Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 19:48:59

Od roku, po przebytej anginie często boli mnie głowa. Wcześniej nigdy to się nie zdarzało. Byłąm na MR głowy badania wykazały :
W obrębie istoty białej obu płatów czołowych obecne pojedyncze ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zaleznych i Flair o średnicy do 4mm.
Byłam u neurologa, powiedziano, że to stało się przy urodzeniu (podczas porodu)
Ale jest to dla mnie dziwne bo nigdy wcześniej mnie głowa nie bolała, dopiero po tej chorobie non stop.

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 20:00:22

a zatoki w tym badaniu ok? Zrobiłabym posiew.

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 20:08:52

Cytat
nicolenkaa
a zatoki w tym badaniu ok? Zrobiłabym posiew.
Tak zatoki ok.
A jaki posiew? powiedz mi coś na ten temat.

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 20:16:17

no z anginy mogło przejść m.in na przewlekłe zapalenie zatok, to mogłoby powodować bóle głowy. Żeby to sprawdzić musiałabyś iść najlepiej do laryngologa.
Byłaś z tymi bólami głowy u lekarza rodzinnego? Mówiłaś, że to po tej anginie się tak zaczęło?

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 20:23:17

Cytat
nicolenkaa
no z anginy mogło przejść m.in na przewlekłe zapalenie zatok, to mogłoby powodować bóle głowy. Żeby to sprawdzić musiałabyś iść najlepiej do laryngologa.
Byłaś z tymi bólami głowy u lekarza rodzinnego? Mówiłaś, że to po tej anginie się tak zaczęło?

Tak mówiłam.
Dostałam skierowanie na MR od rodzinnego bo TK nic nie pokazała.
Miałam też prześwietlenie zatok, ale tam wszystko ok.

Byłam już u lekarza neurologa który również zlecił mi te badania. Robiłam tez badania na boreliozę, również nic.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-29 20:24 przez -YOLO-.

Wynik badania MR głowy

29 sty 2015 - 20:32:02

a masz jakieś inne objawy oprócz bólów głowy, albo coś co towarzyszy bólom głowy? Boli cię głowa w jakimś konkretnym miejscu albo w konkretny sposób, w konkretnej sytuacji? W lecie też cię bolała, czy trochę rzadziej?

Wynik badania MR głowy

12 mar 2015 - 20:34:38

Sprawdziłabym stawy skroniowo-żuchwowe ( w czasie anginy mogły zostać "zaatakowane" ). Do sprawdzenia również byłby odcinek szyjny kręgosłupa ( problemy zlokalizowane w jego obrębie również dają objawy bólowe).
Diagnostyka obrazowa może nie pokazać problemu jeżeli chodzi tu np o zesztywniałą torebkę stawową czy też napięte mięśnie karku.
Polecam poszukac dobrego fizjoterapeuty, który wszystko sprawdzi i przeprowadzi ewentualną terapię.
Czasem jest to kwestia kilku wizyt, więc nie warto się męczyć z bólem :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-12 20:35 przez eithrose.

Wynik badania MR głowy

12 mar 2015 - 20:50:20

Kregosłup.Moja tesciowa miała podobne objawy okazało sie ze m problemy z kręgosłupem.Teraz jest w trakcie leczenia.

Wynik badania MR głowy

12 mar 2015 - 20:54:03

Ogniska hiperintensywne w mózgu to są często miejsca niedotlenione/ małe krwiaki/ ewentualnie pozostałości po nich. Raczej nic groźnego, jeśli nie masz innych objawów, które by sugerowały inne zmiany.

Jeśli chcesz coś wiedzieć dokładnie, to radziłabym Ci zrobić RM z kontrastem podanym dożylnie, bo dopiero wtedy naprawdę coś widać. Możesz zrobić również EEG i dopiero z takim kompletem pójść do neurologa.

Ale jest tez mnóstwo innych przyczyn bólu głowy - zatoki, ucisk na nerwy w kręgosłupie szyjnym, stres. Miałaś jakieś ciężkie przeżycia ostatnio?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Toksoplamoza, różyczka