Obecnie rozmawiamy o:

Biznes

gorący temat

Sklep internetowy

12 minut temu

tabernakula sklep

35 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:10:40

byłam na wizycie u swojego gina, powiedział że mam spożywac produkty które działają moczopędnie, najlepiej naturalne. Spieszyłam się i nie dopytałam a właściwie to nie wiem co działa moczopędnie i czy miał na myśli działające moczopędnie składniki pozywienia, soki, zioła czy cokolwiek innego.

Polecacie coś? Będę u niego za miesiąc to dopytam ale chciałabym trochę zmodyfikować dietę już teraz

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:14:15

Może napar z pokrzywy?

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:23:52

Jeśli masz problemy z układem moczowym to na pewno najlepsze są na to suplementy z ekstraktem z żurawiny, sok żurawinowy. A moczopędne ponoć są truskawki, piwo.Myślę tak na chłopski rozum wszystko co zawiera w sobie wodę czyli owoce np. arbuzy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-26 14:28 przez MakusiaB.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:30:35

Napar z pokrzywy , mniszek lekarski ( strasznie mi nie smakuje ,ale działa ), pietruszka, lubczyk, sok z brzozy, skrzyp polny ( niestety na mnie nie działa lecz niektórym pomaga ), napar z kwiatu czarnego bzu.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:35:03

Czarny bez - kwiaty, liście, owoce, kora działają moczopędnie.
Poza tym brzoza- sok albo herbatka z brzozy
koper,pomidory, chrzan,

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:45:03

żurawina, truskawki, pij duzo wody czyli z zlecanego 1,5l wypij 3. Kawa dzała moczopędnie oraz zielona herbata

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 16:30:05

lekarka poleciła pić dwie łyżki soku z żurawiny na pół szklanki ciepłej wody
pić tak trzy i więcej razy dziennie . Profilaktycznie .

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 17:31:14

Żurawina nie działa moczopędnie lecz zapobiega infekcjom dróg moczowych i wspomaga ich leczenie. Zapobiega przywieraniu do cewki moczowej i do pęcherza moczowego bakterii Escherichia coli.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 19:37:37

Cytat
maalwinnkaa
byłam na wizycie u swojego gina, powiedział że mam spożywac produkty które działają moczopędnie, najlepiej naturalne. Spieszyłam się i nie dopytałam a właściwie to nie wiem co działa moczopędnie i czy miał na myśli działające moczopędnie składniki pozywienia, soki, zioła czy cokolwiek innego.

Polecacie coś? Będę u niego za miesiąc to dopytam ale chciałabym trochę zmodyfikować dietę już teraz

na pewno piwo, woda niegazowana, czystek zdrowy i moczopędny w ogóle wodą w duzej ilości słodkie soki sobie odpuść

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 21:12:52

Lekko ogrzana woda mineralna najlepiej woda Jana. Na pewno wody z niską zawartością sodu. Unikaj wód słodzonych. Weź no-spa.

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 10:20:02

dzięki dziewczyny, o tej żurawinie też coś słyszałam.
@edekzkrainykredek2 piwo hmm ;) czystka piję od dobrych paru lat :)
@PaniGami co to jest ta woda Jana? ??
@MakusiaB tak jak pisałam- nie chcę brać suplementów w tabletkach skoro jest możliwość suplementacji np sokami

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 10:49:27

Cytat
maalwinnkaa
dzięki dziewczyny, o tej żurawinie też coś słyszałam.
@edekzkrainykredek2 piwo hmm ;) czystka piję od dobrych paru lat :)
@PaniGami co to jest ta woda Jana? ??
@MakusiaB tak jak pisałam- nie chcę brać suplementów w tabletkach skoro jest możliwość suplementacji np sokami

a ile dziennie ? przynajmniej jeden litr wypijasz? i teraz jeszcze jaki czystek czy ten z lisci czy z wszystkiego powstający:)i w sumie w jakim celu ginekolog kazał ci dużo pić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-27 10:49 przez edekzkrainykredek2.

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 12:54:11

Pokrzywa + skrzyp działają moczopędnie. Pamiętaj tylko, żeby suplementować jakoś witaminy z grupy B i magnez, które szybko wypłukują się tym sposobem z organizmu.

Plusem picia pokrzywy i skrzypu będą piękne, mocne włosy :)

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 16:15:56

kup sobie cynk w tabletkach, nie dość że pomaga na paznokcie to jest baaardzo moczopędny :)

co działa moczopędnie?

06 mar 2018 - 21:23:52

@edekzkrainykredek2 wypijam prawie 2 litry samej wody, dodatkowo ze 2 herbaty jak jest zimno. Dolewam sobie tego soku z żurawiny do herbaty i jak na razie jest o wiele lepiej(małam bóle pęcherza itp) ale odkąd dużo piję i pilnuję tego jest naprawdę lepiej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PVNS - leczenie szukam lekarza