Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:10:40

byłam na wizycie u swojego gina, powiedział że mam spożywac produkty które działają moczopędnie, najlepiej naturalne. Spieszyłam się i nie dopytałam a właściwie to nie wiem co działa moczopędnie i czy miał na myśli działające moczopędnie składniki pozywienia, soki, zioła czy cokolwiek innego.

Polecacie coś? Będę u niego za miesiąc to dopytam ale chciałabym trochę zmodyfikować dietę już teraz

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:14:15

Może napar z pokrzywy?

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:23:52

Jeśli masz problemy z układem moczowym to na pewno najlepsze są na to suplementy z ekstraktem z żurawiny, sok żurawinowy. A moczopędne ponoć są truskawki, piwo.Myślę tak na chłopski rozum wszystko co zawiera w sobie wodę czyli owoce np. arbuzy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-26 14:28 przez MakusiaB.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:30:35

Napar z pokrzywy , mniszek lekarski ( strasznie mi nie smakuje ,ale działa ), pietruszka, lubczyk, sok z brzozy, skrzyp polny ( niestety na mnie nie działa lecz niektórym pomaga ), napar z kwiatu czarnego bzu.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:35:03

Czarny bez - kwiaty, liście, owoce, kora działają moczopędnie.
Poza tym brzoza- sok albo herbatka z brzozy
koper,pomidory, chrzan,

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 14:45:03

żurawina, truskawki, pij duzo wody czyli z zlecanego 1,5l wypij 3. Kawa dzała moczopędnie oraz zielona herbata

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 16:30:05

lekarka poleciła pić dwie łyżki soku z żurawiny na pół szklanki ciepłej wody
pić tak trzy i więcej razy dziennie . Profilaktycznie .

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 17:31:14

Żurawina nie działa moczopędnie lecz zapobiega infekcjom dróg moczowych i wspomaga ich leczenie. Zapobiega przywieraniu do cewki moczowej i do pęcherza moczowego bakterii Escherichia coli.

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 19:37:37

Cytat
maalwinnkaa
byłam na wizycie u swojego gina, powiedział że mam spożywac produkty które działają moczopędnie, najlepiej naturalne. Spieszyłam się i nie dopytałam a właściwie to nie wiem co działa moczopędnie i czy miał na myśli działające moczopędnie składniki pozywienia, soki, zioła czy cokolwiek innego.

Polecacie coś? Będę u niego za miesiąc to dopytam ale chciałabym trochę zmodyfikować dietę już teraz

na pewno piwo, woda niegazowana, czystek zdrowy i moczopędny w ogóle wodą w duzej ilości słodkie soki sobie odpuść

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

co działa moczopędnie?

26 lut 2018 - 21:12:52

Lekko ogrzana woda mineralna najlepiej woda Jana. Na pewno wody z niską zawartością sodu. Unikaj wód słodzonych. Weź no-spa.

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 10:20:02

dzięki dziewczyny, o tej żurawinie też coś słyszałam.
@edekzkrainykredek2 piwo hmm ;) czystka piję od dobrych paru lat :)
@PaniGami co to jest ta woda Jana? ??
@MakusiaB tak jak pisałam- nie chcę brać suplementów w tabletkach skoro jest możliwość suplementacji np sokami

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 10:49:27

Cytat
maalwinnkaa
dzięki dziewczyny, o tej żurawinie też coś słyszałam.
@edekzkrainykredek2 piwo hmm ;) czystka piję od dobrych paru lat :)
@PaniGami co to jest ta woda Jana? ??
@MakusiaB tak jak pisałam- nie chcę brać suplementów w tabletkach skoro jest możliwość suplementacji np sokami

a ile dziennie ? przynajmniej jeden litr wypijasz? i teraz jeszcze jaki czystek czy ten z lisci czy z wszystkiego powstający:)i w sumie w jakim celu ginekolog kazał ci dużo pić?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-27 10:49 przez edekzkrainykredek2.

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 12:54:11

Pokrzywa + skrzyp działają moczopędnie. Pamiętaj tylko, żeby suplementować jakoś witaminy z grupy B i magnez, które szybko wypłukują się tym sposobem z organizmu.

Plusem picia pokrzywy i skrzypu będą piękne, mocne włosy :)

co działa moczopędnie?

27 lut 2018 - 16:15:56

kup sobie cynk w tabletkach, nie dość że pomaga na paznokcie to jest baaardzo moczopędny :)

co działa moczopędnie?

06 mar 2018 - 21:23:52

@edekzkrainykredek2 wypijam prawie 2 litry samej wody, dodatkowo ze 2 herbaty jak jest zimno. Dolewam sobie tego soku z żurawiny do herbaty i jak na razie jest o wiele lepiej(małam bóle pęcherza itp) ale odkąd dużo piję i pilnuję tego jest naprawdę lepiej

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PVNS - leczenie szukam lekarza