Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 55
Ostrzeżenia: 6/5

Co na wątrobę

12 wrz 2016 - 10:26:46

Cześć. Szukam ziólek, ewentualne tabletek na wątrobę. Biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne i z nich nie zrezygnuję. Zaczęłam teraz antyalergiczne bo mam uczulenie na grzyby tak więc jak widzicie moja wątroba jest obciążona ;) Robię próby wątrobowe i wszystko jak na razie wychodzi ok ale jak wiadomo lepie jest dmuchać na zimne.Czy polecicie coś na wątrobę wspomagającego?

Co na wątrobę

12 wrz 2016 - 10:35:54

Ostropest plamisty. To takie ziarenka. Najlepiej zmielić w młynku do kawy i jeść same albo dosypywać do różnych potraw.

Co na wątrobę

12 wrz 2016 - 11:42:39

@hally skoro na ten moment próby wątrobowe masz dobre to nie ładowałabym się w kolejne tabletki tylko zaczęła stosować nawyki zywieniowe które zalecane są przy diecie wątrobowej:

• Jeść 5 małych objętościowo posiłków w ciągu dnia;
• Posiłki spożywać o regularnych porach z 2 - 3 godzinnymi przerwami;
• Między posiłkami można tylko pić wodę - zalecam picie ciepłej wody* -mineralnej lub innej dobrej jakości np. z Aquariona lub dieta-wątrobowanapary herbaty bez cukru;
• Pierwszy posiłek spożywać w ciągu pierwszej godziny po przebudzeniu;
• Ostatni posiłek należy spożywać około 2 - 3 godziny przed snem;
• Należy spożywać posiłki świeżo przygotowane (przyrządzane tego samego dnia, bez odgrzewania, odsmażania!);
• Potrawy należy bardzo dokładnie żuć;
• Zabronione jest spożywanie owoców w ostatnim posiłku;
• Nie popijać posiłków;
• Należy wypijać ok. (w zależności od masy ciała) 1,5 litra płynów dziennie;
• Tłuszcze dobrej jakości, zwłaszcza olej, oliwa z oliwek Extra Vergine, olej lniany, należy dodawać do gotowych potraw, czyli na surowo;
• Warzywa należy spożywać w co najmniej 4 porcjach w ciągu dnia;
• Ilość owoców należy ograniczyć do 2 porcji dziennie;
• Zaleca się spożywać 2 porcje chudego niesłodzonego nabiału dziennie;
• Zaleca się spożywać co najmniej 3 porcje ryb tygodniowo;
• Zaleca się wyeliminować spożycie tłustego mięsa i tłustych wędlin;
• Ograniczyć sól, pieprz i ostre przyprawy;

Co na wątrobę

12 wrz 2016 - 16:09:43

podobno dobry jest od lat Rapacholin

niezweryfikowana
Posty: 91
Ostrzeżenia: 9/5

Co na wątrobę

16 wrz 2016 - 10:52:24

Ja również Hally na Twoim miejscu nie pakowałabym się w jakieś leki bo to nie ma sensu. Nie powinno się faszerować tabletkami bo nikt tak naprawde po pierwsze nie zbadał jak się takie tabletki wchłaniają, po drugie czy te tabletki rownież nie sa obciążeniem dla wątroby?
Bardzo fajnie Ci tutaj opisała co robić czaskomety
Poza tym polecam tak jak drugi komentujący ostropest. Ma dobre działanie na wątrobę, stosuję się go nawet przy poważnych terapiach. Dobra mieszkanką ziołową jest Hepa vitale. Oprócz ostropestu zawiera w sobie:
nasiona babki plescznik
nasiona czarnuszki siewnej

niezweryfikowana
Posty: 39
Ostrzeżenia: 4/5

Co na wątrobę

19 wrz 2016 - 14:13:41

A gdzie można to kupić?

niezweryfikowana
Posty: 101
Ostrzeżenia: 6/5

Co na wątrobę

03 paź 2016 - 11:17:33

Cytat
vallen
A gdzie można to kupić?

Vallen ja również stosuję Hepa Vitale i zamawiałam przez internet. Szukałam w aptekach, ale nie bylam w stanie znaleźć tak więc zmuszona bylam zamowić przez neta :P Jest dosyć drogie, ale za to wydajne. No i moja rodzinna bardzo to poleała jako regeneracja wątroby podczas róznych kuracji i podczas przyjmowania leków.

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 7/5

Co na wątrobę

19 paź 2016 - 10:38:37

A czy zawsze trzeba brać coś takiego podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych? Bo sama obecnie biorę ale nie zastanawiałam się szczerze powiedziawszy nad tym jaki to ma wplyw na moją wątrobę....

niezweryfikowana
Posty: 15
Ostrzeżenia: 4/5

Co na wątrobę

20 lis 2016 - 08:37:02

olej z ostropestu albo ostropest mielony - naturalna sylimaryna, lepsza od tabletek

olej z ostropestu i ostropest mielony.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-02 20:16 przez spikker.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opinie o vericaust- sposoby na kurzajkę! Helpp!