Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 09:49:24

Robilam wymaz z pochwy wyszedl mi taki wynik, przepraszam ze tutaj pisze ale nie wiem co oznaczaja te plusy, czy to znaczy ze mam ta bakterie? wizyta u lekarza za tydzien a ja juz nie moge wytrzymac czy cos mi wyszlo. Cz jesli mam te bakterie to da sie ich pozbyc? mam 21 lat i nie wiem skad mi sie to moglo wziasc ale mam typowe objawy , swedzenie itp

Pałeczki kwasu melekowe +++
Estrerichia coli ++
Enterococcus spp. ++
Staphylococcus koagulazo-ujemny +

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 09:51:31

Po co kolejny wątek na ten sam temat?

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 09:56:48

eschericha coli wystepuje tylko w jelicie grubym, wiec masz infekcje ukladu moczowego..
nieprawidlowa higiena oklic intymnych



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-25 09:59 przez milenka1991.

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:02:21

Masz zakażenie wywołane bakteriami i tyle, musisz iść do lekarza, antybiotyk i już.

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:02:26

a te pozostałe bakterie tez je mam? to jest gronkowiec?

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:07:53

pałeczki kwasu mlekowego to akurat dobrze, że są. gronkowiec, escherichia coli i coś tam jeszcze z grupy ziarnaków.

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:08:00

skoro taie wyszly to tez je masz, ale sa bakterie pozytywne( wystepujace naturalnie) a sa negatywne(chorobotworcze), gronkowiec to jest staphylococcus aureus- a tego nie masz.
paleczki kwasu mlekowego-wystepuja zawsze, a enterococcus i eschericha coli to bakterie z odbytu, wiec masz infekcje ukladu moczowego, spowodowane przedostaniem sie tych bakteri do pochwy

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:15:26

Idź jak najszybciej do swojego lekarza, masz zakażenie pochwy. Przepisze Ci leki prawdopodobnie dopochwowe. Tym bardziej, że Twoje upławy z pewnością są zielonkawe i cuchnące. Jeśli dodatkowo odczuwasz pieczenie przy oddawaniu moczu, nie zwlekaj. Pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus spp.)są jak najbardziej normalne, więc nie ma się czym przejmować. Dzięki nimi pH pochwy jest kwaśne, pozostałe bakterie powinny występować w mniejszych niewielkich ilościach, je również ilozuje się z pochwy.
Większe ilości E. coli mogą powodować zakażenie. Czasem samemu można się zakazić poprzez nieprawidłową higienę, gdy myje się od odbytu do ku przodzie. To wszystko, co masz w wyniku?

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:16:49

Cytat
milenka1991
staphylococcus aureus- a tego nie masz.

s.aures to jest gronkowiec złocisty. są różne rodzaje gronkowców. to co ona ma to jest gronkowiec innego rodzaju.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-25 10:18 przez corkachaosu.

niezweryfikowana
Posty: 102
Ostrzeżenia: 1/5

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:16:50

wlasnie mam te same objawy takze w odbycie, jestem przerazona wczesniej ginekolog leczyla mnie na grzybice ale było jeszcze gorzej, czy da sie calkowice pozbyc tych bakterii? mam nadzieje ze to nie jest nic groznego ani nie gronkowiec

niezweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:26:09

Staphylococcus i Enterococus feacalis w większych ilościach powodują stany zapalne i zakażenie pochwy - idź po antybiotyk do swojego gina.

prosze o ineterpretacje bardzo wazne

25 paź 2014 - 10:29:27

s.aureus to gronkowiec koagulazo dodatni, twój jest koagulazo ujemny, więc to nie s.aureus, tylko jakiś iny gronkowiec, jest ich dużo innych rodzajów, to najprawdopodobniej s. epidermitis który groźny nie jest.

reszta tak jak dziewczyny piszą : lactobacillus że są na +++ to bdb, a e.coli i enterococcus do leczenia. Nic się nie martw, nie jest źle.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zatkany nos!