Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

siedząca praca

05 kwi 2017 - 13:33:50

Dziewczyny, jak sobie radzicie z następstwami siedzącej pracy? U mnie to już ze 4 lata, a od jakiegoś czasu zaczęły mi się koszmarne bóle pleców. W miarę możliwości czasowych spaceruję/jeżdżę na rowerze, ale jednak tego czasu nie jest za wiele... Myślałam już nawet żeby przejść się do fizjoterapeuty, bo z ortopedą to mam nie za dobre wspomnienia :/

siedząca praca

05 kwi 2017 - 13:59:25

Mi od pewnego czasu zaczely towarzyszczyc zawroty glowy z ktorymi nie moge sobie poradzic.

Neurolog rozklada rece bo wyniki okej, rezonans w miare okej...

A w głowie sobie wiruje...

siedząca praca

05 kwi 2017 - 18:18:53

przede wszystkim ergonomiczny fotel podczas pracy, kropelki nawilżające spojówki i przerwy, choćby kilkuminutowe na gimnastykę :)

siedząca praca

05 kwi 2017 - 20:56:42

Można popracować w "spożywczaku" dla zapewnienia sobie ruchu.
Zawsze można zmienić pracę z uwagi na problemy zdrowotne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-05 21:26 przez czarownicaao.

siedząca praca

14 kwi 2017 - 12:49:05

przeszłam się jednak na dniach do tego fizjoterapeuty i okazało się że mam strasznie 'zblokowany' kręgosłup, od szyjnego aż po lędźwiowy, przede mną seria zabiegów ale w sumie nie wykosztuję się aż tak bardzo, też mi się czasem zawroty zdarzają i zapytałam o to, powiedział że może być to wynikiem właśnie zblokowania w kręgosłupie szyjnym

niezweryfikowana
Posty: 33
Ostrzeżenia: 2/5

siedząca praca

16 cze 2017 - 15:17:00

Ja też pracuję na siedząco, więc sporo spaceruję i 2x/ tydzień chodzę na basen. Jakoś daję radę. Wydaje mi się, że ważne jest, w jaki sposób śpimy, bo jeśli wtedy przez całą noc coś się źle ustawi, to potem daje popalić przez cały dzień. Obecnie po bólach odcinka szyjnego śpię bez poduszki i jest znacznie lepiej. Na początku było trochę dziwnie, ale z czasem można się przyzwyczaić, i teraz poduszka wydaje mi się dziwna/niewygodna.

niezweryfikowana
Posty: 19
Ostrzeżenia: 2/5

siedząca praca

23 lis 2017 - 09:02:05

ja też mam siedzącą pracę i zaczeły mi się bóle kręgosłupa. Zaczeła o to dbać, kupiłam sobie poduszke ortopedyczną i w planach mam zakup piłki gimnatscznej do pracy zamiast krzesła, jestem ciekawa czy to pomoze



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-12-01 11:20 przez moderator.

siedząca praca

06 lut 2018 - 10:17:28

Też miałam takie problemy, bolący kręgosłup,do tego problemy z krążeniem. Ogólnie mało ruchu. Zapisałam się na basen, w domu codziennie staram się leżeć na podłodze z nogami w górze, piję też biovital tonik skuteczny właśnie przy problemach krążeniowych i przyznam, że jest duża poprawa.

siedząca praca

06 lut 2018 - 10:35:01

bardzo ważna jest pozycja w jakiej siedzisz, jak jesteś ubrana, czy Twoje stopy moga odpoczywać, ergonmiczny fotel, ilośc światła, to czy jest włączona klimatyzacja i oczywiście to jak spędzasz czas po pracy. Może wykonuj proste ćwiczenia biurowe jakich w necie mnóstwo?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Navelbine a niemowlak