Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

operacja oczu

16 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 6/5

Operacja zaćmy Czechy

20 lip 2016 - 09:15:03

Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale mam problem, a raczej ma go moja babcia. Jakiś czas temu okazało się, że choruje na zaćmę, ale, niestety, wyznaczyli u nas jej jakiś absurdalnie odległy termin. Według nich 80-letnia kobieta może sobie czekać 2 lata na zabieg, a, niestety, prywatnie nas nie stać, żeby płacić po 4000 za zabieg. Koleżanka powiedziała mi, że można leczyć się w Czechach, a później ubiegać się o refundację. Sama operacja zaćmy w Czechach ma kosztować około 2500, a NFZ może zwrócić nam nawet 2000zł. Nie powiem, jest to interesująca opcja, ale boimy się z mamą, że są jakieś ukryte koszty. Stąd moje pytanie: któraś z was leczyła albo zna osoby, które usuwały zaćmę w Czechach?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-13 09:38 przez moderator.

Operacja zaćmy Czechy

18 sty 2017 - 12:48:10

Radzę dokładnie sprawdz te stawki bo cos mi sie nie chce wierzyć ze by w Czechach było o polowe taniej niz w Polsce moze cena 2500 to w euro a nie złotowkach

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 3/5

Operacja zaćmy Czechy

26 sty 2017 - 08:09:18

Z jednej strony tak, jednak z drugiej wiele osób odradza operowanie zaćmy w Czechach. Po pierwsze jeśli coś się stanie to jest problem z wyegzekwowaniem odszkodowania . Sądzić się w Czechach jest bardzo trudno.

Po drugie nie macie pewności czy personel będzie rzeczywiście wykwalifikowany.

Operacja zaćmy Czechy

26 sty 2017 - 08:56:04

ogladałam kiedys program o operacjach plasycznych i własnie w czechach najwiecej jest partaczy. Ja wiem ze operacja zaćmy to nie operacja plastyczna ale ja bym sie nad tym mocno zastanowiła. Jak by nie patrzec to są oczy wiec jak cos sie nie powiedzie to nie poprawisz a nie daj boze komplikacje a przy wiekowej takie moga byc.

Operacja zaćmy Czechy

30 sty 2017 - 14:03:56

Nie no dziewczyny... przecież to jest paranoja. Są niby jakieś oferty, że płaci się 500 zł i jakaś firma organizuje wyjazd do Czech, tam się robi operację na NFZ i po operacji wraca się do domu. Ta opłata to niby za za dokumentacje i ogarnięcie transportu.
Ale nikt już nie mówi co jeśli się okaże że są komplikacje, że jednak są jakieś powikłania. Trzeba wracać na własny koszt? Leczyć się w PL? ale jak? i tu się zaczynają schody...

Jeśli dla kogoś Czechy są blisko to pewnie i Wrocław, Opole będą blisko. Warto podzwonić po tamtejszych klinikach i zapytać o terminy na NFZ. Jeśli kogoś stać warto zainwestować i zrobić operację w klinice.

Nie znam się na operacjach zaćmy, jedyna klinika okulistyczna jaką znam to Spektrum we Wrocławiu bo są dość znani. Może tam warto zadzwonić i zapytać o warunki zarówno na NFZ jak i prywatnie.

niezweryfikowana
Posty: 87
Ostrzeżenia: 2/5

Operacja zaćmy Czechy

14 mar 2017 - 17:20:32

To jeszcze wszystko zależy gdzie kto mieszka . Ja i moja rodzina np mieszkamy w krakowie . Więc wiadome ,że do kliniki okulistycznej wybiorę się tutaj . Moja mama u której stwierdzono zaćmę , właśnie wybrała się do kliniki okulistycznej Optegra , tam miała przeprowadzane badania kwalifikacyjna potem po dwóch tygodniach wybrała się na zabieg do kliniki Lexum w Czechach .I zabieg wykonywany jest wramach dyrektywy transgranicznej , gdzie masz zapewnioną pełną opiekę medyczną przez transport w obie strony , przed zabiegiem jak i również po zabiegu . Nie ma czegs takiego ,ze po zabiegu zostajesz sam sobie . A co do NFZ to podziękowałyśmy z mamą , dostała termin oczekiwania 3 lata .

niezweryfikowana
Posty: 274
Ostrzeżenia: 4/5

Operacja zaćmy Czechy

12 lip 2017 - 15:05:54

Ja bym się trochę obawiała jechać na operację zagranicę. W Polsce rzeczywiście są problemy z terminami na NFZ, ale to po prostu zgłosiłam się do łódzkiego szpitala Bonifratrów, gdzie na przyjęcie czekałam tylko kilka dni. Operacja przebiegła sprawnie, bez żadnych komplikacji

Operacja zaćmy Czechy

12 lip 2017 - 17:28:57

www.ocnicentrum.agel.cz
znajomy ma tam niedługo operację

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 1/5

Operacja zaćmy Czechy

13 lip 2017 - 11:05:10

Jaki jest polski NFZ i służba zdrowia każdy widzi, ale nigdy nie wybrałabym się z porodem czy zabiegiem medycznym specjalnie za granicę. Potem wychodzą problemy z dodatkowymi kosztami szpitalnymi, bo czegoś może ubezpieczenie nie objąć, czy po prostu błędy lekarskie, czy powikłania, a dochodzenie swoich praw jako obcokrajowiec nie byłoby wcale proste i przyjemne. Z resztą nie zdziwiłabym się wcale gdyby polskie instytycje też robiły problemy, bo w końcu "sama wybrałaś czechy". Nie po to płacę podatki w PL, aby ryzykować swoje zdrowie za granicą.

Operacja zaćmy Czechy

14 wrz 2017 - 23:15:23

A ja powiem wam co ostatnio wyczytałam w sieci. Klinika Optegra w Krakowie organizuje darmowe wyjazdy do Czech na koszt NFZ właśnie na operację zaćmy. Dodatkowo dają bon na pierwszą wizytę kontrolną w Polsce już po operacji. Zdaje się, że było to 50zł. Moim zdaniem warto skorzystać.

Operacja zaćmy Czechy

02 paź 2017 - 10:46:40

Moja babcia wykonywała operację na zaćmę w klinice <moderacja> w Czechach i jest bardzo zadowolona :)
<moderacja-treści reklamowe>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-02 10:56 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 1
Ostrzeżenia: 1/5

Operacja zaćmy Czechy

25 paź 2017 - 10:01:00

Moja babcia miała operację zaćmy w klinice <moderacja>. Konsultację miała w Polsce, następnie zabieg w Czechach, jest zadowolona z efektów, polecam. _____________ <moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-25 11:17 przez moderator.

Operacja zaćmy Czechy

25 paź 2017 - 10:11:03

co to taka epidemia tej "Zaćmy" zauważyliście że dużo ludzi....tak jakby lekarze się zmówili i wszyscy zaćmy mają jak z tym szczepionkami na grupę super

Operacja zaćmy Czechy

25 paź 2017 - 10:39:16

WITAM SERDECZNIE, MOJA SASIADKA MIAŁA OPERACJE W CZECHACH I JEST ZADOWOLONA.;...PRYWATNA OPERACJA KOSZTOWAŁA JA 5 TYSIECY ZŁOTYCH.POZDRAWIAM

<moderacja-tekst na Forum powinien być odpowiednio formatowany, nadużywanie opcji pisania dużymi literami jest traktowane jako krzyk i może zakończyć się nadaniem ostrzeżenia>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-25 13:23 przez moderator.

Operacja zaćmy Czechy

25 paź 2017 - 12:23:15

Cytat
Polaris3
co to taka epidemia tej "Zaćmy" zauważyliście że dużo ludzi....tak jakby lekarze się zmówili i wszyscy zaćmy mają jak z tym szczepionkami na grupę super
i jeszcze podobnie wygladające watki na temat tego ze ktos miał taka operacje i jest zadowolony. No cóz ludzie nie którzy nie myslą i sa jak marionetki no ale to ich wybór... a co do szczepień wrzucałam wiele publikacji i jak ktoś mądry to sie zainteresuje poczyta , obejrzy i sam podejmie decyzje co dla niego dobre. same szczepienia na grype sa bezsensowne bo szczepisz sie na zeszłoroczny szczep a nie na tegoroczny i w ten sposób nabija sie kase dla koncernów

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomaganie jest ludzkie