Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 7/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

27 lis 2017 - 22:19:46

podgrzej na patelni suchej sól , wsadz goracą do skarpety czystej i przykładaj do nosa ile wytrzymasz...mnie to pomogło jak nie wiem, woda mi się po takiej soli lała z nosa a miałam straszne problemy z zatokami, lampy, antybiotyki , wszystko już chyba stosowałam

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 1/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

19 paź 2018 - 12:42:09

Lekarza, ewentualnie w aptece pytaj.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

04 mar 2019 - 14:02:11

Najlepiej skontaktować się z lekarzem. ;)

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

26 kwi 2019 - 13:15:42

No raczej nic się samemu za bardzo nie wymyśli. Płukanie zatok mogę polecić.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

10 maj 2019 - 10:31:48

siemano wam dziewczyneczki kochane! :>

niezweryfikowana
Posty: 57
Ostrzeżenia: 7/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

27 maj 2019 - 14:38:42

Polecam przede wszystkim spożywanie wielkiej liczby płynów – przede wszystkim wody, herbaty z cytryną; gwarantuje to rozrzedzanie składającej się wydzieliny i jej łatwiejsze usuwanie z zatok. I naprawdę pomaga. Po drugie dobrze jest zatoki płukać (czyli zaopatrzyć się w irygator do zatok). Pomocne bywaja inhalacje. Jednak jeśli to wszystko nie pomaga to nie ma co się męczyć i najlepiej jest się skonsultować z lekarzem. Który doradzi co robić. <moderacja>



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-06-18 19:38 przez moderator.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

05 lis 2020 - 15:02:38

Witamina C Molecul długodziałająca jak nie bierzesz to od razu walnąć 4 x 500mg dziennie aż nie przejdzie a później profilaktycznie po 2x500mg. Mi ustąpiło w ten sposób w niecałe dwa dni. Apropos tych płukanek do nosa no właśnie od tego nabawiłam się zapalenia zatok po jednej takiej płukance strasznie rozbolała mnie głowa i dalej już było z górki. U mojego dziecka zapalenie ucha środkowego. Nie stosujcie tego.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

23 mar 2021 - 07:33:35

Możesz zastosować parówkę z olejków eterycznych ekaliptusowego, oregano, herbacianego i z mięty piepszowej. Olejki powinny być czyste Pure bez domieszek, żeby miał działanie terapeutyczne innaczej nie zadziała. Nie kupisz takich w aptece czy w sklepie zielarskim są rościeńczone. Sama się o tym niestety przekonałam, różnił się nawet zapachem. Pomaga równiez stary sprawdzony Amol - polecam nacierać oraz robic inhalacje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-31 10:53 przez nataliii23.

niezweryfikowana
Posty: 41
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

06 kwi 2021 - 15:55:11

Doraźnie leki przeciwbólowe typu ibuprofen, paracetamol. Natomiast zatoki trzeba płukać kilka razy dziennie, a po oczyszczeniu nosa zakroplić go aerozolem Euphorbium.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

26 gru 2021 - 16:52:25

Do oczyszczania nosa używam zatoksin albo sól morska aerozol. A jak inhalacje pomaga mi ten Olejek Tulsi Madurai . Znakomity jest i na zatoki bole głowy, katar a i na chore ścięgna mięsnie, urazy czy stłuczenia

niezweryfikowana
Posty: 124
Ostrzeżenia: 5/5

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

25 kwi 2022 - 14:04:06

Jak często można stosować Euphorbium?

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

27 wrz 2022 - 09:36:52

Ja chyba bym się nie bawił w domowe sposoby i odraz kupił leki na zatoki, będziesz miała od razu sprawdzone rozwiązanie.

Jakie domowe sposoby na ból zatok?

07 mar 2023 - 10:53:34

ja polecam zrobić sobie parówkę/inhalację z dodatkiem olejku oregano

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

chirurgiczne usuwanie zęba