Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 275
Ostrzeżenia: 1/5

MIGRENA

05 mar 2014 - 06:37:00

Mam 23 lata i od 4 miesiecy meczy mnie migrena, dopadla mnie wczoraj, ciagle sie budzilam w nocy, boli nadal;( Jestem obolala, nie wyspana.Tabletki ketanol mi nie pomagaja. WIEM MUSZE SIE WYBRAC DO LEKARZA , ale czy to normalne miec migrene w tak mlodym wieku??
Jakie sa tego powody?

Przed ostatnia moJa migrena byla nie do zniesienia myslalam, ze sobie glowe odetnę.. w zyciu nie czulam takiego bolu, wolala bym rodzic co chwila niz to znosic;/

MIGRENA

05 mar 2014 - 06:55:54

Wiek chyba niewiele ma z tym wspólnego. Ja mam 24 lata, a migreny ( takie "prawdziwe", nie zwykłe bóle głowy) męczą mnie mniej więcej od 15 roku życia. Zwykłe środki nie pomagają, też chodziłam z tym do neurologa ( prywatnie) , niestety nie potrafił pomóc poza przepisaniem środków przeciwbólowych, a przyczyn może być setki. Mówią że to nie choroba, a "przypadłość" i trzeba się z tym pogodzić- brać leki i starać się eliminować niektóre czynniki ( niektóre jedzenie, migające światło, przemęczenie, brak snu itp.)
Z własnych obserwacji mogę jednak powiedzieć, że po urodzeniu dziecka i brania tabletek anty, moje migreny są rzadsze i słabsze niż wcześniej, choć kilka razy w roku zdarzają się te silne, z aurą.
Jednak mimo że są słabsze, nadal często ( nie zawsze) moim bólom głowy często towarzyszą nudności, światłowstręt, ból/ sztywnienie karku itp.
Zapomniałam dodać, że często migreny "dopadają" z powodu wahań hormonów ( często przed miesiączką), pojawiają się też przy problemach ze wzrokiem ( kiedy mamy wadę a nie nosimy w momencie okularów/ soczewek), oczywiście powodów jest mnóstwo.
Rozpisałam się, ale piszę co wiem z własnego doświadczenia, dużo przez to wycierpiałam, a mało kto chce o tym słuchać, większość uważa to za wymówkę lub marudzenie ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-05 07:03 przez princesska2014.

MIGRENA

05 mar 2014 - 07:30:19

Do lekarza natychmiast, nie lekceważ takich bóli, to wcale nie musi być migrenowe.

MIGRENA

05 mar 2014 - 07:45:39

Migreny zaczęłam mieć w wieku 15 lat, więc wiek raczej nie ma tutaj znaczenia chociaż zazwyczaj zaczynają się one pojawiać w wieku dojrzewania. Przejdź się do neurologa, przynajmniej zlecił Ci rezonans głowy czy tomografię. U mnie migreny bardzo nasiliły się jak brałam tabletki anty, odkąd odstawiłam to miałam jeszcze parę razy ale obecnie jakoś dziwnym trafem mi przeszły - mam 28 lat i nie miałam migreny od 6 lat. Boję się tylko, że wrócą po urodzeniu dziecka :/ także wybierz się do lekarza, przypisze Ci specjalne środki przeciwbólowe i zlecił badania.

MIGRENA

05 mar 2014 - 08:02:32

moj brat w wieku dorastania czyli przez cale gimnazjum mial migreny czesto karetka go zabierała ze szkoly bo mdlał
do neurologa mama z nim lazila praktycznie co mesiac bo chlopak byl nie do zycia
w szpitalu lezal pare razy tomograf mial robiony ktory nic nie wykazał brał codziennie jakies tabletki ktore mialy wstrzymywac ataki ale nie pamietam jak sie nazywały
mecył sie dobre 3 lata i teraz ani sladu po migrenach
powiem tylko ze u nas to rodzinne bo babcia mama ciotki i ich dzieci tez na to ze tak powiem chorowały

niezweryfikowana
Posty: 568
Ostrzeżenia: 9/5

MIGRENA

17 sty 2022 - 10:22:05

Mam pytanie może ktoś przechodził to co ja i w jakiś sposób lub cud się stał , ze migrena zniknęła . Zmagam się z tym g… 20 lat ale od września boli mnie praktycznie w każdy dzień .Leżałam już w szpitalu nie raz odp lekarzy napięciowo/migrenowy ból głowy .
Dają nowe leki raz po mogą ( Np, na 2 miesiące )raz nie i na nowo jazda ..
Wczoraj położyłam się z lekkim bólem , godzina 3 nad ranem ból obłędny ( szybko frimig 100)..
Coś lepiej ale dupy nie urwa.Dzisiaj ból był w skroniach i po oczami a tak jest różnie boli także cała głowa ..Z etopirynà się nie roztaje ( bo tylko ona w miarę uśmierza mi ból )
Proszę dajcie znać czym was leczą …
Może jak zacznę sama to będzie coś lepiej … pozdrawiam

niezweryfikowana
Posty: 847
Ostrzeżenia: 9/5

MIGRENA

17 sty 2022 - 11:23:32

Ja zmagałam się z ogromnym i częstym bólem, jednak odkąd zakładam na noc szynę relaksująca migreny zmalały i mam rzadsze napady. Nie jest to w 100 procentach złoty środek i proszę pamiętać że każdy ból głowy ma inne pochodzenie.

Sama nie testowałam, ale dobre działąnie na migreny moze mieć medyczna marihuana:
https://centrum-mk.pl/wplyw-marihuany-na-organizm-plusy-i-minusy-marihuany

Na tej stronie jest więcej informacji o jej zastosowaniach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2022-01-24 13:38 przez adelka28.

MIGRENA

30 cze 2022 - 18:01:33

W moim przypadku migrena jest zawsze długotrwała, a tabletki nie zawsze mi pomagają. Jeśli macie podobnie, to sprawdźcie lek Sumatriptan SUN . Lek ma postać PEN-a i aplikuje się go przez wstrzyknięcie. Jest bezpieczny, skuteczny i działa szybko. Uciążliwe objawy mogą ustąpić już w ciągu 10 minut. Warto sprawdzić, żeby raz na zawsze rozwiązać ten problem.

MIGRENA

25 sie 2022 - 09:33:41

Spróbuj sobie wyhodować medyczną marihuanę. Sklep z nasionami: https://panpestka.pl/ proponuje wiele odmian, które są pomocne na migrenę. Możesz na przykład wybrać "White Widow", który działa przeciwbólowo. Sam zmagałem się z migreną i po zastosowaniu rośliny - pokonałem ból.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Omdlenie...