Obecnie rozmawiamy o:

zakupy w sieci

gorący temat

sklep detailingowy

13 minut temu

kosmetyki samochodowe

58 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 13:53:25

Stalo sie- moje dziecko przynioslo z przedszkola wszy. Skad wiem,ze stamtad? Od dwoch miesiecy co tydzien do przedszkola przychodzi pielegniarka sprawdzac dzieciom glowy,bo ktorys z rodzicow zglosil u swojego dziecka. No i teraz moja siedzi od tygodnia w domu z grypa to ja musialam jej zrobic przeglad. No i sa,na calej glowie,ja wiem,ze apteka migiem i jakis szampon lub spray,ale co dalej? Czy dziecko nalezy teraz izolowac przez jakis czas? Czy jakies inne srodki poza dzialaniem bezposrednio na glowe powinnam przedsiewziac?

Jestem w szoku,ze w XXI wieku wciaz sa takie problemy,moze troche spanikowalam,ale naprawdę nie wiem co teraz?

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 13:57:39

oczywiście że trzeba izolować! Dodatkowo zmień pościel w całym domu i sprawdź resztę rodzinki. I pilnuj dziecka- często trzeba powtórzyć kurację w ciągu paru dni, to zależy jak dużo ich i jak dużo jest gnid.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:06:25

Jakieś 10 lat, kiedy byłam w podstawówce też u nas nagle wybuchła taka epidemia wszawicy. Wtedy wszyscy byli w szoku, więc ci się nie dziwię. Zastosuj mu na głowę te aptekarskie leki, wypierz pościel i ręczniki.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:06:36

w szoku no nie żartuj ,a co niby miało się z nimi stać ? to tak samo jak pchły i kleszcze nie wyginą bo maja na kim żerować . jak jeden z domowników ma to może ale nie musi "zarazić" innych . wyprać trzeba pościel, ręczniki, ubrania , "deratyzacje" głowy przeprowadzić ponownie po upływie kilku dni wszystko będzie napisane na ulotce z płynem . i najważniejsze wyczesywanie gnid bądź jak to chłopczyk to zrobić mu fryzurę na rekruta ;)
a i najważniejsze nie prawda jest że trzeba być brudasem by mieć wszy .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-28 14:07 przez agata74.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:09:16

pamiętam jak w dzieciństwie mama i babcia myła mi i moim siostrom głowy denaturatem bo przyniosłyśmy wszy ze szkoły od innych dzieci.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:15:03

Wlasnie dziewczynka, wlosy do polowy plecow z trudem zapuszczane, więc nie ma opcji zeby sciac bo się biedna zaplacze :( Mnie nawet nie ma kto sprawdzic bo jestem z dziecmi zupelnie sama,a już chyba z tej paniki od razu wszystko mnie swedzi...

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:16:46

To ja niestety chyba mogę pomóc, bo w Anglii wszy to nic "oryginalnego" ;)
Najlepszy preparat o jakim wiem, w Anglii dostępny w każdym większym sklepie, markecie, nie wiem jak w Polsce, to Hedrin. Właśnie znalazłam go online na polskiej stronie producenta. Najszybszy i najwygodniejszy jest Hedrin żel w sprayu (już widzę że na tej stronie kosztuje 40 zł... u nas 5,5 funta hehhehe), psikasz włosy i po min. 15 minutach myjesz. Zabija wszy w każdym stadium i gnidy, jest skuteczny i nie śmierdzi. Kup też gęsty grzebień, jeśli dziecko ma dorosłe wszy, to usuniesz trupki. Jedna aplikacja wystarczy, nie trzeba dziecka izolować. Oczywiście można bawić się w tańsze środki, które na wymordowanie robali potrzebują np. 8 godzin albo takie, którymi trzeba powtarzać kurację, jednak ja w tym sensu nie widzę.
Potem profilaktycznie (skoro w przedszkolu jest ten problem) używaj szamponów/sprayów odstraszających wszy (tu u nas najmniej śmierdzącym i o najbardziej naturalnym składzie okazał się spray Korres). Głowę ja sprawdzam codziennie.
Wszyscy domownicy też powinni sprawdzić głowy w poszukiwaniu wszy i gnid, jeśli trafi się choć jedna - taka sama terapia jak u dziecka.
Niezależnie od tego wszystkiego należy wyprać pościel i to z czym dziecko śpi (np. ulubioną maskotkę), bo wszy uaktywniają się w nocy.
Chyba tyle ;)

O włosy się nie martw, moja ma prawie do pasa. Raz przyniosła ze szkoły jedną dorosłą wesz i kupę gnid, w po użyciu Hedrinu i stosowaniu się do tego co napisałam wyżej problem nie wrócił. Owszem, nadłubałam się żeby usunąć gnidy, bo ze względu na to że ma gęste i długie włosy pojedyncze znajdowałam jeszcze po 2 tygodniach. One przyczepiają się na sztywno do włosa, więc nie ma szans żeby je tak po prostu wyczesać za jednym zamachem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-28 14:22 przez incognito85.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:22:45

Nie musisz jej ścinać włosów, u nas nikt tego nie robił. Po prostu kuracja i tyle. No i lepiej byłoby, gdyby do szkoły nosiła związane włosy.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:31:13

Idź do apteki i kup, a jeżeli nie będą mieli to zamów, niech sprowadzą taki preparat, który się nazywa pediculum hermala. Jest to najlepszy środek na wszy, bez zapachowy, cały zabieg trwa 10 min a jest mega skuteczny. Mi kiedyś poleciła dermatolog.
Dołączam zdjęcie, żebyś widziała o który preparat konkretnie chodzi.



wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:36:12

niestety wszawica i grużlica wraca ponownie . Masa niedożywionych dzieci , bieda i nędza . To nie jest patologia to xxI wiek.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:39:40

w przedszkolu to dość częsta przypadłość.
Mam nadzieję, że ja od swoich siostrzeńców nie załapię, w razie gdyby przynieśli z przedszkola.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:43:58

Cytat
banach
niestety wszawica i grużlica wraca ponownie . Masa niedożywionych dzieci , bieda i nędza . To nie jest patologia to xxI wiek.
wszy nie maja nic wspólnego z nędza i bieda ,one tak samo jak pchły czy kleszcze żyją wśród nas, zwierzęta też maja wszy , wiec nie ma takiej opcji by je wyeliminować .
Cytat
ajmfree
Wlasnie dziewczynka, wlosy do polowy plecow z trudem zapuszczane, więc nie ma opcji zeby sciac bo się biedna zaplacze :( Mnie nawet nie ma kto sprawdzic bo jestem z dziecmi zupelnie sama,a już chyba z tej paniki od razu wszystko mnie swedzi...
jak dziewczynka to wyczesywanko gnid gęstym grzebykiem , najwięcej gnid składanych jest w okolicy uszu i karku bo tam najcieplej. swego czasu oprócz płynu (śmierdzi octem ) był też szampon i wystarczyło zastosować kuracje płyn + wyczesywanko + po 2 dniach szampon codziennie przez tydzień i po kłopocie. jeszcze do niedawna w aptekach był fajny preparat tzw. odstraszacz wszy smarowało sie nim suche włosy i nie było opcji by to cholerstwo się zadomowiło, ale podobno stwierdzili ze preparat był zbyt szkodliwy ( nie chce mi się w to wierzyć) i go wycofano :(
co do przeglądu swojej głowy to idź do sąsiadki , przyjaciółki niech ci sprawdzą



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-28 14:49 przez agata74.

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:47:56

Moja córka już 2 razy przyniosła wszy i gnidy. My postępowałyśmy tak:
Kupiłam w aptece paranit a za drugim razem pipi, to są preparaty na wszy.
Nakłada się na ileś minut (instrukcja) potem się myje głowę.
Następnie jak wysuszyłam córce włosy (były do pasa) zaczęłam pasmo po paśmie od nasady aż po końce prostować prostownicą, a to tylko po to, żeby gnidy (było ich tysiące) wszystkie pozdychały w razie gdyby któraś przetrwała po kuracji preparatem. Potem pasmo po paśmie wyczesywałam gnidy i tak przez chyba 3 godziny. Po tygodniu kurację preparatem trzeba powtórzyć. Do szkoły poszła na drugi dzień po 1 kuracji, ponieważ gnidy były już martwe i w 99% wyczesane. My z mężem na szczęście nie mieliśmy, bo córka śpi sama, choć przytula się do nas bez przerwy. Oczywiście wszystkie pościele wyprałam na 60 stopni i wyprasowałam gorącym żelazkiem, mieszkanie dokładnie odkurzyłam i umyłam podłogi staranniej niż zwykle.
Dzieci ze szkoły często przynoszą wszy, dlatego polecam CODZIENNE sprawdzanie głowy samemu.
Ja osobiście najgorzej się boję owsików :-( mam nadzieję, że nigdy przenigdy ich nie będziemy mieli !!!
acha i wszy lubią najbardziej czyste głowy!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-28 14:49 przez aleksandrastory.

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 14:55:51

W szkole mojego syna też ostatnio głośno , że są wszy . Pielęgniarka co jakiś czas sprawdza głowy dzieciom .

wszawica - pomocy!

28 mar 2014 - 15:29:32

Posciele upralam, szczescie ze wszystko bawelniane więc wygotowalam w 90 stopniach. W aptece kupilam ten Hedrin, o ktorym ktos pisal wyzej. Troche się uspokoilam, wielkie dzięki dla wszystkich. Zaraz zaczynamy pryskac glowe, corce na pewno a sobie tez zrobie profilaktycznie (do sasiadki nie mogę isc niestety bo moje dzieci chore z grypa od tygodnia na antybiotykach a jej tez niedawno chorowaly,więc lepiej nie ryzykowac). Dziekuje jeszcze raz wszystkim za pomoc:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jakie mogą być przyczyny spiętych mięśni karku?