Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 5/5

Protezy piersi

04 paź 2017 - 14:23:30

Jak wygląda życie z protezą piersi?
Bliska mi osoba miała niedawno operację, straciła pierś.
Pod względem psychicznym jest na dni i nikt nie potrafi jej pomóc.
Powtarza, że wstyd jej pokazać się ludziom. Jak pomóc takiemu człowiekowi?

Protezy piersi

04 paź 2017 - 14:38:40

Implant chyba nie proteza? No nic dziwnego to jakby nie było kobieca cześć ciała, myśle ze psycholog w tym momencie, pierś to pierś a jednak w głowie natłok myśli wrażeń, zabierz do lekarza bliska ci osobę tam jej pomogą:( ale sama tez musi chcieć ... powodzenia musi wiedzieć ze straciła tylko pierś a wygrała życie !!!!

Protezy piersi

04 paź 2017 - 14:55:12

no wiesz zależy jak i co ?
za mało konkretów napisałać

Protezy piersi

05 paź 2017 - 12:04:45

przy takiej osobie trzeba byc wsłuchwac sie w jej potrzeby nie rozkminiac na chwile obecna co z proteza jak jest zaraz po mastektomii. najpierw rana musi sie zagoic by potem dopiero mówic o protezach czy rekonstrukcji piersi. tu jest potrezbny psycholog oraz nastawienie najblizeszgo otoczenia. jesli otoczenie uwaza i takie ma nastawienie ze nie ma nic gorszego od utraty piersi to niestety rekonwalescancja chorego bedzie długa. kobiety po mastektomii nosza specjalne staniki musza pamietac o cwiczeniach tej strony gdzie piers została odjeta, nosi sie tymczasowa proteze która wkłada sie do biustonosza.

Protezy piersi

05 paź 2017 - 12:55:42

warto iść na terapię- porozmawiać z tą osobą i spróbowac namówic aby dała sobie pomóc specjalistom. Jeżeli nie jest zainteresowana można spróbowac porozmawiać z jakąś Panią z klubu amazonek- one też to rpzechodziły i łatwiej się przed nimi otworzyć. A kobiety żyją pełną piersią! :)

Protezy piersi

05 paź 2017 - 15:53:08

jest kilka mozliwości.
albo implant
albo własny tłuszcz
albo proteza pod stanikiem.
teraz sa łatwiejsze operacje jak dawniej już tak nie usuwają całej piersi jeśli już to potem następna operacja wkładają ekspandor co jakiś czas go rozszerzają
tworzą torebkę na implant .
Niestety to długa i żmudna terapia i leczenie .
Moja kuzynka to właśnie miała.
Jak się okazało z chrzanili jej jedną pierś i będzie poprawka .
Bardzo długo wycierpiała a leczenie zaczęło sie 6 lat temu

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Protezy piersi

05 paź 2017 - 17:20:08

Psycholog, przyjaciele, rozmowy z bliskimi, ich wsparcie. Musi po prostu o tym zapomnieć i żyć dalej.
Jak się domyślam - pokonała chorobę, tak? Skoro tak, to powinna się cieszyć, ale w końcu to zrozumie.
Dziewczyny mają rację - teraz masz takie rozwiązania, że nikt nie jest w stanie zauważyć, że kobieta nie ma piersi.
Są również protezy - można żyć normalnie i pięknie wyglądać.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Protezy piersi

05 paź 2017 - 21:06:07

Trzeba próbować pokazać, że wstyd to żaden i życie dalej idzie. Dobry pomysł to poczytać jak żyją amazonki, a może właśnie poszukać w pobliżu takiego stowarzyszenia. Wiem co mówię, bo miałam kiedyś przyjemność współpracować z pewną Panią. Szczerze to prawdziwa amazonka, saluty i honory oddawaliśmy jej na baczność, ale ona tak wybrała ... po operacji dalej szła jak burza. Trzeba też powiedzieć, że wszystko zależy od charakteru i osoby, otoczenia ludzi jacy wokół. Powiedzmy też jasno utrata piersi to wcale nie jest najgorsza ewentualność.

Protezy piersi

06 paź 2017 - 08:10:38

Cytat
malmie
Trzeba próbować pokazać, że wstyd to żaden i życie dalej idzie. Dobry pomysł to poczytać jak żyją amazonki, a może właśnie poszukać w pobliżu takiego stowarzyszenia. Wiem co mówię, bo miałam kiedyś przyjemność współpracować z pewną Panią. Szczerze to prawdziwa amazonka, saluty i honory oddawaliśmy jej na baczność, ale ona tak wybrała ... po operacji dalej szła jak burza. Trzeba też powiedzieć, że wszystko zależy od charakteru i osoby, otoczenia ludzi jacy wokół. Powiedzmy też jasno utrata piersi to wcale nie jest najgorsza ewentualność.
no wiesz
utrata piersi jak piszesz to najgorsze co może być u kobiety , utraca swoją kobiecość

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Protezy piersi

06 paź 2017 - 09:01:36

Cytat
banach
no wiesz
utrata piersi jak piszesz to najgorsze co może być u kobiety , utraca swoją kobiecość

Piersi nie są jedynymi atrybutami kobiecości i dlatego nie ma mowy o utracie kobiecości poprzez utratę piersi.

Protezy piersi

06 paź 2017 - 10:02:55

Cytat
banach

Trzeba próbować pokazać, że wstyd to żaden i życie dalej idzie. Dobry pomysł to poczytać jak żyją amazonki, a może właśnie poszukać w pobliżu takiego stowarzyszenia. Wiem co mówię, bo miałam kiedyś przyjemność współpracować z pewną Panią. Szczerze to prawdziwa amazonka, saluty i honory oddawaliśmy jej na baczność, ale ona tak wybrała ... po operacji dalej szła jak burza. Trzeba też powiedzieć, że wszystko zależy od charakteru i osoby, otoczenia ludzi jacy wokół. Powiedzmy też jasno utrata piersi to wcale nie jest najgorsza ewentualność. no wiesz
utrata piersi jak piszesz to najgorsze co może być u kobiety , utraca swoją kobiecość
banach dla jednych to sa piersi dla innych to sa włosy, a genarlnie wszystko zalezy od samego nastawienia pacjenta jak i otoczenia i naczesciej to drugie czyli otoczenie wraz z najblizszymi robia wokół tego wielki szum, przez co sam chory sie wkreca i nie potezebnie. i tak jak pisze malmie kobiecosc ma sie w sobie a nie po przez piersi czy włosy.

Protezy piersi

06 paź 2017 - 17:40:05

jak mozna mieć w sobie kobiecosc nie mając piersi .
Atrybutem kobiety każdej jednej są piersi i nikt mi tego nie zmieni.
Każda kobieta zwraca na to uwagę i moim zdaniem to jest dla niej bardzo istotne.
Jak czuł by się facet nie mając nic pomiędzy nogami nie czuł by sie mężczyzna chyba nie ?:P

Protezy piersi

06 paź 2017 - 19:49:37

Najgorsze co by mogło być to stracić życie. Jak słusznie zauważyła malme, kobiecość ma się w sobie.
Podejrzewam,że ciężko będzie tę osobę przekonać, że niczego jej jako kobiecie nie ubyło. Jeśli ma partnera to wydaje mi się, że on może najwięcej zdziałać okazując jej, że dla niego nic się nie zmieniło i w jego oczach jest piękna.

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Protezy piersi

09 paź 2017 - 19:50:15

Zresztą – zobacz sobie np. markę Amoena. Kobiety bez piersi mogą wyglądać tak samo, jak wcześniej. Jest odpowiednia bielizna, ciuchy, protezy. Są też odpowiednie grupy wsparcia. Tak więc ogólnie można całkowicie normalnie żyć. Najwięcej zależy od podejścia danej osoby.

Protezy piersi

10 paź 2017 - 09:49:10

Cytat
banach
jak mozna mieć w sobie kobiecosc nie mając piersi .
Atrybutem kobiety każdej jednej są piersi i nikt mi tego nie zmieni.
Każda kobieta zwraca na to uwagę i moim zdaniem to jest dla niej bardzo istotne.
Jak czuł by się facet nie mając nic pomiędzy nogami nie czuł by sie mężczyzna chyba nie ?:P
jednym z atrybutów ale nie jedynym kobiety sa piersi. Trzeba sobie przewartosciowac zycie co jest wazniejsze miec piersi i chorowac czy nie miec piersi i zyc. Odjecie piersi to najmniejszy problem, chorzy najczesciej sie boja co ich czeka dalej czy naswietlania czy wlewy , te ostatnie nie sa przyjemne i one najwieksze spystoszenie robia zalezy tez od koloru przyjmowanej chemii ale po wlewach człowiek ma ok tygodnia wyjete z zyciorysu meczy sie bo ma wymioty , bola go kosci, wiec odjecie piersi to mały pikus przy reszcie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pasta do zębów ajona opinie