Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 18:17:31

czesc dziewczyny :)
mam pytanie i proszę o odpowiedz osób, ktore rzeczywiscie miały do czynienia z noszeniem zwykłych soczewek majac astygmatyzm. Chciałabym sie dowiedziec, czy jezeli raz kupie soczewki zwykle ze względu na niewielką ilosc pieniążków to czy będę w nich dobrze widziec?
mam wyznaczone cylindry -1,75. Jak kupie soczewki bez cylindrów to czy wyrzuce pieniadze w bloto?
prosze o odpowiedz i z gory bardzo dziekuje :)
pozdrowienia dla wszystkich szafiaranek :* buzka

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 18:28:41

Moja siostra nosi soczewki i ma astygmatyzm - stwierdzony od niedawna. Do tej pory nosiła zwykłe soczewki, ale zawsze tak niedokońca dobrze widziała, dopiero jak zdiagnozowali jej astygmatyzm i kupiła specjalne soczewki to mówiła "siostra ja wreszcie normalnie widze!". Z jej relacji, to różnica jest bardzo duża...

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 18:36:37

Ja myślę, że to pytanie powinno paść u okulisty albo optyka...

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 18:43:31

Mam astygmatyzm na jednym oku i też raz zakupiłam soczewki bez. Ale moja wada to -1,25 i astygmatyzm to 0,5. Obliczono mi ,że wystarczy mi w takim razie soczewka -1,5 ale szczerze jak widzisz moja wada jest mała a oko mnie bolało po kilku godzinach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-07 18:47 przez Mdg_kinga.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 18:47:39

ja widzę, ale nie jest idealnie i wyraźnie. jest różnica, ale da się przeżyć.

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 21:37:21

dziękuję bardzo dziewczyny :) milego weekendu:)

astygmatyzm a zwykle soczewki

07 cze 2014 - 21:54:13

Nie wyrzucisz. To mały astygmatyzm. Nie jestem lekarzem, więc mądrzyć się nie chcę, ale również mam astygmatyzm i nie nosze specjalnych soczewek. Moja okulistka powiedziała,ze taki astygmatyzm się "nie wlicza" w soczewki, ponieważ przy soczewkach inaczej się to liczy ...

astygmatyzm a zwykle soczewki

13 cze 2014 - 12:16:49

też mam astygmatyzm i przy małym można stosować zwykłe soczewki, ale Ty już nie masz takiego małego i nie będziesz dobrze w nich widziała. a soczewki dla astygmatyków wcale nie są takie drogie ja płacę 200 zł i mam na pół roku.

astygmatyzm a zwykle soczewki

01 lip 2014 - 10:01:58

Najlepiej wybrać się do optyka. Zwykle jest opcja ze płacisz za badanie np. 50 zł i dobierają Ci do skutku. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że to czasem nie jest prosta sprawa. Ja dostałam do wypróbowania szkła na astygmatyzm jednej firmy i jednocześnie parę bez tych wszystkich astygmatycznych parametrów ale odpowiednio wyregulowaną wadą. Szczerze? w tych zwykłych widziałam tak jak bez. Ta para na astygmatyzm też okazała się nietrafiona bo na jednym oku po prostu źle leżała. Dopiero trzecia wersja zdała egzamin. Leży idealnie i idealnie w niej widzę. No i tą pierwszą parę tych dobrych miesięcznych miałam wliczoną w tą kwotę 50 zł. Wydaje mi się, że lepiej kupować ciutkę droższe, ale od razu odpowiednie (ja płacę 65 zł za opakowanie, ale kupuje dwa, bo mam każde oko inne i tym sposobem mam za 130 zł na 3 miesiące) niż próbować ileś tanich.

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

astygmatyzm a zwykle soczewki

01 lip 2014 - 10:30:22

ja również mam astygmatyzm i noszę zwykłe soczewki - nie ma dla mnie żadnego problemu - kupuję tylko lekko mocniejsze soczewki :)

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

astygmatyzm a zwykle soczewki

04 maj 2015 - 14:06:18

Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne to ciężko jest tak doradzić cokolwiek jeśli do końca nie zna się sprawy. Również uważam, że powinnaś skonsultować się z okulistą. Natomiast jeśli chodzi o kupno soczewek to ja zamawiam soczewki na indywidualne zamówienie przez internet: http://www.kontaktowe.pl i naprawdę nie jest to takie drogie jakby się mogło wydawać :) Sumując wydatki ostatecznie człowiek jest w stanie naprawdę wiele zaoszczędzić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

problem z "odchodzącym" paznokciem