Obecnie rozmawiamy o:

Przebranżowienie lokalu

gorący temat

free spin za rejestracje

50 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 16
Ostrzeżenia: 1/5

Niedoczynność tarczycy - objawy

20 sie 2014 - 23:27:13

Wyniki badań TSH pokazują, że mam niedoczynność tarczycy. Jednak nigdy nie zauważyłam żadnego z objawów typowych dla tej choroby. Przynajmniej żadnego z objawów wypisanych tutaj: http://problemy-z-tarczyca.blogspot.com/2014/08/niedoczynnosc-tarczycy.html . Czy możliwe jest, że mam za niskie TSH, co jednak nie przekłada się na chorowania? Czy skoro nie mam objawów, to mogę nie brać leków?

Niedoczynność tarczycy - objawy

20 sie 2014 - 23:29:47

a może by tak do lekarza pójść?

Niedoczynność tarczycy - objawy

20 sie 2014 - 23:49:01

ja tez nie mialam typowych objawow niedoczynnosci tarczycy,tylko wiecznie bylam zmeczona,czesto chcialo mi sie spac w ciagu dnia.wyniki nie wyszly mi mocno przekroczone ale na wizycie doktor powiedzial mi ze niestety leki bede musiala juz brac caly czas.po prostu tarczyca nie produkuje tego hormonu a trzeba go uzupelniac,bo tarczyca jest b.waznym organem.
o tym ,czy musisz brac leki czy nie- zadecyduje lekarz.ale widocznie cos sie dzialo ze zrobilas sobie badanie na TSH?(przeciez skierowanie na takie badanie nie daje lekarz ot tak z niczego)

Niedoczynność tarczycy - objawy

21 sie 2014 - 00:17:28

Cytat
Martamalwi
Wyniki badań TSH pokazują, że mam niedoczynność tarczycy. Jednak nigdy nie zauważyłam żadnego z objawów typowych dla tej choroby. Przynajmniej żadnego z objawów wypisanych tutaj: http://problemy-z-tarczyca.blogspot.com/2014/08/niedoczynnosc-tarczycy.html . Czy możliwe jest, że mam za niskie TSH, co jednak nie przekłada się na chorowania? Czy skoro nie mam objawów, to mogę nie brać leków?

Po pierwsze niskie TSH wskazuje na nadczynność tarczycy a nie niedoczynność, jak już coś.

Możliwe. Każdy jest inny i inaczej odczuwa skutki choroby nawet przy tym samym poziomie TSH. Poza tym samo TSH to nie wszystko, bo może ono być w normie a niedoczynność można mieć. A o leczeniu decyduje lekarz, trzeba wykonać szereg innych badań zresztą żeby dobrać leki i dawkę.

Cytat
julwik
ja tez nie mialam typowych objawow niedoczynnosci tarczycy,tylko wiecznie bylam zmeczona,czesto chcialo mi sie spac w ciagu dnia.

Przecież to są właśnie typowe objawy niedoczynności.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-21 00:28 przez Evans18.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ból, opuchlizna, ropa