Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:16:45

Witam kochane ogólnie okulary powinnam nosic juz jakies 3 lata ale od jakiegoś czasu noszę je rzeczywiscie dzien w dzien bo słabo widzę i one mnie po prostu bolą wie może któraś czym to może byc spowodowane na wizycie byłam jakis czas temu wiec okulary powinny być dobrze dopasowane :)

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:28:16

Teraz nosisz codziennie te okulary które miałaś dopasowane trzy lata temu?
Jeśli tak, to mogą być już za słabe i stąd ten ból głowy. Umów się na wizytę, powiedz w czym problem i okulista sprawdzi czy są dobrze dopasowane.

Jeśli natomiast są to nowe okulary to przez pierwszy tydzień głowa faktycznie może Cię boleć bo musisz się przyzwyczaić, zwłaszcza np. przy szkłach cylindrycznych - sama tak miałam. Z tym, że jeśli po tygodniu bóle nie ustąpią to znaczy że szkła są jednak źle dobrane i trzeba przejść się na wizytę jeszcze raz.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:30:35

''Teraz nosisz codziennie te okulary które miałaś dopasowane trzy lata temu? '' nie tak jak już pisałam byłam na wizycie jakis czas temu, czyt. miałam tez zmienione okulary na nowe

okulary nosiłam od kilku dni i nic mnie nie bolało a dziś mnie zaczeło bolec oko i mam wrażenie, że jest takie... hmmm suche?

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:34:47

Oczy muszą się przyzwyczaić do nowych szkieł. Mnie zazwyczaj boli wtedy głowa, nawet zdarzają się lekkie mdłości :P

Jeśli te bóle oczu nie ustąpią po tygodniu to koniecznie idź do okulisty.

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:35:24

A siedzisz dużo przy kompie? Ja swego czasu, przy starych szkłach też tak miałam. Teraz mam takie specjalne do korzystania z komputerów etc.
Możesz spróbować popytać się pani w aptece o jakieś krople albo iść do okulisty, jeżeli masz możliwość mieć szybko wizytę :)

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:38:25

Cytat
wakeupmakeup
''Teraz nosisz codziennie te okulary które miałaś dopasowane trzy lata temu? '' nie tak jak już pisałam byłam na wizycie jakis czas temu, czyt. miałam tez zmienione okulary na nowe

okulary nosiłam od kilku dni i nic mnie nie bolało a dziś mnie zaczeło bolec oko i mam wrażenie, że jest takie... hmmm suche?

Jedno tylko? Jeśli tak to może problemem nie są okulary a oko. Nie podrażniłaś go sobie czymś? Jest zaczerwienione etc?
tak jak napisała dziewczyna powyżej, może wystarczy przejść się do apteki po jakieś dobre krople nawilżające i zaaplikować.
Jednak, jeśli mimo to dalej będzie boleć i nie przejdzie za kilka dni to i tak radziłabym się wybrać do okulisty.

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 20:48:03

Cytat
Kathyu
Oczy muszą się przyzwyczaić do nowych szkieł. Mnie zazwyczaj boli wtedy głowa, nawet zdarzają się lekkie mdłości :P

Jeśli te bóle oczu nie ustąpią po tygodniu to koniecznie idź do okulisty.

głowa mnie boli i oczy i prawe oko mam tak jak by suche :/ i czy mam zostawic okulary na sobie w tej sytuacji czy zdjąć ?
Cytat
ElisaDay
A siedzisz dużo przy kompie? Ja swego czasu, przy starych szkłach też tak miałam. Teraz mam takie specjalne do korzystania z komputerów etc.
Możesz spróbować popytać się pani w aptece o jakieś krople albo iść do okulisty, jeżeli masz możliwość mieć szybko wizytę :)

Hmm zawsze mam okulary przystosowane do posiadówki przy kompie lub tv okulary tak jak by na caly czas bo z daleka nie widzę :) wade mam -1,5 a an prawe -1,75
Cytat
Nigys
Cytat
wakeupmakeup
''Teraz nosisz codziennie te okulary które miałaś dopasowane trzy lata temu? '' nie tak jak już pisałam byłam na wizycie jakis czas temu, czyt. miałam tez zmienione okulary na nowe

okulary nosiłam od kilku dni i nic mnie nie bolało a dziś mnie zaczeło bolec oko i mam wrażenie, że jest takie... hmmm suche?

Jedno tylko? Jeśli tak to może problemem nie są okulary a oko. Nie podrażniłaś go sobie czymś? Jest zaczerwienione etc?
tak jak napisała dziewczyna powyżej, może wystarczy przejść się do apteki po jakieś dobre krople nawilżające i zaaplikować.
Jednak, jeśli mimo to dalej będzie boleć i nie przejdzie za kilka dni to i tak radziłabym się wybrać do okulisty.

nic nie jest z nim takiego jeżeli chodzi o zaczerwienione i wyżej wymienione przez Ciebie czynniki nie zatarłam oka bo raczej ich nie dotykam po prostu jest suche i to troche boli + to że oko mozliwe że sie przyzwyczaja :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-25 20:52 przez wakeupmakeup.

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 21:01:59

Cytat

Hmm zawsze mam okulary przystosowane do posiadówki przy kompie lub tv okulary tak jak by na caly czas bo z daleka nie widzę :) wade mam -1,5 a an prawe -1,75

Mam taką samą wadę. Ja osobiście nie miałam tak, że po zmianie szkieł na mocniejsze nie odczułam jakiegoś wielkiego dyskomfortu. Dziwne jest to, że tylko jedno oczko jest suche. Sugeruję jednak te krople i czekanie na dalszy rozwój. No i życzę zdrowia :)

niezweryfikowana
Posty: 282
Ostrzeżenia: 1/5

Bolące oczy od okularów :/

25 sie 2014 - 21:04:00

Cytat
ElisaDay
Cytat

Hmm zawsze mam okulary przystosowane do posiadówki przy kompie lub tv okulary tak jak by na caly czas bo z daleka nie widzę :) wade mam -1,5 a an prawe -1,75

Mam taką samą wadę. Ja osobiście nie miałam tak, że po zmianie szkieł na mocniejsze nie odczułam jakiegoś wielkiego dyskomfortu. Dziwne jest to, że tylko jedno oczko jest suche. Sugeruję jednak te krople i czekanie na dalszy rozwój. No i życzę zdrowia :)

dziękuję jutro ide do okulisty zapoznac sie z kosztami i terminami a krople już wezmę od lekarza powiem, żeby mi dobrała :)
tez dziwie się, że odczówam suchość prawego oka :/ i to jest oko z wieksza wadą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-25 21:05 przez wakeupmakeup.

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Bolące oczy od okularów :/

11 maj 2015 - 14:51:08

A zaczęłaś nosić te same okulary co 3 lata temu? Jeśli tak to najprawdopodobniej po prostu masz źle dobrane szkła. Przez 3 lata wzrok naprawdę może się zmienić. Miałam tak jak Ty z okularami, na samym początku myślałam, że to kwestia przyzwyczajenia, no ale jakoś nie bardzo... bolały mnie dalej. Poszłam do okulisty i zdecydowałam się na soczewki kontaktowe. Stwierdziłam, że spróbuje :) I tak zostałam przy nich do dnia dzisiejszego. Wbrew pozorom nie chodzi to tak drogo bo kupuję przez sklep internetowyzłycolor=#FF0000]<moderacja-spam>[/color], a funkcjonuje się w nich o wiele łatwiej. Ból oczu nie wrócił. Może u Ciebie sprawa wygląda podobnie - radzę to sprawdzić :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-12 13:19 przez moderator.

Bolące oczy od okularów :/

11 maj 2015 - 15:02:00

A soczewek nie chcesz,ja nosze i juz do okylarow nie wroce

Bolące oczy od okularów :/

15 lip 2015 - 15:32:25

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Bolące oczy od okularów :/

11 sty 2021 - 10:20:40

Polecam również napar z czarnej herbaty. Można zaparzyć małą ilością wrzątku torebki z herbatą i po ostygnięciu położyć na powieki. Jak się ogrzeją, odwrócić. Można kilka razy w ciągu dnia..,

Często powodem jest tutaj zespół widzenia komputerowego
https://aurum-optics.pl/_blog/48-Syndrom_widzenia_komputerowego_%E2%80%93_co_to_jest_i_jak_go_uniknac.html

Na stronie jest opisane, jak go unikać.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z kolanem