Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wrastający paznokiec

15 gru 2014 - 19:50:46

a mi polecili na tej stronce zabieg kostki arkady, mam ten sam problem i juz sama nie wiedzialam co mam zrobic;/ poczytaj na necie o tym ja ide niedlugo do lekarza

wrastający paznokiec

20 gru 2014 - 00:59:46

Polecam gabinet podologiczny

zweryfikowana
Posty: 1.574
Ostrzeżenia: 1/5

wrastający paznokiec

26 gru 2014 - 21:46:36

Idź do lekarza podologa założy Ci klamre i po problemie: ) ja właśnie niedawno miałam założona klamre i już nie boli: ) ale jeszcze pół roku muszę ją mieć i co miesiąc przekładać.

niezweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 4/5

wrastający paznokiec

17 lut 2015 - 14:14:50

Robiłam kiedyś takie coś w gabinecie Dermika na Lazurowej w Warszawie, 1-2 zabiegi i po wszystkim, bardzo delikatnie starali mi się to robić, polecam się przejść, bo w końcu trzeba coś z tym zrobić.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-17 14:16 przez Danusia01.

wrastający paznokiec

17 lut 2015 - 14:58:37

Cytat
ja25
Witam Was Drogie Szafiarki.. Czy któraś z was miała może podobny problem z wrastajacym paznokciem u nogi, chodzi o najwiekszego. Pojawil sie stan zapalny, nie moge za bardzo nic z tym zrobic bo od razu leci krew. Mysle nad wizyta u chirurga, jednak chcialabym sie dowiedziec czy taki zabieg wyciecia bardzo boli, ile kosztuje?
??
Męczyłam się z tą dolegliwością parę ładnych lat... stan zapalny odnawiał się co rusz, obcinanie paznokci było mordęgą, a po nim miałam tylko 3-4 dni ulgi i od początku to samo... Zwlekałam z wizytą u chirurga, bo się bałam - ktoś nagadał mi głupot. A tymczasem, nie było źle - zabieg odbył się w znieczuleniu, nie bolało, a po zdjęciu szwów i wygojeniu, zapomniałam o kłopocie. Dolegliwość nie powróciła. Zabieg wykonałam na NFZ. Autorko, nie bój się, tylko maszeruj do lekarza :)

Cytat
ja25
Witam Was Drogie Szafiarki.. Czy któraś z was miała może podobny problem z wrastajacym paznokciem u nogi, chodzi o najwiekszego. Pojawil sie stan zapalny, nie moge za bardzo nic z tym zrobic bo od razu leci krew. Mysle nad wizyta u chirurga, jednak chcialabym sie dowiedziec czy taki zabieg wyciecia bardzo boli, ile kosztuje?
??
Męczyłam się z tą dolegliwością parę ładnych lat... stan zapalny odnawiał się co rusz, obcinanie paznokci było mordęgą, a po nim miałam tylko 3-4 dni ulgi i od początku to samo... Zwlekałam z wizytą u chirurga, bo się bałam - ktoś nagadał mi głupot. A tymczasem, nie było źle - zabieg odbył się w znieczuleniu, nie bolało, a po zdjęciu szwów i wygojeniu, zapomniałam o kłopocie. Dolegliwość nie powróciła. Zabieg wykonałam na NFZ. Autorko, nie bój się, tylko maszeruj do lekarza :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-17 14:59 przez MamaIwa.

wrastający paznokiec

02 mar 2015 - 23:23:52

problem rozwiązany.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-15 19:43 przez kamilkaa21.

niezweryfikowana
Posty: 38
Ostrzeżenia: 6/5

wrastający paznokiec

20 wrz 2015 - 16:46:00

Leczenie wrastających paznokci to nie taka prosta sprawa. Dziewczyny aż mnie wszystko boli jak słyszę, że sobie wyrywałyście paznokcie. Ja to jestem panikara i nie dało rady. Udałam się do salonu kosmetycznego <moderacja, spam> na laserową korektę i po krótkim czasie wszystko się "zreperowało". Podziwiam was, że tak możecie sobie rwać paznokcie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 15:19 przez moderator.

wrastający paznokiec

09 lis 2015 - 22:29:15

no ja w koncu zdecydowalam sie normalnie na zabieg w klinice u siebie, teraz juz wiem jak dobrze wycinac paznokietki by nie dochodzilo do takich akcji, jednak nie ma co katowac sie samodzielnie bo mozna sobie tylko krzywde zrobic

zweryfikowana
Posty: 487
Ostrzeżenia: 1/5

wrastający paznokiec

09 lis 2015 - 22:47:30

Też mam ten problem nie mogę zakładać niektórych butów. Mój brat miał wycinane chirurgicznie bo też miał ten problem i jest wszystko dobrze, a słyszałam że ktoś sobie wycinał paznokcie laserowo i mu się zrobiło jeszcze gorzej więc nie wiem od czego to zależy. Mi tak schodzi ze zrobieniem z tym porządku:)

wrastający paznokiec

10 lis 2015 - 08:24:30

Miałam przycinane chirurgicznie paznokcie w największych palcach u stóp, bo paskudnie mi wrastały. Zabieg wykonany był ze znieczuleniem, szybko i sprawnie. No i bezpłatnie, na NFZ (nie wiem czemu inne dziewczyny piszą, że płaciły). Najbardziej nieprzyjemnym momentem jest samo wstrzyknięcie znieczulenia i ściąganie szwów na koniec. Po zabiegu żałowałam, że tak długo z tym zwlekałam, bo ulga naprawdę niesamowita.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-10 11:00 przez Onyksowa.

wrastający paznokiec

10 lis 2015 - 09:31:52

Kochana broń Boże chirurgicznie!! Ja byłam w zeszłym tyg u podologa.Założyła mi klamre,za miesiac mam sie do niej zgłosic.Zapłaciłam 120 zł.dwa lata temu chirurgicznie miałam wycinanego paznokcia( ten wrastający kawałek) i chirurg spierniczył sprawe.Upitolił kawał paznokcia,teraz mam paznokcia raptem na pół palca,bo mi on nie rosnie.Jest koloru ciemno żółtego jakbym miała grzybice :-/ masakrycznie to wygląda.W ogóle jest zdeformowany ;-( i za spartolenie roboty zapłaciłam 200zł.A ból niesamowity!!!! Cały czas byłam na silnych lekach przeciwbólowych po tym zabiegu.Naprawde jezeli masz możliwosc by dostac sie do podologa to idz tam,u chirurga dostajesz znieczulenie,później to wszystko boli,okropieństwo! A podolog wycisci ci wszystko,klamra jest zakładana bez znieczulenia bo to jest bezbolesne.Zastanów sie kochana,bo chirugr może cie tylko okaleczyc :-(

wrastający paznokiec

14 lis 2015 - 00:39:01

ja na nfz mnigdy bym juz nie poszla, no way! moze za duzy strach, ale tez swiadomosc tego ze za pierwszym razem mi znisczyli paznokiec po zabiegu, dlatego teraz wolalam isc do kliniki, zreszta gdzie uczeszczam na codzien do lekarza:)

niezweryfikowana
Posty: 24
Ostrzeżenia: 3/5

wrastający paznokiec

18 gru 2015 - 23:01:02

Teraz już z takim problemem nie chodzi się do chirurga. Są o wiele lepsze metody i co najważniejsze bezbolesne. Jest taki lekarz jak podolog . Tutaj znajdziesz wszystkie informacje na ten temat <moderacja, spam>. Zajmują się wszystkimi problemami związanymi ze stopami. Na stronie masz również cennik.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 15:20 przez moderator.

wrastający paznokiec

18 gru 2015 - 23:27:53

Kosmetyczka??? Ludzie to moze do znachora? Zapewniam ze lepszy od kosmetyczki Z takiego problemu moze byc zakazenie lub martwica tak zwane poticznie martwe cialo Polecam lekarza medycyny

wrastający paznokiec

23 lut 2018 - 14:39:27

No faktycznie nie wiem co to za pomysł z kosmetyczką! Takie rzeczy usuwa się tylko u lekarza. Wiem co mówię, bo sama długo męczyłam się z wrastającym paznokciem i próbowałam też kosmetyczki i klamer i aż wstyd się przyznać no więc nie polecam. Dopiero w Clinica Dermatologica w Gdańsku mi pomogli raz na zawsze uratować palec. Chodzę już 6 miesięcy i nic się nie dzieje, paznokieć ładnie rośnie i tak to się powinno robić a nie jakieś kosmetyczki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czopki na ból zęba