mi poszły kostki... Teraz już zmądrzalam ;)

niezweryfikowana
Posty: 1.835
Ostrzeżenia: 3/5

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:10:18

jeszcze dodam, że po bieganiu czuję się lekko, tak jakbym od razu straciła jakies 10 kg :D

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:14:24

ćwiczenia z Ewą dają naprawdę niezłe efekty ale myślę że również będzie Ci ciężko a nie chodzi przeciez o to by sie zniechecac ;)
na nogi polecilabym Ci rower (jesli lubisz) nie meczysz się tak jak podczas biegania ;) wiem ze teraz jest zimno ale uwierz ze nie przeszkodzi Ci pogoda gdy się dobrze ubierzesz (przede wszystkim czapka, rekawiczki) a jeżdzac regularnie zachartujesz organizm :)

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:19:47

jazda na rowerze, gdy jest zimno? odradzam, bardzo latwo kolana przeziebic, potem straszny bol.
na slowo bieganie jest mi niedobrze, bo tydzien temu na wf musialam zaliczac bieg na 1km mimo ze deszcz padal i teraz spedzam dlugi weekend z zapaleniem oskrzeli:/
ja polecam zapisanie sie na jakas koszykowke albo reczna, trzeba biegac, ale w sumie sie tego nie odczuwa bo skupia sie na pilce, a nie na biegu;p

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:21:56

jak chcesz zacząc biegać, to rób na zmianę marsz + bieg/trucht tak jak dasz radę,

powiedzmy 3 min. marszu + 2 min. biegu,
później możesz zmieniać różnicę, np. 2 min. marszu + 3 min. biegu itd.
jak złapiesz lepszą kondycję, to może to być na zmianę trucht + bieg

to Ci da nawet lepsze efekty niż bieg ciągle jednym tempem

a jak chcesz schudnąć, to najlepiej robić to z rana, wystarczy 20-30min.
ja schudłam z nóg i wyrzeźbiłam brzuch biegając w ten sposób 3 razy w tygodniu rano na czczo po 20-22 min. i 8 min. ABS brzuszki po powrocie do domu



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 20:25 przez pauli05.

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:42:07

Ja biegać nie lubię i nawet nie mam zamiaru. Poecam: skakanie na skakance- tanie koszty i kondycje wyrobisz do tego nózki jak marzenie, stepper(wersja mini jest super!) na nogi jest pełno ćwiczeń wpisz w google(tzw mostek, wypady i inne);
ćwiczenia na brzuszek
http://www.ofeminin.pl/zdrowy-styl-zycia/najlepsze-cwiczenia-na-brzuch-d37096.html
http://www.trenerka.info/?kat=4
na nóżki/ pośladki
http://www.na-cellulit.pl/cwiczenia-na-cellulit/48-walczymy-z-cellulitem-na-poladkach-i-udach.html
http://www.tipy.pl/artykul_6906,jak-ujedrnic-posladki.html

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 20:46:37

ja biegalam kiedys rano ale od razu bylam chora ;p
poza tym nie chcialam schudnac.

moze poza cwiczeniami, ktore proponuja szafiarki, czasami warto pojsc na basen? tzn raz w tyg?

BIEGANIE NA ODCHUDZANIE ;P - zbiorczy

03 lis 2012 - 22:03:01

O, basen jest świetny- preferuję ;) pływanie angazuje wszystkie mięśnie!
No, ale to wydatki i musowe suszenie się w zimie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-03 22:03 przez muka94.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przy jakich cwiczeniahc najwięcje mozna wypocić ?