Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam serdecznie :)

Mam pytanie do tych Szafowiczek, które przeszły zabieg rekonstrukcji więzadła ACL.
Ja przeszłam go 2 lata temu i od tamtego czasu męczę się nie tylko z bólem kolana, ale też z okropną blizną.
Blizna, a w zasadzie blizny, są obszerne. Jedna, największa ma długość ok. 4,5 cm i 0,5 cm szerokości, oprócz tego ma pełno małych blizn dookoła. Pozostałe 3 to "krzyżyki", mające wielkość ok. 1cm x 1,5cm.
Moje pytanie brzmi, czy osoby które mają taką operację za sobą, usuwały blizny?
Jeśli tak, to jaki jest koszt takiej operacji, a jeśli nie to jak wyglądają wasze "pamiątki" po zabiegu?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-15 15:09 przez gusia0403.

To moja, 3 dniowa. Usuwany pekniety torbiel z jajnika, macicy i brzucha. Mam zamiar po wygojeniu kupic Bliznasil



Ja również zaraz po wygojeniu używałam maści na blizny (Contractubex), lecz w moim przypadku nie zdała egzaminu :(

Witam.Ja jestem po 5 operacjach kolana,więc blizn mam trochę.Raz tylko stosowałam maść na blizny,lecz niestety nic ona nie dała.A blizny z czasem bledną i naprawdę stają się mało widoczne.
Pozdrawiam

niepokojące jest to że cię boli to kolano?? byłaś z tym u lekarza? oby nic się tam złego nie porobiło :/ Mnie po ACL trochę bolało na początku jak zaczęłam rehab, ale z czasem było lepiej, teraz jestem już na finiszu rehabilitacji, w międzyczasie chodziłam chyba do 3 centrum rehabilitacji, ostatnie czyli Fizjoklinika w mojej rodzinnej Warszawie najbardziej mi odpowiada :D A wracając do Twoich blizn, ja stosowałam takie żele bez recepty zmiękczające blizny i rozjaśniajace, efekty może nie są WOW, ale jest trochę lepiej. Słyszałam też że przecieranie sokiem z cytryny działa :D Ale w praktyce to nie wiem, bo nie testowałam na sobie. A może po prostu idź do dermatologa, powinien cos Ci zapisać na blizny.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ASTYGMATYZM