Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 08:44:15

Cześć Dziewczyny,
otóż od wczoraj męczy mnie ostre zapalenie pęcherza. Staram się kurować- nasiadówki w wannie, duże ilości wody i rumianku, łykanie "Urofuraginum"- jak na razie z marnym skutkiem. Cały weekend siedzę w pracy, dlatego proszę Was o radę- jak wytrzymać to 8 godzin? Leki przeciwbólowe? Jakieś ziółka? Mam się ciepło ubrać żeby wygrzać pęcherz? Nie będę przecież latać do toalety co 2 minuty...
Z góry dziękuję za pomoc.

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 09:30:28

Mam ten sam problem średnio 10 razy w roku, mi pomaga 'zakwaszanie'i rozcienczanie moczu - razem z furaginą łykam wit. c, piję dużo wody/herbaty z cytryną, herbatki żurawinowe, suszona żurawina etc., przechodzi po kilku godzinach :)

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 09:36:06

idź do lekarza po antybiotyk, z zapaleniem pęcherza nie ma żartów. A skoro koleżanka wyżej ma zapalenie 10 razy do roku to pewnie jest jakaś niedoleczona infekcja i warto zrobić badanie moczu i wymazy a nie "zakwaszać się"

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 09:44:09

furaginum to nic innego jak antybiotyk, ja niestety ze względu na nieprawidłową budowę anatomiczną będę się borykać z tym problemem, także nic innego nie pomoże.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-31 09:46 przez sweetie-kittie.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 10:01:44

Dziękuję za porady :)

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

31 lip 2015 - 10:08:25

żurawina pij bez względu na zapalenie pęcherza.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

20 lut 2016 - 07:01:01

trzeba dużo pic wody,soku z żurawiny,ogolnie cos z wit C,i jak czujesz ze musisz do tolalety to nie wolno trzymać,bo bakterie nie będą wychodzić,tak mi lekarz powiedział,i furaginum zazywac tak jak w ulotce napisane.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

20 lut 2016 - 09:43:16

Miałam dokładnie to samo co koleżanka wyżej. X w roku a nawet czasem tydzień po tygodniu. Czasami jedno dniowe bóle czasami tydzień trzymało. Jadłam furagin jak cukierki. A pomogło mi dopiero wyżej wspomniane zakwaszenie organizmu. Ponad standardowa dawka Wit.C czy to w tabletkach czy w kroplach ( te się szybciej chyba wchłaniają bo czułam ulgę po około 20-30 min.) plus starałam się wypić jednocześnie jak najwięcej wody aż na full ( czasami i 1,5 l w ciągu niecałe godziny) do czasu kiedy pęcherz miałam pełny było super bo nie. Bolało jak tylko wracałam z toalety znów się opić musiałam i ból był znosiny. Kilka godzin i przechodziło. Nie byłam już w stanie łykac ciągle antybiotyków po pół roku miałam takie bóle brzucha od nich że koniec świata. To jest tak zwane przewlekłe zapalenie pęcherza ( poczytać możesz o tym) więc reasumując ; wypad do apteki dużo Wit C. Plus nie mniej jak litr wody z sokiem z cytryny. Jak masz możliwość wsadz tyłek w gorąca wodę i wtedy to pij.
Ps. Pani ginekolog poradziła mi też na noc kiedy masz atak bólu lub w dzień jeśli jesteś w domu oczywiście wziąć gorąca kąpiel i wypić podczas niej piwo... Powiem ze to tez mi ulgę przynosiło zwłaszcza w nocnych napadach bólu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-20 09:49 przez Babylily-12.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

17 kwi 2016 - 22:24:49

Te nasiadówki to nie do końca są dobre. Mój lekarz nie poleca, bo ciepło i wilgoć to idealne warunki dla rozwoju bakterii, a nie dla ich zabicia. Ze swojej strony mogę polecić urofuraginum i dużo płynów (najlepiej soki owocowe, warzywne, woda z cytryną, herbata z pokrzywy, czyli wszystko co bogate w witaminę C i moczopędne). A jesli to nie pomoże to do lekarza.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

22 maj 2016 - 22:03:51

FURAGIN, ale nie wiem czy bez recepty można kupić.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

23 maj 2016 - 22:37:03

Cytat
teresu
FURAGIN, ale nie wiem czy bez recepty można kupić.
można, urofuraginum jest bez recepty, to dokładnie to samo, koszt około 10-12 zł za 30 tabletek

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

12 cze 2016 - 11:00:49

Miałam ten sma problem! Doszła mi też menopauza wiec wszystkie problemy w jednym
momencie i do tego to bieganie do toalety a w pracy nie mogę tak bez przerwy wychodzic. kupilam urofuraginum w nadziei ze może zadziala bo nie ufam reklamom, ale serio zadzialał!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-12 11:01 przez wolska09.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

15 cze 2016 - 17:55:14

Ja jak dostałam zapalenia pecherza też kupiłam urofuraginum bo widziałam je w apteczce mojej mamy więc zdałam się na jej doświadczenie. I ból minął po pierwszym dniu, ale farmaceutka zaznaczyła aby aby kuracje doprowadzić do końca. Mam małe dziecko i nie miałam czasu ani chęci siedziec z nim u lekarza a wiadomo jakie teraz kolejki.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

07 lip 2016 - 12:33:28

Ja zawsze piję dużo wody, żurawinowej herbaty, 10 tabletek witaminy C na raz i popić sokiem pomarańczowym (rano i wieczorem, popołudniu też kilka wezmę). Plus oczywiście jakaś furagina + nospa + ibuprom. A w pracy staram się ignorować :/ Inaczej bym cały czas siedziałą w wiadomym miejscu i wyła z bólu.

ZAPALENIE PĘCHERZA W PRACY

07 lip 2016 - 13:08:11

Cytat
smar90cik
Ja zawsze piję dużo wody, żurawinowej herbaty, 10 tabletek witaminy C na raz i popić sokiem pomarańczowym (rano i wieczorem, popołudniu też kilka wezmę). Plus oczywiście jakaś furagina + nospa + ibuprom. A w pracy staram się ignorować :/ Inaczej bym cały czas siedziałą w wiadomym miejscu i wyła z bólu.
to może czas nawyzszy znaleźć przyczynę zapalenia a nie leczyć objawy, doraźnie mozna stoswać herbatę zurawinowa czy urofuraginum ale najlepiej zbada c mocz i zobaczyc co się dzieje

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

oct oczu