Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 319
Ostrzeżenia: 1/5

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 22:33:22

Witam Was Drogie Szafiarki.. Czy któraś z was miała może podobny problem z wrastajacym paznokciem u nogi, chodzi o najwiekszego. Pojawil sie stan zapalny, nie moge za bardzo nic z tym zrobic bo od razu leci krew. Mysle nad wizyta u chirurga, jednak chcialabym sie dowiedziec czy taki zabieg wyciecia bardzo boli, ile kosztuje?
??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-24 22:34 przez ja25.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 22:41:21

Wystarczy zakupić maść - neomycyna (to do oczu, ale stosowana jest różnie) i smarować próbując przy tym jak trochę skórki namiękną delikatnie je odchylać. Wizyty u chirurga nie polecam póki co, spróbuj tą metodą, rwanie paznokcia to ostateczność. I cholernie boli.

Wiem, bo synkowi wrastały paznokcie właśnie u dużych paluszków przy nóżkach, byłam z nim u chirurga oraz u kosmetyczki. Chirurg polecił to co napisałam wyżej. Natomiast kosmetyczki zakładają takie klamerki na paznokcie, które służą ich podniesieniu, to też pomaga, synkowi taką klamerkę założyliśmy, ona się zrasta z paznokciem albo odpada jak spełni swoją rolę, zapłaciłam za to 50 zł i na 2,5 m-ca był spokój, a potem mu pomogła ta neomycyna.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 22:43:19

Możliwe ze powodem było złe obcinanie paznokci.Można było tego uniknąć w momencie jak zaczynał wrastać, podkładając taki mały tamponik z waty pod rancikami paznokcia z jednej i z drugiej strony.Zabieg będziesz miała na pewno zrobiony w znieczuleniu miejscowym,potem może trochę boleć.Dobra kosmetyczka może jeszcze coś zaradzić.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 22:49:56

Małam usuwanego paznokcia chirurgicznie.
Zabieg nie boli, wykonywany przy miejscowym znieczuleniu.
Ogólnie bardziej bolało mnie chodzenie z chorym palcem, żałowałam, że tak długo zwlekałam z wizytą u specjalisty.

Cytat
wlosomaniaczka
Dobra kosmetyczka może jeszcze coś zaradzić.
Zdecydowanie odradzam.
Poszłam do bardzo dobrej kosmetyczki, straszliwie bolało jak mi przy tym majstrowała, a w efekcie stan palca pogorszył się.
Kosmetyczka nie powinna brać się za tekie rzeczy tylko lekarz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-24 22:51 przez agrafka4.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 22:59:31

W jaki sposób wrasta? Po bokach czy zawija się z brzegu? Mi czasem wrastają po bokach i nie moge mieć dłuższych paznokci u nóg, zawsze obcięte na krótko ):

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 23:01:15

jezusieeee po co od razu chirurg ;oo stanowczo odradzam :)
idź do dobrej kosmetyczki, która zna się na rzeczy, albo zajmuje się stricte podologią :) są rurki, są klamry, jest wiele metod :)
a na stan zapalny spróbuj maści z antybiotykiem Tribiotic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-24 23:02 przez misialinkaa.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 23:02:40

moja sąsiadka miała niedawno ten sam problem i jedynym rozwiązaniem było zerwanie paznokcia ;/ ma aż 4 szwy na palcu... bolało i boli nadal jak widać bo mało chodzi

zweryfikowana
Posty: 590
Ostrzeżenia: 1/5

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 23:06:33

Kiedyś źle obcięłam paznokieć u nogi,właśnie ten duży i też tak miałam niestety... Pamiętam ten ból, spuchła mi część palca i nie wiedziałam co robić,ale namoczyłam go w wodzie i delikatnie wycinałam nożyczkami jego wrastającą krawędź,powolutku za pomocą pęsety wyciągnęłam to co wycięłam.

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 23:08:28

Ja slyszalam ze moczenie stopy w wodzoe z szaeym mydlem pomaga a pozniej masc Trybiotic

wrastający paznokiec

24 cze 2014 - 23:43:08

Moczenie stopy w szarym mydle , oprócz tego jodyna i maluti wacik , trzeba po umyciu stóp delikatnie wsunąc(bardzo delikatnie, można sobie pomóc jakimś nieostrym narzędziem z czubeczkiem) kawałeczek waty w miejsce wrastania paznokcia, delikatnie próbować podważyć tam gdzie paznokiec wrasta i zwilżać jodyną,nie wyjmować wacika. tak postępować przez kilka dni.Jeślii wacik wypadnie włożyc nowy .Tę poradę przeczytałam w starym numerze czasopisma dla młodzieży "Jestem" i u mnie jodyna podziałała. Jest trochę pracochłonne ale u mnie okazało się skuteczne. Jeśli już masz stan zapalny to zewnętrznie można stosować maść bactroban ale obawiam się,że bez recepty jej nie kupisz. Z porady chirurga lub dermatologa też możesz skorzystać. Nie wszyscy są tacy chętni by od razu zdejmowac paznokieć może własnie wpierw przepiszą jakiś środek.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

wrastający paznokiec

12 lis 2014 - 14:36:28

Treść posta została usunięta automatycznie

wrastający paznokiec

27 lis 2014 - 22:26:58

Ja polecam Metodę Arkady, rewelacja!! Wykonuje zabiegi pani Katarzyna w Rybniku. Dziś już problem mnie nie dotyczy, a męczyłam się z nim ładne pare lat. Chirurg nie pomógł, klamry też nie...
Polecam, nie bójcie się
www.wrastajacepaznokcierybnik.pl

Ja polecam Metodę Arkady, rewelacja!! Wykonuje zabiegi pani Katarzyna w Rybniku. Dziś już problem mnie nie dotyczy, a męczyłam się z nim ładne pare lat. Chirurg nie pomógł, klamry też nie...
Polecam, nie bójcie się
www.wrastajacepaznokcierybnik.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-27 22:27 przez oliwiaaaaaa.

wrastający paznokiec

27 lis 2014 - 22:35:26

sproboj g wyciagnac

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 4/5

wrastający paznokiec

15 gru 2014 - 13:39:00

Zanim pójdziesz do chirurga i pozwolisz na jakieś radykalne rozwiązania w postaci zabiegu chirurgicznego idź do podologa. <moderacja, spam>czasami za pomocą maści i innych preparatów da się uniknąć interwencji chirurgicznej, a jeśli będzie potrzebna to podolog skieruje na konsultacje do chirurga i wytłumaczy jak ma się to dziać, tak żebyś nie musiała się zastanawiać czy to boli czy nie,co będzie robione i czego możesz się spodziewać po takim zabiegu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 15:18 przez moderator.

wrastający paznokiec

15 gru 2014 - 14:18:56

mi jak wrastał paznokieć (do tego stopnia że pojawiła sie ropa..) sama sobie go wycięłam z boku delikatnie nożyczkami.. wystarczy delikatnie wyciąć tylko kawałeczek paznokcia z boku ale nożyczki muszą być dobre (oczywiście takie male do paznokci). Potem gdy kawałek paznokcia ten co sie wrastał zaczął sie ruszać..wyciągnęłam go pęsetą.. krew poleciała, ropa też..dobrze wycisnęłam, obczyściłam wacikiem (pałeczka do uszu) z wodą utlenioną. Poczekałam aż zaschnie i dobrze zlewałam nadal wodą utlenioną.. za dwa dni śladu nie było..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Morwa biała ?