Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

Problem z mamą

01 lut 2023 - 10:36:29

Szukam porady w sprawie mojej mamy. Mianowicie: mama ma 61 lat, pół roku temu odszedł mój tata (mama bardzo to przeżyła, towarzyszyła mu w chorobie przez rok i widziała jak z dnia na dzień odchodzi, była obecna też przy jego śmierci, cały czas nie może dojść do siebie). Na co dzień jest osobą bardzo energiczną, żywiołową, ciągle musi coś robić. Miesiąc temu przeszła na emeryturę, bo stwierdziła, że musi odpocząć. Nie mieszkam blisko niej, dzieli nas 100km. Niby niewiele, ale jednak nie spotykam się z nią raz na tydzień (raczej co dwa, trzy tygodnie widzimy się na cały weekend). Moje pytanie do Was, jak mogę o nią zadbać? Chodzi mi o to, że jest wykończona nerwowo. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale niekiedy przyznaje, że sobie nie radzi. Rozmawiam z nią przez video czat codziennie, mamy bardzo dobrą relację. Martwi mnie to, że może jej się coś stać (miewa bóle w klatce piersiowej, dość silne). Do tego ma jeszcze na głowie mojego brata, któremu pomaga finansowo i tymczasowo on u niej mieszka (zamieszkał po śmierci taty). Podpowiedzcie, jak o nią zadbać, bo być może pomoże mi to jakoś. Chodzi mi o zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Chciałabym, żeby bywala u mnie częściej albo ja u niej, ale ja pracuję i do tego jeszcze kończę studia na jednym kierunku, z drugiego piszę magisterkę i często sama jestem wykończona po całym tygodniu, a szczególnie kiedy w weekendy mam zajęcia.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

Problem z mamą

01 lut 2023 - 11:02:22

Pytanie brzmi: jak mogę o nią zadbać?
Wspomniałaś, że mama jest osobą bardzo energiczną i żywiołową, która ciągle musi coś robić. Może warto mamę zainspirować do robienia jakichś nowych rzeczy, np.: malowania po numerach czy nauki języka obcego? Emerytura jest zapewne bardzo fajnym czasie, ale wydaje mi się, że gdy człowiek już odpocznie, po jakimś czasie dni zaczynają mu się zlewać, dlatego warto znaleźć sobie jakieś zainteresowania, aby nie oszaleć.
Dobrze byłoby mamę również skontaktować z psychologiem, szczególnie, że możliwe są obecnie takie wizyty w formie online:
https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psycholog-online
Na przykład w centrum terapii Dialog.

Problem z mamą

19 lut 2023 - 23:11:22

Z pewnością warto udać się na psychoterapię. Byłem w podobnej sytuacji. Już nie chcę się rozpisywać, bo chcę Ci pomóc, a nie pisać swoją biografię. Ja z takim problemem poszedlem na psychoterapię do Pana - https://www.psychoterapia-wolski.pl/ i zupełnie inaczej teraz patrzę na wszystko. Myślę, że też powinnaś rozważyć psychoterapię czy wizytę u psychologa. Oni naprawdę pomagają.

Problem z mamą

27 paź 2023 - 13:53:35

Miejscem w którym znajdziecie fachowa pomoc psychologiczna jest https://kulepszemu.pl/ Kadra to prawdziwi fachowcy. Każdy z dyplomem magistra psychologii. Każdy z doświadczeniem w niesieniu pomocy. Każdy zaangażowany, empatyczny i wykazujący się dyskrecją.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usg piersi Skawina