Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pomóżcie

02 kwi 2014 - 23:47:47

Wybaczcie za taki opis stanu rzeczy, ale nie mam wyjścia, bo liczę na pomoc z Waszej strony.

Zacznę od tego, że kilka dni temu na ogromnym kacu po zwykłym piwie doznałam sensacji żołądkowych, między innymi dość bolesnego zatwardzenia. Od tego momentu odczuwałam ból w okolicach odbytu. Sądziłam jednak, że to otarcie naskórka i niebawem przejdzie. Przez ten czas czułam również swędzenie. Wczoraj, podczas mycia zauważyłam w okolicy wejścia do odbytu twarde zgrubienie, coś na kształt jaja. Jest to dosyć twarde i po naciśnięciu boli.
Czy to może być hemoroid? Czy miałyście podobne dolegliwości? Jeśli tak, to jak sobie z tym radziłyście? Może przejdzie, nieleczone po kilku dniach?

Jeszcze jedno pytanie. Jeśli jednak zajdzie konieczność wizyty u lekarza, to czy zbadać mnie "tam" i obejrzeć narośl może lekarz pierwszego kontaktu?

Pomóżcie

02 kwi 2014 - 23:57:34

Jasne że możesz zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, wręcz powinnaś. ;) Lekarze pierwszego kontaktu nawet bez takich dolegliwosci mają obowiązek raz w roku zbadać kobietom piersi a mężczyznom prostatę badaniem per rectum ;)
zgłoś się do lekarza, po co się męczyć. Sądzę ze to moze być hemoroid. Ile masz lat? Czy w Twojej rodzinie ktoś cierpi na taką dolegliwość? Masz ku temu predyspozycje?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-02 23:58 przez gusiaczek390.

Pomóżcie

02 kwi 2014 - 23:58:17

nie mam pojęcia ale podbijam

Pomóżcie

03 kwi 2014 - 00:02:04

Cytat
gusiaczek390
Jasne że możesz zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, wręcz powinnaś. ;) Lekarze pierwszego kontaktu nawet bez takich dolegliwosci mają obowiązek raz w roku zbadać kobietom piersi a mężczyznom prostatę badaniem per rectum ;)
zgłoś się do lekarza, po co się męczyć. Sądzę ze to moze być hemoroid. Ile masz lat? Czy w Twojej rodzinie ktoś cierpi na taką dolegliwość? Masz ku temu predyspozycje?

23 lata. Właściwie babcia je miała, już w podeszłym wieku.

Pomóżcie

03 kwi 2014 - 00:17:06

Tak to hemoroidy,pojawiaja sie gdy mssz czesto zaparcia takze w ciazy i po porodzie.kup sobie posterisan- nie wiem czy dobrze nazwe napisalam ale wiem ze bardzo pomaga.

Pomóżcie

03 kwi 2014 - 00:36:46

to hemoroidy-najlepiej od razu do lekarza bo czesto walka z hemoroidami trwa latami

Pomóżcie

03 kwi 2014 - 16:12:18

Dziewczyny, czy któraś z was miała hemoroidy?
Powiedzcie mi, czy towarzyszyła temu mokra bielizna?

Pomóżcie

06 kwi 2014 - 11:37:42

Idź jak najszybciej do lekarza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co to może być ??