Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

witam, miałam tydzień temu operację tarczycy czekam aż strupek mi odpadnie i smaruję tylko właśnie... która miała operację i może polecić maść, nie ze słyszenia tylko wypróbowane na własnej skórze. to jednak widoczne miejsce :)

polecam contratubex tez mam bluznę na szyi tyle że po guzie ślinianki i zagoiło sie super troche smarowałam ale że nie lubie dotykac tego miejsca bo mam dziwne czucie wiadomo nerwy sie nie odbudowały ale ta maśc mnie ratowała jak gojaca sie blizna swedziała

a nie za wcześnie już zaczęłaś smarować?

Też mi się wydaje,że za wcześnie. Jestem po operacji tarczycy i właśnie taką maścią na blizny zrobiłam sobie szeroką szramę. Contratubex czy ta śmierdząca cebulowa cepan zmiękczają skórę, szrama się rozeszła i zrobił mi się bliznowiec. Uratawała mnie maść madecassol. Nie wiem, czy można ją gdzieś kupić, bo ja dostałam aż z Francji. Droga ale naprawdę nic innego nie pomogło. Dwa, trzy tygodnie to musisz odczekać, bo narobisz sobie jeszcze gorzej.

HALO HALO ;) napisałam że "czekam aż strupek mi odpadnie i smaruję" tzn będę smarować ;)
agata74 moja znajoma lekarka rodzinna mi ją poleciła właśnie
banach a Ty jaką polecasz?
tina1509
wiem wiem czekam aż strupek odpadnie a goi się na mnie jak na psie :) przy okazji może dałabyś mi jakieś wskazówki do do diety, w sensie jesteś na ubogofosforanowej czy jesz wszystko to co przy niedoczynności czy może jesz wszystko z umiarem :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-08 10:32 przez aniaaaa.

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 5/5

U mnie pomógł jedynie Unigel. Maści na bazie cebuli zupełnie mi nie pomogły.

Ja również miałam operacje tarczycy 2 tygodnie temu:) i mi np lekarz polecil używanie plastrów silikonowych Sutricon, mam zaczekać jeszcze tydzień do pełnego wygojenia i zacząć działać, sama jestem ciekawa czy rzeczywiście są takie dobre:|

Alantan stosowałam po zrobieniu tatuażu (wiem wiem to nie to samo) ale tatuaż to tez rana a goiło sie na prawde szybko ;)

Podepnę się do pytanie :) a stosowała któraś z was naturalny kolagen na blizny ?
Ja właśnie też czekam ze smarowaniem aż wszystko odpadnie tyle że na kolanie :)

Cytat
ewelinkaaa789
Ja również miałam operacje tarczycy 2 tygodnie temu:) i mi np lekarz polecil używanie plastrów silikonowych Sutricon, mam zaczekać jeszcze tydzień do pełnego wygojenia i zacząć działać, sama jestem ciekawa czy rzeczywiście są takie dobre:|

o widzisz o plastrach nie słyszałam, jeszcze mam chwilę czasu aż strup odpadnie więc pochodzę, popytam, poczytam :) wiem, ze najlepiej żeby były maści na bazie silikonu.
przy okazji jak się czujesz po? ja miałam 28 lutego a 1 już byłam w domu, w sumie spędziłam 26 godzin :D coś nie chcieli mnie trzymać:) i czuję się już super, wiadomo jak na tą sytuację super :) teraz czekać na wyniki za 3 tygodnie i zaczynamy nowe życie ;)

Cytat
aniaaaa
HALO HALO ;) napisałam że "czekam aż strupek mi odpadnie i smaruję" tzn będę smarować ;)
agata74 moja znajoma lekarka rodzinna mi ją poleciła właśnie
banach a Ty jaką polecasz?
tina1509
wiem wiem czekam aż strupek odpadnie a goi się na mnie jak na psie :) przy okazji może dałabyś mi jakieś wskazówki do do diety, w sensie jesteś na ubogofosforanowej czy jesz wszystko to co przy niedoczynności czy może jesz wszystko z umiarem :)
nie wiem bo nie stosowałam ale siostra moja tak .po porodzie smarowała brzuch ale podobno ta maśc była bardzo droga w aptece taka kupiła nie wiem jaka?

Cytat
aniaaaa
Cytat
ewelinkaaa789
Ja również miałam operacje tarczycy 2 tygodnie temu:) i mi np lekarz polecil używanie plastrów silikonowych Sutricon, mam zaczekać jeszcze tydzień do pełnego wygojenia i zacząć działać, sama jestem ciekawa czy rzeczywiście są takie dobre:|

o widzisz o plastrach nie słyszałam, jeszcze mam chwilę czasu aż strup odpadnie więc pochodzę, popytam, poczytam :) wiem, ze najlepiej żeby były maści na bazie silikonu.
przy okazji jak się czujesz po? ja miałam 28 lutego a 1 już byłam w domu, w sumie spędziłam 26 godzin :D coś nie chcieli mnie trzymać:) i czuję się już super, wiadomo jak na tą sytuację super :) teraz czekać na wyniki za 3 tygodnie i zaczynamy nowe życie ;)


Powiem Ci, że ja tak samo czuje się naprawde świetnie:) . Nie spodziewałam sie, że to wszystko tak szybko pójdzie. Ja miałam operacje we wtorek to wypuścili mnie w czwartek rano, także też długo nie trzymali:) Dobrze, że mamy to za sobą!;) Co do maści , własnie też wyczytałam o silikonie ktory z bliznami radzi sobie ponoc najlepiej. Początkowo planowałam kupić polecony Contractubex ale on właśnie nie jest maścią silikonową i tez nadal sie zastanawiam ;p . Wiem, że z tego Sutricon jest też żel do smarowania na bazie silikonu i mi dokladnie lekarz zalecił : po 21 dniach od operacji, 2-tygodnie plastrowania( jeden plaster starcza na ok 3 dni) a pozniej 3 miesiace smarowania własnie żelem Sutricon. Pewnie nie będe mądrkować sama i właśnie tak zrobie hehe ;)

jest tez krem EDELAN ale tylko na receptę zapytaj w aptece .

Cytat
ewelinkaaa789
Cytat
aniaaaa
Cytat
ewelinkaaa789
Ja również miałam operacje tarczycy 2 tygodnie temu:) i mi np lekarz polecil używanie plastrów silikonowych Sutricon, mam zaczekać jeszcze tydzień do pełnego wygojenia i zacząć działać, sama jestem ciekawa czy rzeczywiście są takie dobre:|

o widzisz o plastrach nie słyszałam, jeszcze mam chwilę czasu aż strup odpadnie więc pochodzę, popytam, poczytam :) wiem, ze najlepiej żeby były maści na bazie silikonu.
przy okazji jak się czujesz po? ja miałam 28 lutego a 1 już byłam w domu, w sumie spędziłam 26 godzin :D coś nie chcieli mnie trzymać:) i czuję się już super, wiadomo jak na tą sytuację super :) teraz czekać na wyniki za 3 tygodnie i zaczynamy nowe życie ;)


Powiem Ci, że ja tak samo czuje się naprawde świetnie:) . Nie spodziewałam sie, że to wszystko tak szybko pójdzie. Ja miałam operacje we wtorek to wypuścili mnie w czwartek rano, także też długo nie trzymali:) Dobrze, że mamy to za sobą!;) Co do maści , własnie też wyczytałam o silikonie ktory z bliznami radzi sobie ponoc najlepiej. Początkowo planowałam kupić polecony Contractubex ale on właśnie nie jest maścią silikonową i tez nadal sie zastanawiam ;p . Wiem, że z tego Sutricon jest też żel do smarowania na bazie silikonu i mi dokladnie lekarz zalecił : po 21 dniach od operacji, 2-tygodnie plastrowania( jeden plaster starcza na ok 3 dni) a pozniej 3 miesiace smarowania własnie żelem Sutricon. Pewnie nie będe mądrkować sama i właśnie tak zrobie hehe ;)

ja wyszłam na drugi dzień :D więc to już w ogóle błyskawica ale brakowało mi tak 2 dni w szpitalu bo się niepewnie czułam, wrażenie że się rozpruję :D aa to nie wiedziałam że contratubex nie jest silikonowa, ehh jutro pójdę do apteki niech cos poleci i będę czytać w necie :) dużo dobrych opinii czytałam o No-scar perła inków tylko to nie silikon i bądź tu człowieku mądry :)

No-scar też pamiętam że była bardzo chwalona, ale ta co ci napisałam to mnie uratowała. Zazdroszcze wam, ze się tak dobrze czujecie, ja miałam problemy z wapniem, to nie było tak wesoło.Jeśli chcesz coś wiedzić na temat diety czy innych rzeczy odezwij się na priv, nie będę się tu rozpisywać. Zdrówka życzę obydwu paniom. Gdzie się człowiek nie obejrzy wszędzie tarczyca i raki. Jakiś koszmar, kiedyś tego nie było.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Grzybica stóp