Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 3/5

Czy to kamica nerkowa

27 sty 2017 - 08:09:53

Mój chłopak ma problem. Ma 28 lat. Pół roku temu pojawił się u niego ból brzucha w okolicy pępka, raz na jakiś czas. Poszedł do lekarza,usg wykazało, że jest 5mmm złóg w lewej nerce. Dostał jakieś leki, ale ból się nie konczył, więc poszedł jeszcze raz do lekarza po jakims czasie i miał robione usg, ale nic nie wykazało, że niby wszystko jest OK. Jednak teraz ból zaczął się pojawiać w dolnej części brzucha i coraz mocniej. Mówi, że w trakcie oddawania moczu aż czuje, jak go piecze w środku ( chyba nerka) Badania krwi i moczu są w normie.
Lekarz mu mówił, że jak ból nie będzie ustępował, to trzeba będzie za jakiś czas zrobić badanie USG z kontrastem, bo jest dokładniejsze.
Jednak wizyta będzie dopiero 4 marca, a ból nie daje mu żyć. Jest coraz częściej i coraz bardziej boli.
Czy to na pewno chodzi o nerki?
I jak sie robi USG z kontrastem?
Prosiłabym o odpowiedzi na te pytania.

Czy to kamica nerkowa

27 sty 2017 - 09:18:38

chłopak powinien duzo pić ( woda Jana ) albo zwykła woda zródlana.
nie chciałabym ciebie straszyć ,może to tez byc przepuklina albo po prostu z przeziębienia ,albo choroba moszny.
ja kiedyś miałam piasek ale to badanie wykazało morfologi.
piłam wodę i łykałam jakieś jak tran tabletki które przepisał mi urolog.
zalecił mi wodę Jana ale ona jest droga wiec piłam zródlaną.

Czy to kamica nerkowa

03 lut 2017 - 16:35:47

usg z kontrastem polega na wypiciu dużej ilości płynu z dodatkiem, który w trakcie badania spowoduje, że lepiej w środku będzie wszystko widać :)
a właśnie może Twój chłopak za mało pije?? czasami ja tak mam, zapominam o piciu i wtedy mam takie różne dziwne dolegliwości, po drugie faktycznie może to być przepuklina. Może to być problem z jelitami, różne rzeczy w sumie mogą być, a jakbyś mu dała nospę?? działa na różne bóle, leki rozkurczowe często pomagają w takich dolegliwościach :) a może to zapalenie dróg moczowych po prostu??????????????



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-03 16:37 przez iwonanowakowska.

Czy to kamica nerkowa

03 lut 2017 - 21:35:23

Ja teraz mam te badania i tez mialam taka kolke kolo pepka. Usg wyszlo ok ale mocz zawyzone mial lekko niektore wartosci. Jak piecze go podczas oddawania moczy to sa kamienie moczowe. Niestety tych małych nie lecza i nie widac ich na usg. Jedyne wyjscie duzo pic, i zdrowo jejsc. Bo kamienie nie sa od niczego innego jak od zlej diety. Lub zolciowe moga tez byc genetyczne.

Czy to kamica nerkowa

04 lut 2017 - 14:32:56

Proszę zrobić badanie typu tomograf bądź rezonans,USG często nie wykrywa wszystkiego,ja osobiście miałam robione 3razy USG,przez różnych lekarzy ,dopiero urolog specjalista ,wykrył nieprawidłowości. Badania często nie wykazują zmian ,radzę poszukać dobrego urologa,w Chorzowie jest dobry urolog w przychodni na Strzelców Bytomskich,nazywa się Doktor Kubuszok,bardzo dobry specjalista,przyjmuje z kasy chorych ale trzeba czekać ok 3miesiecy na pierwszą wizytę, ale Warto

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wstydliwe chrapanie