Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:16:06

hej, mam do Was pewne pytanie odnośnie leczenia kanałowego. Czy to jest normalne, że po leczeniu kanałowym pobolewa ząb? Miała któraś z Was tak? Dziś miałam kanałówkę dolnej siódemki i przy znieczuleniu nic nie bolało ale jak tylko wróciłam do domu, to znieczulenie zeszło i zaczął mnie pobolewać ząb. Za dwa tygodnie zzeka mnie jeszcze druga wizyta z tym samym zębem. Jak u Was wyglądało leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:26:03

Ja mialam bez znieczulenia.bolalo bardzo.az do rana.4 wizyty mialam.na ostatniej juz nie bolalo.

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:31:25

Czyli jest to normalne?

zweryfikowana
Posty: 276
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:31:27

Mnie nie bolalo nic, zeba robil bez znieczulenia.

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:33:45

ostatnio moja dentystka mówiła, że pobolewanie jest normalne.

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:39:21

To mnie troszkę uspokoiłaś :)

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:49:21

Ja miałam na znieczuleniu i tak jak u Ciebie troszkę potem mnie pobolewał!

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Leczenie kanałowe zęba

28 lis 2014 - 15:52:45

To normalne, ja po ustaniu znieczulenia miałam przez cały dzień uczucie drażnienia, masakra.

niezweryfikowana
Posty: 229
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie kanałowe zęba

25 kwi 2015 - 16:09:31

Jeśli o kanałówkę chodzi, to trzeba zdecydowanie wybrać najlepszego dentystę. To zbyt poważna sprawa.

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Leczenie kanałowe zęba

26 kwi 2015 - 22:23:07

Kanałówkę miałam bez znieczulenia (to naprawdę nic nie boli o ile dobrze zatruje się zęba). Tylko, że byłam też w dobrym gabinecie stomatologicznym - moja mama trzy/cztery lata temu robiła implanty zębów u Tomasza Śmigiel i od tego czasu obie chodzimy do tego gabinetu (zajmują się też protetyką czy kanałówką). A co do znieczulenia - parę razy miałam, nic przyjemnego i potem cały dzień odczuwam dziwne mrowienie.

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 5/5

Leczenie kanałowe zęba

29 kwi 2015 - 22:43:18

Bez znieczulenia? Ja bym nie wytrzymała.

Leczenie kanałowe zęba

29 kwi 2015 - 23:36:06

Leczenie kanałowe polega na usunięciu nerwów i zębiny z komory zeba. Na poczatku zab jest potocznie mowiac zatruwany czyli usmiercana jest miazga zeba czyli to co jest unerwione w zebie. Lekarz robi to na pierwszej wizycie jak uzna ze prochnica jest tak gleboka ze dotarla do w/w miazgi, jednak z czasem nerwy lub ich szczatki gdzies tam zostaly i jeszcze mozna troche odczuwac bol, dlatego leczenie kanalowe nigdy nie odbywa sie na jednej wizycie tylko jest ich min 4 gdzie na kazdej zmiekczana jest zebina (to cos co jest zaraz pod szkliwem) i usuwana z zeba wraz z nerwami specjalnym pilnikiem dlatego czesto ma sie wrazenie ze lekarz czyms "rżnie" po zebie, pozniej jest plukanie zeba podchlorynem w celu usuniecia bakterii. Jak juz na ktorejs wizycie lekarz uznaje ze zab jest czysty, kanaly poszerzone to wtedy je wypelnia i zaklada kompozyt czyli tzw. plombe. Robi rtg spr czy wszystko jest ok i masz uratowanego zeba, jednak zab martwy z czasem staje sie kruchy jak wydmuszka i niestety zmienia kolor, poniewaz nie odzywia sie bo nie ma naczyn krwionosnych przez co nie doplywa do niego krew z odzywczymi substancjami. Dlatego za kilka lat zapewne bedziesz musiala zrobic korone na zeba bo zab albo Ci sie ukruszy podczas gryzienia albo bedzie siny i brzydko wygladal.

Leczenie kanałowe zęba

30 kwi 2015 - 00:37:47

Po 1-wszej wizycie trochę mnie pobolewał, po 2 przez jeden dzień maiałam go wrażliwego i spokój :)

niezweryfikowana
Posty: 341
Ostrzeżenia: 5/5

Leczenie kanałowe zęba

30 kwi 2015 - 15:44:07

Cytat
linka212
Bez znieczulenia? Ja bym nie wytrzymała.

Jeśli ząb jest dobrze zatruty to nie powinno Cię nic boleć przy kanałowym. Raz odczuwałam ból (ale to było parę lat temu) to pamiętam, że dentysta zatruł jeszcze raz i musiałam przyjść za jakiś czas.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Leczenie kanałowe zęba

04 maj 2015 - 09:50:31

No wiesz, jak sama napisałaś - znieczulenie zeszło, a przecież w końcu w tym zębie było coś robione, wiercone, "szukane", więc nie ma co się dziwić, że odczuwasz, że był on leczony :) Również ostatnio byłam na leczeniu kanałowym, moje zęby są tak małe i niezbyt przyjazne do leczenia, że bałam się, że będzie mnie boleć cała szczęka. Na szczęście to były tylko moje obawy, znieczulenie zadziałało w 100%, a mój dentysta jest tak delikatny, że nie było problemu z bólem. Jestem pacjentką Kliniki Odent w Warszawie już od dłuższego czasu i nigdy nie skarżyłam się na leczenie, a jak wspomniałam moje zęby są bardzo trudne do leczenia. Nawet kiedyś w innej klinice było tak, że dentystka nie wiedziała jak się za to zabrać bo zęby są malutkie, nałożone lekko na siebie i bardzo blisko dziąsła. Na szczęście teraz nie mam już z tym problemów, tzn. znalazłam odpowiednią dentystkę :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc w "ogarnięciu" cukrzycy