Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

POMOCY...

02 mar 2017 - 18:42:43

Witam ,
Od jakiegoś czasu ok.7 msc temu na czubku głowy pojawił mi sie mały twardy guzek .. Początkowo myślałam , że to nie groźny kaszak .. Od pewnego czasu zaczął dretwiec mi lewy policzek jak i głowa .. Przypomanialam sobie o tym guzku i chciałam pokazać bo jak najszybciej lekarzowi . Niestety nie mogłam dostać się do lekarza rodzinnego - udałam się do chirurga prywatnie , by ten potwierdził , czy to też kaszak czy nie .. Niestety , zaprzeczyl , stwierdził że to nic skornego , zalecił usg tkanek miękkich . Oczywiście bez namysłu udalam sie do lekarza i zrobiłam usg. Lekarz powiedział , że to na pewno jest kość , ale nie wie dlaczego sie uformowala w guzek ok. 1 cm... Stwierdził , że to raczej zmiana łagodna . Uznał , że albo pójdę sie skonsultue z lekarzem rodzinnym na temat tomografii komputerowej albo mam obserwować czy nie rośnie .... Sprawa sie urywa , mam 23 lata i zamiast się cieszyć , umartwiam sie nad ta sprawa . Mówili mi też , że być może to dretwienie jest od kregoslupa , bo i z nim miałam problemy . Czy miał ktoś podobna sytuacje ??? Pozdrawiam !

POMOCY...

02 mar 2017 - 18:53:50

uf,,,, ciężko coś poradzić
Na początek nie panikuj.
kieruj sie do lekarza rodzinnego tam dostaniesz odpowiednie namiary na lekarza i zrobisz tam badania .
Sama nic na siłę

POMOCY...

02 mar 2017 - 18:58:22

już jestem w stanie zapłacić za tomografie , ale dostać się do rodzinnego teraz to jakaś masakra .. To mój nowy lekarz rodziny , to zastanawiam się czy da mi skierowanie :c

POMOCY...

02 mar 2017 - 19:14:54

Dokładnie, ciężko coś doradzić, tutaj raczej tylko lekarz może pomóc, my nie damy rady, choćbyśmy bardzo chciały, bo my się po prostu na tym nie znamy. Chyba że jest wśród nas lekarz, ale nawet jeśli, to internetowo nie pomoże, musi zobaczyć. Życzę powodzenia!

POMOCY...

02 mar 2017 - 19:20:16

ech trochę tracę wiarę , odsyla jeden lekarz do drugiego :c mam nadzieję , że to kregoslup .. udam sie na pewno , dziękuję !

POMOCY...

02 mar 2017 - 19:24:36

mi drętwiała buzia jak mi wyrastały 8(zęby)wiem może się to wydać śmieszne ale sprawdź może od tego, z drętwieniami to do neurologa tylko musisz mieć skierowanie i też czas na przyjęcie minimum 2 miesiące:)moze akurat guz nie ma nic wspólnego z drętwieniami:)niestety takie mamy w pl opiekę medyczną ja teraz czekam na rezonans magnetyczny pół roku ale i tak cieszę się ze neurolog mnie nie olał tylko je dał:)

POMOCY...

02 mar 2017 - 20:17:04

haha ósemki swoją stroną , przeżyłam już ten ból , już same ostatnie podrygi zostały :-) mam nadzieję , że nie ma nic to wspólnego ,i ze poprostu tak mi się czaszka odksztalcila ale liczyłam , że może miał ktoś taki przypadek - szczerze zaczęłam panikowac . :)

POMOCY...

03 mar 2017 - 14:40:55

Z doktorami w PL jest masakra-wiem coś o tym.
Wprawdzie nic mi nie drętwieje i nie mam guzków (albo przynajmniej o nich nie wiem),ale...od kilku tygodni słyszę muzykę,której nie ma.tańczy
Są to kolędy ( "Cicha noc..." ) w wykonaniu...mnichów (?) .
Dochodzą jakby z sąsiedniego pomieszczenia.
Oczywiście sąsiadów nie mam,a w sąsiednim pomieszczeniu nikt nie słucha kolęd.Ogólnie bardzo spokojne i przyjemne,ale...dlaczego je słyszę?
Przyczyn może być miliony: od raka mózgu po chorobę psychiczną,a kończywszy na wadzie słuchu.
Lekarze odbijają piłeczkę i mają wszystko w nosie.
Mój lekarz wrzuciłby mnie najchętniej do wora razem z "czubkami",
a więc...muszę dostać się do neurologa prywatnie,żeby wykluczyć najpierw przyczynę somatyczną (fizyczną).
Taki kraj...
Powodzenia.:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 14:41 przez czarownicaao.

POMOCY...

03 mar 2017 - 19:58:30

@czarownicaao WOW, to lepsza akcja niż u mnie w stanie wskazującym. Ale skoro Ty masz to na codzień, to zdecydowanie pomysł z neurologiem jest dobry.

Teraz będzie kontrowersyjna wypowiedź, za którą dosdostanę 100 minusów, ale muszę to w końcu z siebie wyrzucić:
Mi się tylko raz w życiu zdarzyło NAPRAWDĘ słyszeć głosy, których nie było, ale to zupełnie inna przyczyna - to było na silnych lekach (nie, nie byłam naćpana), na dodatek w stanie BARDZO silnego wzburzenia. Akurat wtedy uciekłam z detoksu w trakcie leczenia, bo jeden koleś mnie tam STRASZNIE wkurzył, żeby nie powiedzieć oszukał, a ja wtedy PSYCHICZNIE zdradziłam z nim swojego chłopaka. Dobrze, że tylko psychicznie.
Tuż po ucieczce, pod blokiem mojego chłopaka byłam PRZEKONANA, że tamten koleś nagrał na youtube to co się tam działo (idiotyzm, bo na detoksie nawet nie wolno mieć komórki), i że mój chłopak już o tym wie, i puszcza to nagranie na full, tak że całe osiedle słyszy... Na dodatek na ścianach i na schodach widziałam jakieś napisy, jakby wypisane długopisem, z cytatami tego, co się tam działo. Naprawdę to wszystko widziałam i słyszałam, przysięgam, ale to był tylko ten jeden raz w życiu. Dopiero mój chłopak uświadomił mi, że nic takiego nie ma, nie ma żadnego nagrania ani napisów, i dał mi coś na uspokojenie.
Jeszcze na dodatek wysłuchał i zrozumiał. Zamiast mnie wyrzucić z domu, powiedział "nigdzie nie jedziesz". Normalnie taki chłopak to skarb. Gdyby tamten palant mnie wtedy nie oszukał i naprawdę doszłoby do zdrady, to popełniłabym NAJWIĘKSZY błąd w swoim życiu.
Nastepnego dnia wszystko przeszło, więc w sumie bardzo zły przykład, wiem że zaraz mnie tu zminusują jak nigdy, a Ty razem z nimi, no ale tak mi się skojarzyło, jak przeczytałam o tych kolędach.
OK, sama nie wiem, po co to piszę, chyba po prostu potrzebowałam się w końcu wygadać na ten temat, i dlatego wbiłam się z tym na cudzym temacie, za co najmocniej przepraszam autorkę :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 20:34 przez DaChoice.

POMOCY...

03 mar 2017 - 20:45:13

Wcale się nie gniewam ,
takich faz nie miałam jeszcze i mam nadzieję że nie będę miała , ale no cóż .. nasz mózg , ciało ..zagadka :-)

POMOCY...

03 mar 2017 - 20:57:47

Cytat
lewasamozloxd
takich faz nie miałam jeszcze i mam nadzieję że nie będę miała
Zdecydowanie nie polecam, jeśli ktoś jeszcze nie zaczął, to niech nie zaczyna :D

P.S. Ale jedną rzecz wspominam miło - przed samym wyjściem z oddziału, już PO podpisaniu papierów, że wypisuję się na żądanie, zdążyłam jeszcze zawrócić sprzed drzwi i dać temu kolesiowi w mordę :D Pierwszy i jedyny raz w życiu przylałam komuś w ryj, i to jeszcze dresowi z Wołomina :D
Najlepsze, że potem jeszcze do mnie dzwonił i pisał, ale olałam, bo rozumiem, że po prostu dalej chciał wmnie wkęcać. Nie ze mną te numery :D
Reakcja mojej Mamy: no rozumiem, że dałaś mu w mordę, ale nie rozumiem, dlaczego wpypisałaś sie ze szpitala" brawo



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-03 21:34 przez DaChoice.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

POMOCY...

03 mar 2017 - 22:45:42

Cytat
czarownicaao
...,ale...od kilku tygodni słyszę muzykę,której nie ma.tańczy
Są to kolędy ( "Cicha noc..." ) w wykonaniu...mnichów (?) .
Dochodzą jakby z sąsiedniego pomieszczenia.
Oczywiście sąsiadów nie mam,a w sąsiednim pomieszczeniu nikt nie słucha kolęd.Ogólnie bardzo spokojne i przyjemne,ale...dlaczego je słyszę?
....)

Zgłoś się do dobrego laryngologa.
Może ten art. będzie pomocny
http://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/dlaczego-dzwoni-nam-w-uszach-skad-sie-bierze-dzwonienie-swist-bulgotanie-syczenie_39317.html

POMOCY...

04 mar 2017 - 11:12:49

Zgłoś się do dobrego laryngologa.
Może ten art. będzie pomocny
http://www.se.pl/styl-zycia/zdrowie-i-psychologia/dlaczego-dzwoni-nam-w-uszach-skad-sie-bierze-dzwonienie-swist-bulgotanie-syczenie_39317.html

Dzięki za link i radę.
Trochę mnie uspokoiłaś @PaniGami .
Oby to był tylko ślimak w uchu-sprawdzę to oczywiście.
Warto pójść i tym tropem.
Pozdrawiam.;(

@lewasamozloxd
No właśnie.
I zaczyna się klasyczne "odbijanie piłeczki" w PL medycynie.
Kto teraz wystawi skierowanie na tomograf?
Większość podobnych spraw w tym miejscu się urywa.
Moim zdaniem masz 3 wyjścia:
-pójście do rodzinnego,błaganie o skierowanie i czekanie z pół roku na badanie
-zrobienie bardzo drogiego badania na swój koszt (od ręki)
-pójście do szpitala na SOR i pod pozorem ostrych bólów głowy (i czego tam jeszcze) wymuszenie badania w szpitalu (raczej też od ręki)

Cytat
DaChoice
@czarownicaao WOW, to lepsza akcja niż u mnie w stanie wskazującym. Ale skoro Ty masz to na codzień, to zdecydowanie pomysł z neurologiem jest dobry.

Szkoda,że to tylko kolędy.
Wolałabym Closterkeller czy jakiąś inną fajną muzę.
Ha!Ha!Ha!:D:D:D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-04 13:54 przez czarownicaao.

POMOCY...

04 mar 2017 - 16:32:43

@czarownicaao

Szcerze to musiałam sprawdzić, co to jest, bo ja w takiej muzyce nie za bardzo kumata czyta Pod tym względem z zupełnie innej bajki jestem, jakby już mi musiało coś w głowie grać, to prosiłabym o Pet Shop Boys, a jeszcze byłabym na tyle wymagająca, że żądałabym TYLKO najstarszych przebojów.

Życzę Wam obu, tzn. Tobie i @lewasamozloxd powodzenia z tymi lekarzami :)

POMOCY...

04 mar 2017 - 18:19:40

@DaChoice
To czad jest taki moja droga.Trochę inny gust nas cechuje,ale każdy słucha przecież tego,co lubi.

Chyba mi i @lewasamozloxd zostaje tylko wizyta prywatna w celu potwierdzenia obaw,a później błaganie o skierowanie już do konkretnego specjalisty.Postawienie diagnozy wiąże się niestety z badaniami.Nikt "na ładne oczy" nic nie wybada.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

blizna po operacji - sprawdzone maści