Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

hurtownia elektryczna

godzinę temu

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wycinanie pieprzyków help

09 gru 2015 - 18:12:18

Czesc dziewczyny,
bylam u dermatologa na tak zwanym przeglądzie skory/zamiom. Lekark wynalazla mi 3 pieprzyki, które stwierdzila ze trzeba koniecznie wyciąć - dała skierowanie do onkologa na wycinke jestem juz po wizycie i tu rodzi sie moja obawa i pytanie....wycinac czy nie....rożne są wersje, jedni mówią że lepiej usunąć inni by nie ruszać...czy jest wśród nas osoba która miała podobny problem i moze cos podpowiedzieć/doradzić?
Z góry dziękuje

wycinanie pieprzyków help

09 gru 2015 - 18:40:59

Hej ja miałam na brzuchu - jeden czarny niesymetryczny podejrzany- cykałam się 3 lata i zadawałam takie samo pytanie
W końcu wycięłam u chirurga-onkologa - zagoiło się ładnie, poszłam na zdjęcie szwów i czekałam 3 tyg na wyniki.
To były chyba najdłuższe 3 tygodnie ;)
Zmiana okazała się łagodną zmianą melanocytową-ale z takich zmian później może wykluć się coś znacznie gorszego -szczególnie kiedy pieprzyki są narażone na obcieranie itd- ja miałam akurat w miejscu codziennego obierania skóry o paski spodnic i spodni.
Ja wycięłam 5 lat temu nie żałuję .
Tak więc jak dla mnie wycinać lepiej działać za wczasu lub wcześnie.
Trzymaj sie ~!

wycinanie pieprzyków help

09 gru 2015 - 18:55:52

Miałam dwa pieprzyki, które trzeba było usunąć , jeden na brzuchu , usuwali mi prądem , a na plecach miałam normalny zabieg, ze znieczuleniem i zakładane 5 szwów na dwa tygodnie . obecnie nie żałuję podjętej decyzji . lepiej się chwilę przemęczyć i się ich pozbyć niż obawiać się jakiś zmian i choroby :)

wycinanie pieprzyków help

10 gru 2015 - 09:55:03

Cytat
Consual86
Hej ja miałam na brzuchu - jeden czarny niesymetryczny podejrzany- cykałam się 3 lata i zadawałam takie samo pytanie
W końcu wycięłam u chirurga-onkologa - zagoiło się ładnie, poszłam na zdjęcie szwów i czekałam 3 tyg na wyniki.
To były chyba najdłuższe 3 tygodnie ;)
Zmiana okazała się łagodną zmianą melanocytową-ale z takich zmian później może wykluć się coś znacznie gorszego -szczególnie kiedy pieprzyki są narażone na obcieranie itd- ja miałam akurat w miejscu codziennego obierania skóry o paski spodnic i spodni.
Ja wycięłam 5 lat temu nie żałuję .
Tak więc jak dla mnie wycinać lepiej działać za wczasu lub wcześnie.
Trzymaj sie ~!


Zazdroszcze Ci, że jesteś już po i masz to za sobą i cieszę się, że wszystko było OK ;)

zweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 2/5

wycinanie pieprzyków help

30 cze 2016 - 13:35:29

Teraz latem polecam wybrać się do dermatologa aby ocenił w jakiej kondycji jest nasza skóra i czy jakies znamiona kwalifikują sie do wycięcia, na jakie trzeba uważać latem i jakich kremów używać. W Luxmedzie za 145zl można wykupić pakiet Bezpieczne Opalanie - wizyta plus badanie dermatoskopem. A warto zainteresować się tematem

wycinanie pieprzyków help

12 lip 2016 - 17:57:22

Ja wycinalam

wycinanie pieprzyków help

12 lip 2016 - 18:31:22

Ja tez wycielam dwa. Jeden mialam przy piersi a drugi pod piersia i tez nie zaluje swojej decyzji bo wczesniej zdarzalo mi sie je podczas snu rozdrapac drapiac sie gdy mnie cos zaswedzialo i sie przestraszylam czy chociaz sama sobie nie zrobilam tym krzywdy. Ale wyniki byly dobre. Tylko pomimo znieczulenia zabieg nie byl az tak przyjemny. A teraz prawie znaku nie widac po zabiegu.

wycinanie pieprzyków help

12 lip 2016 - 19:19:48

Wytnij, bedziesz poczatkowo sie stresowac, denerwowac ale po wszystkim bedziesz lzejsza - bez obaw o to co masz na skorze. Ja bym nie ryzykowala i nie czekala. Lekarze wiedza co maja robic i w razie czego jest wielu specjslistow ktorzy Ci pomoga. Kochana nie czekaj bo tylko bedziesz sie zadreczac :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Limitless Forte