Obecnie rozmawiamy o:

szkoła nauki jazdy

gorący temat

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 20:30:00

witam
podejrzewam ze moj synek ma owsiki z tego powodu bylam dzisiaj u lekarza, dziecko dostalo pyrantelum 250 mg w syropie, ja to samo tylko w tabletkach i ta sama dawka, lekarz kazal brac jedna tabletke rano co tydzien. Kurcze nie rozumie juz bo na ulotce pisze ze przy mojej wadze czyli 57 km powinnam brac dawke 750mg czyli bedzie trzy tabletki a mam dwa opakowania. Moze ktos pozmoze jak piwinnam to brac? bo jedna tabletka to jak dla dziecka w wieku 6 lat. Co ile dni powinnam powtórzyć kurację?

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 20:41:11

Zadzwoń do lekarza i zapytaj. Polecam też jeść kwaśne ogórki, kapustę i pestki z dyni. Szybciej wyjdą

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 20:46:49

juz dzwonilam mam brac jedna tabletke 250 mg co tydzien ale przy mojej wadze to za malo i nie wiem czy brac trzy tabletki i co ile powinnam?? widocznie lekarz sie nie zna

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 20:48:04

Jak tak zalecił to chyba tak trzeba, a jak niedosłyszałaś albo niezrozumiałaś to zadzwoń albo idź ponownie. No, a ogórka to zawsze można przekąsić jak Koleżanka powyżej wspomniała.

Cytat
sloneczko199
juz dzwonilam mam brac jedna tabletke 250 mg co tydzien ale przy mojej wadze to za malo i nie wiem czy brac trzy tabletki i co ile powinnam?? widocznie lekarz sie nie zna

Nie zna ??? To idź do innego, a nie będziesz się "obżerać" lekami po swojemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-07 20:59 przez malmie.

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 21:02:52

Twoja kuracja jest profilaktyczna wiec pewnie nie ma potrzeby stosowania pełnej dawki leku jak w przypadku dziecka które te pasozyty juz ma, stąd taka mała dawka leku. Leki bierze sie zgodnie z wytycznymi lekarza a nie czyta ulotke.

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 21:10:12

tylko o to chodzi ze ja tez ma objawy, cos swedzi w nocy :(

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 21:18:10

Nie no widzę, że Ciebie bardzo swędzi i to akurat to co nie trzeba. Co Ty dziecko jesteś ? Nie rozumiesz jak się do Ciebie mówi tylko dalej swoje ?

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 21:25:49

Małas robiony posiew kału na wykluczenie u ciebie tych pasożytów? poza tym chyba jestes duza dziewczynką i nie wkładasz brudnych rak do buzi tak jak ma to miejsce w przypadku dziecka. owsiki nie przechodza ot tak sobie z człowieka na człowieka, czas przypomniec sobie lekcje biologii ze szkoły rozwój owsika

jak brac ten lek? pasozyty

07 lis 2016 - 21:41:26

Słuchaj lekarza...to on się zna a nie ty. Napewno na początek profilaktycznie w dawce jaką zlecił, przy kolejnej wizycie będziesz miała skierowanie na badanie kału, o ile już nie dostałaś, i wtedy decyzja ostateczna- zwiększyć dawkę czy odstawić. Czegoś nie rozumiesz, to na wizycie zapytaj lekarza 100 x, jak dalej nie będziesz rozumiała to i 101 razy, po to on jest żeby dokładnie ci wytłumaczyć.

jak brac ten lek? pasozyty

08 lis 2016 - 18:29:30

no jak?
no tak jak lekarz zalecił.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szczepienia p.grypie - Szczecin