Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:08:31

Witam serdecznie :)
Mam problem z aparatem ortodontycznym a raczej z moją Panią ortodontką, otóż nie do końca jestem zadowolona z usług i chciałabym zmienić ortodontkę. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Czy w takim wypadku konieczne jest założenie aparatu raz jeszcze(czyli ponowne wyłożenie sporej kasy)?
Jestem załamana, leczę się u niej już 2 lata ale dopiero teraz stwierdziła ze konieczne jest usunięcie dwóch górnych czwórek co moim zdaniem wcale nie wyleczy mojej wady którą jest tyłozgryz. Nie wiem co mam zrobić, poradzcie coś dziewczyny :)
A i jeszcze mam pytanie odnośnie aparatu herbsta, dopiero teraz wyczytałam, ze coś takiego istnieje ;p orientujecie się czy aparat ten jest zakładany na zwykły stały aparat ? czy jest on jakiś inny? Ponieważ metalowy aparat stały już mam na obu szczękach i nie wiem czy możliwe jest założenie na nim zawiasu herbsta.

Pozdrawiam !! :)

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:11:40

nie wiem, ja nosze 3,5 roku aparat z tym ze pol roku mialam przerwy z wizyta przez wyjazd.mam nadzieje ze juz niebawem skoncze tą mękę

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:12:18

to też sporo już nosisz..

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:18:01

ja mysle, ze zmiana ortodonty to nie jest najlepszy pomysl, ale jesli juz koniecznie musisz, to nie sadze zeby zakladali Ci nowy, daloby rade sie ugadac i kontynuowac leczenie w tym co masz, ale pewnie nie kazdy ortodonta sie zgodzi.
ja nie dalam sobie wyrwac zebow, tak jak Ty tego chcesz teraz uniknac, powiem Ci tylko tyle, ze tego zaluje, bo jak widac, lekarz jednak zna sie na rzeczy i wie co robi, a mi sie wada lekko cofnela po kilku latach, wlasnie przez to ze uparlam sie na niewyrywanie zebow.

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:23:21

Zmień, ewentualnie powiedz ortodontom jaki nosisz aparat i czy się podejmą kontynuacji.

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:23:26

ja bylam w takiej sytuacji i zmienialam ortodontę

ale ogolnie i jedna i druga byla srednia, skonczylo sie na tym, ze po 5 latach od zdjecia pierwszego aparatu musialam znow zakladac bo mi sie zeby pokrzywily przez wyrastajace osemki(ktore byly zignorowane przez obydwie orto)

przy zmianie orto nie musisz zdejmowac i zakladac aparatu ponownie, wystarczy, ze zabierzesz kopię dokumentacji od swojej ortodontki i przekażesz ją nowemu ortodoncie, dodatkowo wszystkie zdjęcia, pantomogramy itp(wszystko co robilas na swoj koszt) powinno wrocic do ciebie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-28 23:26 przez kashvi.

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:31:14

Rozumiem, dzieki za odpowiedzi. Do tego, ze chcę zmienić ortodontkę przyczyniło się również to że wydaje mi się, że czasem ma zbyt olewające podejście, około pół roku temu oderwała mi się od jednego pierścienia na tylnym zębie pewna część ( nie wiem jak ją nazwać ) do której wkłada się drucik i do tej pory mi jej nie zmieniła. Od pewnego czasu mam wrażenie że zęby mi się nie prostują chodz nie sa jeszcze całkiem proste. Nie wiem, może jestem troche przewrażliwiona ale zastanawiam się nad tym już co najniej 4 miesiące i chyba nie mam wyjścia.. ;)

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2014 - 23:37:31

ssylwia92
mi sie zeby na poczatu blyskawicznie prostowaly, pod koniec tez juz nie widzialam zmiany i generalnie supermegaekstra idealnie prostych po zdjeciu nie mialam, choc 'niebo a ziemia' i tak bylo ;) tylko ze ja nie moglam miec idealu przez to, ze nie wyrwalam wlasnie osemek, ani innych, ktore bylo konieczne wyrwac. jak jest olwatorska to trzeba przycisnac, tak samo mialam ze swoja;) ale z reszta, przemysl to jeszcze i oby Twoja decyzja byla sluszna jakakolwiek nie bedzie:)

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

29 lip 2014 - 00:03:27

Tak, masz rację, muszę to jeszcze przemyśleć, ciężka ta decyzja bardzo.. :) Wiem, że w niektórych przypadkach usunięcie zębów daje lepszy efekt jednak w moim przypadku, mam obawy że będę źle wyglądać jeśli górne zęby cofną się do tyłu i broda, usta będą profilem przesunięte do tyłu względem reszty twarzy.

Czy wie ktoś może jak to wygląda z tym aparatem Herbsta ?

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2015 - 09:07:59

Miałam identyczną sytuację, chodziłam do swojej ponad 2 lata jak stwierdziła że muszę usunąć dwie górne 4, poszłam do dentysty a on mnie wyśmiał i powiedział że żyjemy w 21 wieku i takich rzeczy się już nie robi. Z dnia na dzień poszłam do innego ortodonty, a tamtej nawet nic nie powiedziałam, nie dzwoniła więc luz :)
u nowego ortodonty usuneli mi wszystkie 8 :)

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

28 lip 2015 - 09:44:13

Również nosiłam aparat i miałam usunięte czwórki, jak się potem okazało zupełnie niepotrzebnie, dodam że czwórki miałam nawet nie leczone, zdrowe silne zęby miałam wyrwane. Ale dowiedziałam się o tym dopiero po zmianie ortodonty, dodam że możesz zmieić, ale najpierw nowa ortodontka musi się zgodzić na prowadzenie Cię, a stara przychodnia może utrudniać wydanie dokumentów od początku leczenia.

Zmiana ortodonty i aparat Herbsta

04 sie 2015 - 00:02:38

Witam. Również tak jak Wy mam problem z moim obecnym ortodontą. Aparat posiadam już 9 miesięcy tylko na górnej szczęce. Jestem niestety niezadowolona ani z wyników leczenia ani z podejścia lekarza. O zmianie ortodonty myślałam juz nie raz nawet próbowałam takiej zmiany lecz niestety mi odmówiono tzn. wiązało by się to jedynie z założeniem na nowo aparatu
Może Wy możecie polecić jakiegoś ortodonty który na Śląsku przyjmie kontynuacja leczenia po inny ?
Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-04 22:43 przez agnieszkasz2912.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

okropny ból głowy POMOCY