Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 13:14:11

Witajcie. Piszę tutaj poniewaz chciałabym sie zapytać czy ktoś zmagał sie z tym problemem. W sieci jest wiele informacji na temat leczenia zwyklego łupieżu ale niewiele na temat pstrego. Obecnie stosuję clotrimazolum zlecone mi przez lekarza dermatologa ale srednio działa ;/ Mam wrażenie,że wcele . W dodatku o ile na początu miałam go na szyi pomiędzy włosami a plecami to teraz przeszło na całe plecy. Dramat.
W dodatku zauwazyłam ze tworza sie przebarwienia na plecach. Co robic ?

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 13:25:30

wiem ze to nawraca
mój mąż zaraził sie tym świństwem w wojsku.
smarował i smarował i trochę zbladło.
ja akurat nie załapałam ,

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 3/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 14:22:56

Powiem Ci,że sama mam ślady na plecach do dzisiaj chociaz są już bardzo blade i z miesiaca na miesiac robia sie coraz bledsze. Ogolnie wyleczyłam go na jesieni . Zarazilam sie na basenie ( czyli typowo....). Ogolnie tak ja Ty biegalam po roznych dermatologach, brałam rozne leki, stosowalam kosmetyki . To co mi ostatecznie pomoglo to kosmetyki Pityver. No i na poczatku brałam jeszcze antybiotyk. Wyleczylo sie w jakies 2 miesiace. Ogolnie to mam nadzieje ze nigdy juz nie zlapie dziadostwa.

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 15:13:54

a więc tak idziesz do apteki po maść Clotrimazolum jest to maś którą też ginekolog przepisuje ale jest o ile dobrze pamiętam bez recepty koszt nie pamiętam ale mniej niż 5 zł, nizoral szampon przeciw łupieżowy, i przy każdej kąpieli myjesz szamponem ja miałam plecy wiec myłam plecy chyba zostawiasz na 5 minut po czym spłukujesz, czystym ręcznikiem wycierasz plecy , następnie smarujesz plamki, ważne abyś codziennie miała czysty nowy stanik i koszulkę to samo dotyczy ręcznika kąpielowego:) ja akurat biustonosza codziennie nie miałam nowego wypranego ale koszulka oraz ręcznik do pleców owszem:) powtarzaj czynność aż zobaczysz poprawę do 7 dni na pewno:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-08 15:14 przez edekzkrainykredek2.

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 17:41:20

też to stosował oprócz tego był szampon i odzywka , smarował nią głowę a póżniej spłukiwał ale to było drogie kupował w aptece.
Ja musiałam jeszcze żelazkiem prasować ręczniki .

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 lut 2017 - 17:58:09

no dokładnie warto to robić bo wiadomo temperatura zabija zarazki:)

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 10:40:17

Ojej. To te przebarwienia zostaja ? :( Czy jak sie opalasz to rowniez je widac? Te kosmetyki to co ? Jakis szampon? wcierka?

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 12:30:46

tak ale nie do końca
najpierw smarowidło które trzymać pare minut a potem szampon
ten preparat był w kolorze metalu.kupione w aptece

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 3/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 14:07:44

Jest to cała seria: szampon, wcierka plus emulsja do ciala. Nie ma tutaj wiekszego sensu uzywanie samego szamponu co widzisz u siebie. Na poczatku zaczelo sie od glowyi szyi a potem przeszlo w dol na plecy. A i jeszcze niektórym pomagał nizoral. u mnie równiez dawal dobre dzialanie ale na poczatku przyzwyczailam sie do niego czego nie bylo przy serii pityver. Wydaje mi sie ze nizoral jest lepszy na zwykly lupiez z kolei pityver na pstry. Co do przebarwien to tak jak pisalam z miesiaca na miesiac jest lepiej. A opalac to sie jeszcze nie opalalam.Do solarium nie chodze.

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 14:13:58

to był zestaw .

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 14:34:43

To musi byc okropne, wspolczuje tym które to mialy :(

Łupież pstry jak z tym walczyć?

09 lut 2017 - 14:38:48

no ,,,,,
mąż miał ale teraz jest spokój, trzeba pilnować zmianę ręczników i częste zmiany pościeli

niezweryfikowana
Posty: 18
Ostrzeżenia: 1/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

10 lut 2017 - 11:19:09

Czyli rozumiem ze jak cos to dostane to w aptece ?

niezweryfikowana
Posty: 88
Ostrzeżenia: 3/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

16 lut 2017 - 13:13:05

Tak. Jak nie bedzie w stacjonarnych to zamowisz w internetowej

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 5/5

Łupież pstry jak z tym walczyć?

08 mar 2017 - 11:15:20

Mój znajomy się z tym zmagał. Brał nawet sterydy od lekarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zmęczone oczy