Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kleszcze

14 lip 2016 - 18:24:17

Cześć dziewczyny wczoraj w pepku znalazłam dwa kleszcze,jeden się jeszcze nie wbił,a drugi wbił i jest problem z wyciągnięciem ,dziś poszłam do lekarza i otrzymałam antybiotyk na 3 tygodnie,tylko zdziwiła mnie pani doktor bo nic mi nie wyciągneła tylko przepisała antybiotyk ,myślicie że to pomoże.Przesyłam fotkę z przybliżenia.Proszę o jakiejś odpowiedzi czy ktoś z was też miał tak jak ja,bo sie troszkę martwię .Dziękuję



Kleszcze

14 lip 2016 - 18:42:00

Kleszcze wyciąga się jak najszybciej, jeśli zrobi się to we właściwy sposób ryzyko zakażenia jest minimalne.

Kleszcze

14 lip 2016 - 19:03:42

prosto mozna też sprawdzić pomacaj tam delikatnie jak poczujesz ostre ukłucie to znaczy że on jeszcze jest.

Kleszcze

14 lip 2016 - 20:22:49

Naciskam to jest twardę ,lekarka sama powiedziała że tam musi coś być ,ale nic nie wyciągała,mam nadzieję że samo się wydostanie,jak na razie to bardzo mnie boli ta okolica

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Kleszcze

14 lip 2016 - 20:35:43

Czy nie należałoby z tym zgłosić się do szpitala?

Kleszcze

14 lip 2016 - 21:20:10

Są takie specjalne maszynki do próżniowego wyciągania kleszczy - wyciąga się je bezpiecznie

Kleszcze

14 lip 2016 - 21:55:08

Cytat
PaniGami
Czy nie należałoby z tym zgłosić się do szpitala?
kurcze ale byłam u lekarza i właśnie nic mi nie zrobiono tylko dostałam antybiotyk, i dlatego pytam się tutaj bo może któraś z was miała taki przypadek jak ja

Cytat
Mariamagdala333
Są takie specjalne maszynki do próżniowego wyciągania kleszczy - wyciąga się je bezpiecznie
a gdzie można takà maszynkę kupić



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-07-14 21:56 przez aga23013.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Kleszcze

14 lip 2016 - 22:02:44

Cytat
PaniGami
Czy nie należałoby z tym zgłosić się do szpitala?

Właśnie chyba pasowałoby zwłaszcza, że boli.
Byłaś u lekarza to dlaczego nie zapytałaś czy tam coś było itp.

Kleszcze

14 lip 2016 - 22:12:23

hmm dziwna lekarka nawet jak kleszcz siedzi głęboko totrzeba lekko naciać i go "wydłubac" a nie zostawic i dac antybiotyk

Kleszcze

14 lip 2016 - 22:15:38

kupić można w aptece lub sklepie medycznym.

ps. ja również uważam, że trzeba to jeszcze komuś pokazać! pogotowie lub inny lekarz np rodzinny.

masz rumień więc antybiotyk na pewno konieczny + później badanie na boreliozę.

Kleszcze

15 lip 2016 - 11:05:26

Mój mąż wyciągał sobie kleszcza,ale tak niefortunnie,że kawałek go zostało,poszedł na pogotowie i mu nacinali skórę i te resztki wyciągnęli,także na nic bym nie czekała tylko poszła na pogotowie czy gdzie tam możesz pójść.I nie liczyłabym,że samo to odpadnie.Lekarz chirurg powinien przyjąć cię bez problemu,bo dzisiaj z kleszczami to nie przelewki.

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 8/5

Kleszcze

23 lip 2016 - 15:42:41

Kleszcze w tym roku mają niezłą pożywkę. Jest ich zatrzęsienie. Zima była słaba, nie wszystkie wyginęły a dodatkowo się rozmnożyły. Po ugryzieniu koniecznei trzeba zgłosić się do lekarza bo może się z tego zrobić borelioza. W zaawansowanym stadium jest to choroba nieuleczalna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-09-14 19:52 przez moderator.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Poszukiwana sukienka L Xl