Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 13:18:11

Moja mama ostatnio rzuciła i wspomagała się plastrami Nicorette, mówi, że bardzo jej pomogły bo rzeczywiście działały.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 13:20:06

Ja też rzuciłam papierosy po 7 latach palenia. Nie było przygotowań, wzniosłych deklaracji czy widowiskowych animozji. Znajomi dopiero pół roku później zauważyli, że rzeczywiście rzuciłam. Pewnego dnia po prostu wyrzuciłam resztę paczki do kosza. Było to w listopadzie, na sylwestrze miałam kryzys - wypaliłam 5 papierosów i następnego dnia czułam się jak po zatruciu. Po etapie walki przyszedł czas zobojętnienia a na końcu - świadomego wyboru zdrowia. Już nie myślę o tym jak bardzo chciałabym zapalić - myślę, jak bardzo jest to szkodliwe i śmierdzące. Bzdurą jest to, że nie mam ochoty palić. Mam i to okropną, ale niechęć jest jeszcze większa. Tyłam wcześniej podczas rzucania, bo było to rzucanie na zasadzie 'będzie co będzie' i po etapie usilnego zastępowania sobie papierosków żarciem wracałam oczywiście do palenia :) Sekret? Rzuć świadomie dla siebie. I bądź konsekwentna.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 13:28:40

RZUCAŁAM PALENIE I PRZYTYŁAM 10 KG GDY CHCIAŁO MI SIE PALIC GŁOD NIKOTYNOWY ZASTEPOWAŁAM JEDZENIEM PO ROKU CZASU WRÓCIŁAM DO PALENIA TERAZ PONOWNIE RZUCAM PALENIE TYLKO ZE KUPIŁAM DESMOKSAN I JEST O NIEBO LEPIEJ JEM NORMALNIE NIC A NIC WIECEJ PONIEWAZ TABLETKA ZAWIERA NIKOTYNE I DOSTARCZA JA WIEC NIE CZUJE WOGÓLE GŁODU NIKOTYNOWEGO PO JAKIMS CZASIE TABLETKI DZIAŁAJA W TEN SPOSÓB ZE WYPRA NIKOTYNE Z ORGANIZMU I NIE BEDE JEJ POTRZEBOWAC NAPRAWDE POLECAM:)

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 13:52:14

Nie mam tendencji do tycia, więc nie przytyłam po rzuceniu palenia. Ale muszę przyznać że częściej miałam ochotę na coś pysznego/słodkiego/cokolwiek.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

19 wrz 2014 - 14:39:53

Moim zdaniem walka z nałogiem nie jest łatwa i warto skorzystać z pomocy. Niekiedy może to być pomoc środków farmakologicznych, a czasem po prostu poklepanie po plecach przez ukochanego i powiedzenie "super kochanie". Niestety bywa też tak, ze pomoc jest potrzebna bardziej niż się człowiek tego spodziewa, dlatego super, że powstały takie poradnie, które pomagają. Myślę, że warto z nich skorzystać.

zweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

23 wrz 2014 - 19:22:40

Na tej stronie są fajne tricki na podjadanie. Polecają warzywa pokrojone w paski, pestki dyni, mniejsze porcje posiłków itp. Taka dieta każdemu wyjdzie na zdrowie, nie tylko tym, które rzucają palenie :) Tak więc nie ma co się na zapas martwić, że przybędzie waga.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

24 wrz 2014 - 07:15:07

Pomoc rodziny jest najważniejsza i taka najbardziej motywująca. Co do poradni to za moich czasów chyba ich nie było, znaczy wtedy kiedy rzucałam palenie. Teraz jest wiecej możliwości, tak jak piszesz poradnie, ale i strony internetowe, gdzie mozna znaleźć wiele praktycznych porad, pewnie trochę motywacji też :)

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

24 wrz 2014 - 08:08:26

Ja już dwa razy rzuciłam palenie, pierwszy raz 7 lat temu. Wtedy przytyłam 15kg, ale przyznaję bardzo dużo jadłam. Zamiast fajek, znalazłam substytut w postaci jedzenia, które tłumiło mój głód nikotynowy. Wróciłam do nałogu i znowu przestałam palić. Bardzo obawiałam się tego, że przytyje. Postawiłam na zdrowe podejście, pomogła mi książka Allena Carr. Dzięki niej udało mi się lekko rzucić nałóg - polecam wszystkim palącym!
Nie ukrywam, że tycie wiąże się w dużej mierze ze wzrostem ilości spożywanego jedzenia. Oczywiście zwalnia metabolizm, mi to bardzo doskwierało. Poradziłam sobie syropem i zmianą nawyków żywieniowych. Tym razem tak bardzo bałam się, że przytyję, że nawet schudłam, bo kontrolowałam wszystko co jem.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

24 wrz 2014 - 08:45:31

moja mama rzucila po 25 latach palenia dzieki tabletkom Desmoxan. Podobno tabex tez dobre

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

11 lut 2015 - 15:10:59

trzy watki na glownej o paleniu :)

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

11 lut 2015 - 15:37:44

Epapieros jest dobrym rozwiązaniem (na początek) potem tylko sina wola!

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

21 lut 2015 - 18:29:12

Utyłam 8kg kiedy rzuciłam palenie zwykłych papierosów, samo rzucanie jest koszmarem teraz mi łatwiej, przerzuciłam się na Green Smoke'a. Jest już ok, ale kilogramy chętnie bym jednak zrzuciła.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

21 lut 2015 - 18:38:26

ja rzucilam z dnia na dzien ot taki kaprys w sumie to byl
nie przytylam bo zaczelam wiecej cwiczyc zeby nie dopusic do tycia
znajomy rzucil z desmoksanem i po 2 miesiacach ma juz 15 kg do przodu bo ciagle geba miele

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

24 lut 2015 - 10:04:39

Jak ktoś nie ma tolerancji do tycia to ma atut, rzuca i się nie boi, no ale jak będzie bardzo podjadać to i tak przytyje :) co do rzucenia, to polecam opbczaić Tabex, sporo opinii jest na sieci i to pozytywnej: http://www.biomedical.pl/nalogi/k,niepale-dzieki-tabletkom-tabex,1659,1/ a co do utrzymania wagi to z koeli polecam ocet jabłkowy, o nim też wiele się mówi dobrego i pomaga utrzymać szczupłą talie, jest też bogaty w witaminy i to będzie korzystne po rzuceniu palenia :) żeby organizm wrócił do normy :)

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

24 lut 2015 - 10:11:32

To kwestia indywidualna. Warto byś zajęła czymś ręcę, jadła zdrowe przekąski. Chrup marchewki, orzechy, słonecznik. Do tego dużo wody i powinno być dobrze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DermoSkrzyp Forte działa?