Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 11:50:04

Witajcie!

Zastanawiam się czy może fajek nie rzucić, tylko nie chcę przytyć, a wiem że ludziom się to zdarza. Macie jakieś doświadczenia? Pozdro

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 11:52:48

Ja rzuciłam i w ogóle nie utyłam.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 11:53:31

Tyje się bo zamiast papierosów, żeby się czymś zająć sięga się po przekąski. Musisz znaleźć sobie zajęcie zastępcze.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 12:00:41

Ja tez chce wiedzieć:( od lutego przytyłam 8 kg i boję sięco będzie dalej.....

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 12:04:16

Ja przytyłam 5 kg:) z tym że specjalnie zastepowalam papierosy jedzeniem bo ważyłam 49 kg przy wzroscie 172:) teraz waże 54kg:) Wystaczy nosic przy sobie butelke wody to też pomaga w zastępstwie ważne żeby coś było, chociażby guma do żucia:)

zweryfikowana
Posty: 1.446
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 12:21:43

najlepiej nie przebywac w towarzystwie ktore pali :P albo baaaardzo unikac. ja nie palilam jakos bardzo dlugo, bo ok. pol roku i mialam dosc, widzialam jak papierosy zmienily moja skore. po prostu rzucilam, jeszcze pare razy wracalam gdzies na imprezie, ale wystarczyl raz, ktory mi okropnie zbrzydził papierosa. jesli bedziesz jadla normalnie tak jak teraz to nie utyjesz

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 12:31:53

mi było ciężko rzucić samej z siebie, ciągle szukałam okazji, ale w końcu przeczytałam książkę Allena Carra i tak serio tylko w dniu, w którym wypaliłam ostatniego papierosa miałam małe załamanie i chciałam sięgnąć po kolejnego :) w tym miesiącu minęło pół roku i nie przytyłam ani grama, właściwie to chyba nawet schudłam, co jest dość paradoksalne :D

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

18 cze 2014 - 12:33:06

Musisz wybrać możliwość dodatkowych 2-3 kg czy trucie się ?

Ja rzuciłam prawie 2 lata temu, po 10 latach nałogu. Wcześniej miałam kilka podejść, wszystkie skończyły się porażką. W pierwszych 2 miesiącach wspomagałam się e-papierosem, który zdecydowanie łatwiej było odstawić.

Po rzuceniu waga stała przez pół roku w miejscu. Później dzięki tarczycy wzrosła o 7 kg. Ale samo rzucenie się do tego nie przyczyniło.

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

04 wrz 2014 - 13:55:21

Wydaje mi się, że jak się rzuci palenie to jest taki ogrom plusów, że 2-3kg to żadna cena. Zdrowia szkoda na papierosy. Ja teraz próbuje pomóc rzucić palenie rodzicom, ale z marnym skutkiem. Nawet jak nie palą kilka dni to i tak znów do tego wracają. Jak wam się udało w ogóle rzucić? Korzystaliście z jakiś poradni czy raczej sami z siebie silną wolą? Wiem, że bierne palenie jest też szkodliwe, więc chciałabym jakoś pomóc im i sobie.

zweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

04 wrz 2014 - 14:13:09

po prostu przestajesz palic i nie siedzisz w lodówce zyjesz dalej nie myslisz o tym ja 1 rok i 2 miesiące nie pale po prostu powiedziałam sobie koniec z tym świństwem paliłam 12 lat , nie miałam kryzysów łaknienia i innych syndromów po prostu przestałam
wymówką nie było tez dla mnie to ze mąż palił i pali nie ruszało mnie to a po tygodniu mnie to wręcz drażniło bo dopiero jak przestałam kopcić zrozumiałam jak może śmierdzieć od człowieka



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-04 14:17 przez karotka18.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

04 wrz 2014 - 14:19:26

Nie zawsze jest tak, ze po rzuceniu papierosów człowiek przybiera na wadze. Mnie sie udało i nie przytyłam. Dużo zalezy od silnej woli-ja akurat miałam silną więc ani nie popalałam ani nie podjadałam. nie wierzę tez w żadne cudotwórcze tabletki czy inne rzeczy...wszystko zależy od człowieka.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

10 wrz 2014 - 09:31:44

Ale rzucanie wcale nie musi wiązać się z tyciem. Nie tyjemy od rzucania palenia tylko od rzucania się na jedzenie, jak już. ;) Polecam uwadze fajnie podane wsparcie dla rzucających palenie. Mnie naprawdę sporo rzeczy rozjaśniło jako konkretnie pomagająca poradnia http://jakrzucicpalenie.pl/

niezweryfikowana
Posty: 255
Ostrzeżenia: 5/5

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

10 wrz 2014 - 12:27:13

Na pewno nie każdy jest tak silny, że przy pierwszym postanowieniu od razu radzi sobie z nałogiem. Niestety, ale znam ludzi, którzy latami szukali pomocy. To jest tak jak z każdym uzależnieniem, że nie może być potem "tylko jeden", ale trzeba się już tego trzymać. A znacie jakieś może poradnie pomocy? Przydałby mi się taki kontakt.

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 12:52:37

Taką poradnię znajdziesz pod adresem, który wyżej podałam. Telefoniczna, zupełnie anonimowa i po drugiej stronie masz kogoś kto naprawdę zna i rozumie Twój problem. Moim zdaniem to naprawdę dobre wsparcie. :)

Jak rzucić palenie i nie utyć?!

16 wrz 2014 - 13:10:25

Właśnie miałam pisać notkę na ten temat :D
Ja zaraz nie wytrzymam! Ciągle jem, a wczoraj zapadła decyzja że wracam do formy. I już nie mogę. Zaczęłam dzień od koktajlu cytrynowo-pietruszkowego, a zaraz potem wyżarłam po tajniaku chipsy własnemu mężczyźnie ;c. Generalnie powoli zaczynam to ogarniać i dlatego postanowiłam dać sobie jeszcze ten dzień luzu by przekonać się, że wszystko jest ok i nie umrę z braku papierosa. Aktualnie zapycham się warzywami, wodą, arbuzem i wit C coby się toksyn szybciej pozbyć :) Jutro już mam nadzieję będę znowu jadła normalniej, zepnę poślady i tyle. A! I najważniejsze. Wiesz co jest moim substytutem fajki? Brzuszki i przysiady. Zamiast palić robię 100brzuszków (różnych, na różne mięśnie) w domu, a w pracy 50przysiadów ;) Daje to prawie 2tys powtórzeń dziennie. Nie rekomenduję Ci takiej ilości jeśli nigdy nie ćwiczyłaś, ale możesz robić np. po 20. U mnie dodatkowo dochodzi bieganie (wracam do formy) i dieta nieco inna niż przeciętnego Kowalskiego więc wierzę, że nic mi nie grozi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Korekcja laserowa astygmatyzmu