Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

torbiel

02 sie 2017 - 21:47:04

Witam,
miałam leczoną kanałowo 7, ząb dalej bolał, dentysta stwierdził że to możliwe że wina zatrzymanych/niewyrzniętych ósemek. Ósemki usunięte ale dalej bolało.Okazało się ze mam pod siódemką dosyć sporą torbiel. Jestem umówiona na zabieg i panicznie się boje. Czy ktoś przez to przechodził? I w granicach jakich kosztów on jest? Bo mój dentysta bierze 1000-1200zł i tak myślę że to dosyc sporo,ale tak boli mnie i dziąsło i ząb że chcę to zrobić jak najszybciej

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

torbiel

02 sie 2017 - 22:16:17

Może powinnaś skonsultować to z innym dentystą, nie wiem jaka to usługa za tysiaka, ale coś mi się dzieje normalnie jak se przypomnę te moje składki zdrowotne ... i czytam o usłudze za tysiaka uff
Dziwi mnie również, że dopiero po wyrwaniu ósemek szuka przyczyny bólu, to ten dentysta nie widział zdjęcia szczęki ??

torbiel

03 sie 2017 - 08:13:42

własnie mój dentysta nigdy nic nie robi bez rtg
z reguły kanałówka jest droższa nie wiem jak u was w regionach
zwykłe leczenie od stówy w zwyż a po za tym kanałówka nie jest jednodniowa

torbiel

03 sie 2017 - 23:00:49

miałam zdjęcie robione właśnie przed leczeniem i po.. płaciłam 200zł za jeden kanał. i właśnie dziwi mnie że lekarz widząc tą zmianę na zdjęciu twierdził uparcie ze to wina tych ósemek. i tak jakby wyciągnął ode mnie tyle pieniędzy a ząb ciągle dalej boli. Byłam u innego dentysty i chciał leczyć go jeszcze raz kanałowo. Ale wydaje mi się że skoro pierwsze leczenie nic nie pomogło, to nie ma sensu kolejny raz go przeleczać. I sama nie wiem co mam już robić..

torbiel

04 sie 2017 - 07:05:20

a nikt ci nie proponował antybiotyku bo moze własnie po leczeniu kanałaowym zrobił sie stan zapalny pod korzeniem i wystarczy czasem sam antybiotyk . Ja tak miałam własnie gdzie po kanałówce na zdjeciu widoczna była zmiana bolało jak jasny gwint i antybiotyk pomogł. I ja bym najpierw tego sprobowała a jak to nie pomoze to dopiero leczenie rzekomej torbieli stan zapalny wyglada na zdjeciu jak torbiel

torbiel

04 sie 2017 - 07:12:09

zawsze stan zapalny jest leczony antybiotykiem
dziwny ten twój lekarz .
płacisz to i wymagasz chyba nie?
nie rozumiem dentysty (po co i na co?)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-04 07:13 przez banach.

torbiel

04 sie 2017 - 10:14:55

Antybiotyk pomagał na chwile tylko niestety

torbiel

28 sie 2017 - 18:03:34

Zaporowa cena. Nie lepiej zmienić dentystę?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

torbiel korzeniowa